Įsigaliojo naujas ekologiškų maisto produktų ženklinimas

Lietuvoje pagaminti produktai turės būti paženklinti ant produkto fasuotės ar pakuotės vienas šalia kito Europos Bendrijos logotipu ir prekių ženklu „Ekologinis žemės ūkis“. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo liepos 1 d. visi Europos Sąjungoje (ES) pagaminti ir supakuoti ekologiški maisto produktai turės būti paženklinti ES ekologinės gamybos logotipu, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Liepos 1-ąją baigiasi Europos Komisijos suteikta galimybė parduoti supakuotas ekologiškas prekes su senu ženklinimu. Lietuvos žemės ūkio ministerija pereinamuoju laikotarpiu papildomų pratęsimų senajam ženklinimui nenumato suteikti.
Prie logotipo turės būti nurodytas subjekto, kuris atliko paskutinę gamybos ar paruošimo operaciją, ES valstybės narės priskirtas sertifikavimo įstaigos kodas, susidedantis iš šalies, kurioje atliekama kontrolė, ISO kodo (pvz., LT, I, LA…), taip pat iš 3 raidžių termino, apibūdinančio ekologinės gamybos būdą, kurį nusistato kiekviena valstybė narė (pvz., „bio“, „org“…) ir numerio, sudaryto ne daugiau kaip iš 3 skaitmenų.
Taip pat turės būti nurodyta ir vieta, kurioje užaugintos produkto sudėtyje esančios žemės ūkio žaliavos.
Jei ženklinimo etiketėse pateikiamas Bendrijos logotipas, tame pačiame paviršiuje, greta logotipo, turi būti nurodyta vieta, kur buvo užaugintos produkto sudėtyje esančios žemės ūkio žaliavos. Privalomos nuorodos turi būti pateiktos aiškiai matomoje vietoje, įskaitomos ir neištrinamos.
Europos Bendrijos logotipas negali būti naudojamas perėjimo prie ekologinio ūkininkavimo laikotarpio produktams ženklinti, tokių produktų pavadinime neleidžiama naudoti su ekologišku gamybos būdu susijusių terminų.
Europos Bendrijos logotipų ir kitų privalomų nuorodų naudojimas nėra privalomas iš trečiųjų šalių importuotiems produktams.
Lietuvoje pagaminti produktai turės būti paženklinti ant produkto fasuotės ar pakuotės vienas šalia kito Europos Bendrijos logotipu ir prekių ženklu „Ekologinis žemės ūkis“.

2 Atsakymai į “Įsigaliojo naujas ekologiškų maisto produktų ženklinimas”

  1. GMO parašė:

    Kur ju yra?

  2. nežiniukas parašė:

    O kaip atrodys tas naujasis ženklinimas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto