„Santarvė“ gavo laišką iš Nicos, Prancūzijos. Atsiliepdamas į laikraščio publikaciją mums parašė ilgametis Prancūzijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Perkūnas Liutkus, kurio giminės šaknys siekia Mažeikių rajoną.
Svarbi istorinė atmintis
Nors pats P. Liutkus gimęs Prancūzijoje, jis aktyviai domisi gyvenimu Lietuvoje ir Mažeikiuose. Pirmą kartą į Lietuvą jis atvažiavo 1990-aisiais, vėliau parodyti senelių gimtąjį kraštą atvežė ir savo vaikus, dalyvavo giminės susitikime Leckavoje. Prieš porą metų vyriškis Lietuvai padovanojo vertingus savo tėvo, prieškario diplomato Antano Liutkaus, archyvus, savo dėdės Jurgio Savickio bei poeto Jono Aisčio laiškus jo tėvams, kitus svarbius dokumentus. Kaip tada prisipažino „Santarvei“ – „kad jie galėtų užkamšyti mažas Lietuvos praeities skylutes“.
Už istorinio palikimo puoselėjimą P. Liutkus buvo apdovanotas Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“.
Pateikė naujų duomenų
Šiemet balandžio 18-osios numeryje perskaitęs straipsnį „Po mirties norėčiau būti knyga“ apie buvusio Mažeikių progimnazijos direktoriaus Merkelio Račkausko prisiminimų knygą, P. Liutkus susisiekė su „Santarve“, pateikdamas daugiau žinių apie nuotraukose užfiksuotus žmones, atsiuntė dar kelias senas nuotraukas. Ir štai vėl laiškas iš Nicos. Jame ponas Perkūnas rašo:
„Laba diena, […] suradau keletą duomenų apie pirmąją fotografiją prie balandžio 18 dienos „Santarvės“ straipsnio. Prisegu, manau, įdomu bus sužinoti, kas tie vyrai. Ta pačia proga siunčiu ir 1925 metais darytą Mažeikių skautų komandos nuotrauką. Dešinėje aukščiausias stovi mano tėvas Antanas Liutkus, gimęs 1906 m. Leckavoje, miręs 1970 m. Paryžiuje. Tuo metu jis buvo gimnazijoj Mažeikiuose…
Aš būsiu Mažeikiuose apie liepos 19 d. ir būtų labai įdomu susitikti su tais, kuriuos domina tų laikų Mažeikių gyvenimas… Iki pasimatymo,
Perkūnas Liutkus
Nica.“
Tikimės, kad susitikti bus įdomu ir mažeikiškiams.
Ir papasakoti tiesą apie dabartinius Mažeikių bolševikus, taip sakant, liberalius socdemus sąjungoje su išlibėralėjusiais konciervais, kartu bediegiančiais juvenalinę justiciją – galutinį šeimos sugriovimą ir pagrindinį lietuvio klausimo išsprendimą kartui ir visiems laikams. Ura-a-a-a-a tovarišči, žiteli Muravjovo!