Įsibėgėja dviračių vagysčių sezonas

Policijos pareigūnai ragina dviračius pažymėti policijoje. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Atšilus orams policijos pareigūnai vėl susiduria su sezonine vagysčių rūšimi – dviračių vagystėmis. Be kitų patarimų, kaip apsaugoti savo dviratę transporto priemonę nuo vagišių, pareigūnai ragina naudotis ir graviravimo paslauga.


Dviratį nuvarė nuo prekybos centro 

Kiekvienais metais bent vieną mėnesį mūsų rajone išauga dviračių vagysčių skaičius. Pernai jų padaugėjo rugpjūtį, kai buvo pavogta dvylika dviračių. Pareigūnams pavyko sulaikyti vieną vaikinuką, kuris vertėsi tokiomis vagystėmis, ir jos Mažeikiuose nurimo. 
Užpernai penkiolika dviračių pagrobta liepos mėnesį, 2010-aisiais metais dvylika dviračių jų savininkai neteko balandį.
Šiais metais dviračių vagysčių „užderėjo“ kovą – įsibraudami į sandėliukus daugiabučių rūsiuose bei į garažus vagys nugvelbė aštuonis dviračius. Balandį vienas dviratis išvarytas iš apvogto garažo.
Šį mėnesį jau registruota ir pirmoji dviračio vagystė viešoje vietoje – gegužės 23-iąją savo geltonos spalvos dviračio, kuris buvo paliktas prie prekybos centro „IKI“ Skuodo gatvėje, neteko dvidešimtmetė mažeikiškė.


Apsaugos priemonių yra  

Dviračių dažniausiai pasigendama grįžus iš parduotuvių, palikus juos laiptinėje, kieme ar sandėliuke. Pasitaiko atvejų, kai įsibrovus į sandėliuką ar kitas patalpas, pavagiami visi šeimos dviračiai. Užraktai vagišius retai kada atbaido, jiems juos įveikti dažniausiai nėra sudėtinga. Vagis ypač vilioja neapšviestose vietose, atokiau nuo vaizdo stebėjimo kamerų palikti ar prie nestabilių objektų pritvirtinti dviračiai.
Siekiant apsaugoti dviratį nuo vagystės, draudimo bendrovių specialistai pataria pasirūpinti tinkamu dviračio užraktu. Dviračio rėmą prie nejudančio objekto patartina prirakinti naudojant tvirtą užraktą, pagamintą iš sustiprinto metalo kilpos arba U raidės formos metalinio strypo.
Siekiant užtikrinti maksimalų saugumą, patartina naudoti kelis skirtingo tipo užraktus vienu metu, taip dar labiau apsunkinant vagių darbą. Esant galimybei dviratį reikėtų palikti filmuojamoje ar bent jau tokioje vietoje, kurioje lankosi daug žmonių.
Kadangi neretai dviračiai yra pavagiami iš sandėliukų ar garažų, dviračiais reikėtų pasirūpinti kaip ir bet kokiu kitu turtu, sustiprinant duris bei užrakinant jas tvirtesne spyna. Taip pat apie dviračio vagystę gyventojai raginami iškart informuoti policiją.


Žymėjimas – nemokamai 

Policijos pareigūnai ragina dviračius pažymėti policijoje. 
„Mūsų pareigūnai naudoja du žymėjimo būdus – išgraviruoja dviračio rėmą arba jį pažymi specialiu žymekliu. Labiau patartina pasitikėti graviravimu, po šios procedūros dviratis užregistruojamas duomenų sistemoje, tad vagystės atveju būna kur kas paprasčiau identifikuoti dviračio šeimininką bei grąžinti jam turtą“, – teigė rajono prevencinio poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas.
Dėl išsamios informacijos apie daiktų žymėjimą darbo dienomis mažeikiškiai gali kreiptis į Mažeikių rajono policijos komisariato prevencijos poskyrį telefonu (8 443) 98 080 arba į prevencijos poskyrio vyresnįjį patrulį Aurimą Gricių, telefonu 8 616 28 841.
Gyventojams pageidaujant, suderinus laiką, bus galima atvykti ir daiktus pažymėti namuose. Žymėjimo darbus policijos pareigūnai atlieka nemokamai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto