Iškilių asmenybių siūlymas jaunam žmogui: „Turi plaukti pats“

Robertas Dargis. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Penktadienį Mažeikiuose vyks moksleiviams skirta programa „Turi plaukti pats“.

Renginio iniciatorius – Lietuvos pramonininkų konfederacijos eksprezidentas Robertas Dargis į susitikimą su jaunimu pakvietė iškilių Lietuvos žmonių: mokslo, verslo, žiniasklaidos atstovų – grupę.

Šio renginio priešistorę, motyvus bei tikslus pristato idėjos autorius – mūsų kraštietis, Mažeikių garbės pilietis R. Dargis.

– Džiaugiuosi, kad pagaliau įgyvendinsime seniai brandintą idėją surengti Mažeikių miesto ir rajono vyresnių klasių mokiniams pamokų ciklą, kurį aš simboliškai pavadinčiau „Savarankiško gyvenimo pradžios pamokos“. Tikiuosi, kad mūsų pasirinkta forma bus įdomi mokiniams. Mano manymu, šio laikmečio mokykla ir mes visi turime parengti žmogų visavertiškai gyventi šiandieniame besikeičiančiame pasaulyje.

Visi puikiai matome, kad išnyko stabilios sistemos, kuriomis pasiremdami galėtume pasakyti, kaip ryt ar po dešimties metų gyvensime. Šiandien mes gyvename judančių taikinių ir globalių pokyčių pasaulyje, gyvename pasaulyje, kuris kasdien atneša vis kažką naujo, todėl mokiniai turi išmokti drąsiai priimti sprendimus, keistis, reaguodami į situaciją, ir mokytis visą gyvenimą.

Labai noriu, kad vaikai suvoktų, jog kiekvieno ateitį lems jų pačių sprendimai ir pasirinkimai, kryptingas darbas ir atsakomybė už savo veiksmus. O galvojantiesiems apie savo verslą reikia žinoti, kad verslo sėkmė yra idėja ir gebėjimas ją įgyvendinti, kuriama pridėtinė vertė žmonėms ir visuomenei, o tik po to – pinigai.

Turime mokyti jaunąją kartą nebijoti rizikuoti, klysti ir vėl pradėti iš naujo – kabintis už naujos idėjos ir eiti į priekį. Kūrybingumas, idėjos ir pokyčiai – tai dedamosios, kurių labai reikia šiandieniniam mūsų gyvenimui. Atsakomybė už save, savo aplinką ir bendruomenę bei pareiga jai – visa tai turi būti jaunosios kartos dalimi. Pokyčių siekis ir pokyčių filosofijos suvokimas, gyvenimas su ja yra tai, ko reikia mums ir ką turime diegti mūsų jaunajai kartai, jeigu galvojame apie mūsų valstybės auginimą ir stiprinimą.

Stiprių ir atsakingų žmonių komanda atvyksta pasidalyti savo patirtimi ir keletą valandų su Mažeikių jaunimu pasikalbėti svarbiausiomis temomis. Esu labai dėkingas šiems žmonėms, kurie sutiko skirti savo laiko, atvykti į šį susitikimą. Labai džiaugiuosi, kad vienu iš organizatorių tapo mano buvusi mokykla – Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija. Stebiu gimnazijos veiklą socialiniuose tinkluose, kasmet atvažiuoju susitikti su mokiniais. Matau, kiek daug įdomių veiklų ji vykdo, kiek olimpiadų laureatų ir nugalėtojų kasmet turi, kasmet išleidžia šimtukininkus abiturientus.

Šią mano iniciatyvą parėmė ir Mažeikių rajono savivaldybė, Mažeikių „Santarvės“ laikraštis, mano mokyklos buvę mokiniai ir mano bičiuliai – verslininkai, vadovaujantys gerai žinomai įmonei „Mažeikių Varduva“.

Tikiuosi, kad tai bus puikus startas, kurį ateityje gal pavyks perkelti ir į kitus miestus.

6 Atsakymai į “Iškilių asmenybių siūlymas jaunam žmogui: „Turi plaukti pats“”

 1. Vo parašė:

  Jei rimtai, tai reklaminis, pigus straipsnis, be dūšios ir supratimo, kaip kinai daro, svarbu prištampuoti :):):). Nu rašytojai …:););)

 2. šep parašė:

  „Turi plaukti pats“ iškilios asmenybės pasakė, pažvelgus į tas asmenybes, iškiliai lyg ir neatrodo, čia pridėti pričendalai- teisingai nekalbančios marmūzės, man ne rodiklis :)

  1. tam šep parašė:

   Ar tik neūsi „daug pasiekęs“ pašalpinis? :-))))

 3. dėdės gyvenimo plaukimo startas, vidurys buvo kitoks parašė:

  manau veikė kitokie gyvenimo, verslo modeliai, principai. Aišku, kvadratiniai berniukai galėjo paklupdyti ant žirnių

 4. Darius Laivynas parašė:

  Vertingas renginys, solidūs pranešėjai 🌿

 5. Vo parašė:

  Čia plaukti kaip, delfinu, ar varlyte ? :) Be gelbėjimosi rato neišplauksi…:):):)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto