Įspėjamasis streikas – ir rajono mokyklose

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

[nggallery id=685 template=caption]Šiandien dvi valandas Lietuvos mokyklose vyko švietimo profesinių sąjungų surengtas įspėjamasis streikas. Jį švietimo profesinės sąjungos paskelbė nepaisydamos to, kad Vyriausybė skyrė papildomus 10 mln. eurų profesinių sąjungų keliamiems reikalavimams įgyvendinti. Įspėjamajame streike dalyvavo 17 Mažeikių rajono ugdymo įstaigų.

Pedagogai kelia reikalavimus

Preliminariais Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, antradienį pirmosios dvi pamokos nevyko 13-oje procentų, arba daugiau nei 300 iš daugiau kaip 2300 visų šalies darželių ir mokyklų.
Streiko išvakarėse, ministerijos pateiktais duomenimis, streike dalyvavo apie 5,8 tūkst. pedagoginių darbuotojų, arba 11 proc. visų šalies pedagogų. Streikuoti ketina 16 proc. bendrojo ugdymo ir 4 proc. ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagoginių darbuotojų.
Švietimo bendruomenė reikalauja iki 2017 m. atkurti prieškrizinį mokinio krepšelio dydį, nuosekliai didinti mokytojų atlyginimus, kitąmet skirti dvigubai daugiau lėšų išeitinėms kompensacijoms į pensiją išeinantiems mokytojams, taip pat susieti švietimui skiriamą biudžeto dalį su šalies bendruoju vidaus produktu. Manifeste taip pat įtvirtinta nuostata, kad iki 2022 m. švietimui ir mokslui finansuoti turėtų būti skirta ne mažiau kaip 6 proc. nuo šalies Bendrojo vidaus produkto.

Tvyrojo dviprasmiškos nuotaikos

Pasak Lietuvos švietimo įstaigų profesinių sąjungų susivienijimo Mažeikių susivienijimo pirmininkės pavaduotojo Vitalijaus Baltučio, streikas rajono ugdymo įstaigose praėjo ramiai.
„Kartu su pirmininke streiko metu važinėjome po mokyklas. Iš tikrųjų žmonės yra sukilę bei žinantys savo reikalavimus, o nuotaikos streiko metu vyravo dviprasmiškos. Buvo ir yra noras pakovoti už save, o iš kitos pusės liūdna dėl nesupratimo, dėl to, kad reikia imtis tokių priemonių kaip streikas, kad negalima susitarti“, – „Santarvei“ sakė V. Baltutis.
Pašnekovo teigimu, daugumos ugdymo įstaigų vadovai streiką palaikė, nes jie dėl lėšų stygiaus švietimo sistemoje negali vykdyti ugdymo programų bei tiesioginių funkcijų.

Streikas vyko ramiai

Pavasario pagrindinės mokyklos pedagogų profsąjungos pirmininkės Stanislavos Grušaitės teigimu,  jos atstovaujamoje mokykloje streikavo 40 mokytojų.
„Tai visi mokykloje dirbantys mokytojai, išskyrus administraciją, pavaduotojus, specialistus. Įspėjamasis streikas praėjo ramiai, mokytojai buvo savo darbo vietose. Į mokyklą atėjo nedaug mokinių, tačiau atėjusiems mokyklos aktų salėje buvo rodomas filmas“, – apie vykusį įspėjamąjį streiką kalbėjo pašnekovė.
Tai, kad streiko metu į mokyklas atėjusieji mokiniai nepalikti vieni, kad jiems mokyklose buvo siūloma įvairios veiklos, patvirtino ir V. Baltutis.

12 Atsakymų į “Įspėjamasis streikas – ir rajono mokyklose”

 1. tai m močiutei parašė:

  ne viską ir mokytojas gali, jei Gamta nedavė, gali ir 10 ar 100 korepetitorių samdyti. Kas apdovanotas Gamtos, išmoksta per pamoką ir savarankiškai

 2. Kaimietė parašė:

  Sveiki pedagogai . Nieko nesakau, kas streikuoja miesto mokytojai, bet, kad streikuoja kaimo, tokie kaip pikeliškiai, juokas ima. turi klasėje vietinius po penkis mokinius, o mažeikiškiai tai būna, tai ne ir dar streikuoja, mokykit, auklėkit, kad į mokyklą eitų, o ne juokus krėskit, visą dieną pilni Pikeliai mokinių, o jūs dar drįstat streikuoti, ar visi turit teisę atlyginimus imti už etatą, vat kur klausimas, kartu su direktore?

 3. As to m parašė:

  Musų pilkos liaudies nuomone mokytojas turi atidaryti mokinio pakausi ir ten sukratyti žinias. Mokinys eina į mokyklą mokytis, dirbti o ne linksmai laika praleist. Kai mokinys ir jų super mamytės tai supras tada ir bus rezultatas. Kaip mokinys dirba pamokų metu ir namuose toks ir rezultatas. Jei mokslaivis bent 70procentu isnaudos pamokos laika, mokantį mokytoją ir namuose atliks darbus jokiu samdomu korepetitorių nereiks.

 4. m parašė:

  jūs tik dejuoti ir mokate,sakote ,kad teko už mokslą mokėti,mano anūkas mokosi irgi tėvas moka už mokslą,jei nori turėti gerai apmokamą darbą reikia MOKYTIS,kelti kvalifikaciją ir NORMALIAI IŠMOKYTI vaikus,kad nereikėtų tėvams papildomai samdyti ir taisyti JŪSŲ BROKĄ,o kad važinėjat iš kaimo,tai čia jau jūsų problema,susiraskit gyvenamą vietą ten kur dirbate ir NEVERKŠLENKITE,manau,kad jūs vaikų gerai NEPARUOŠIT,nes Jūs rūpinatės tik SAVO GERBŪVIU

 5. pedagogėms parašė:

  Tai kad niekas kitas ir nestreikuoja pastoviai dėl atlyginimų, tik mokytojai, be to nepamenu, kad kam atlyginimą būtų kėlę, neskaitant minimalaus pakėlimo. Pareigūnams irgi algos mažos ir darbas dar atsakingesnis nei mokytojų, bet ir jiems nelabai ką pažadėjo vyriausybė. Na o ta mokytoja, kuri sakosi 340 eurų į rankas gaunanti, kodėl nesako, kiek valandų per savaitę krūvio turi, tikrai ne 36 val. dirba, o gal 14-15 ar ne? Tai ir nedejuokit, nes kurie mokytojai dirba pilnu krūviu, turi vardus apsigynę ir stažus, tai gauna apie 500-600 eurų į rankas. Bet jie tyli, negi išsiduosi? Geriau dejuoti, kai tikrai yra žymiai mažiau uždirbančių ir kuriems per krizę irgi nurėžė atlyginimus ir nuo 2009 metų taip pat nepakėlė.

 6. Kreipiuosi į Tave Justina parašė:

  Esu mokytoja jau 18m. Mano alga, jeigu kam įdomu 340 eur į rankas, kad gaučiau tokią algą, turėjau baigti trečią aukštąjį universitetą, tačiau už mokslą reikėjo sumokėti. Teko imti paskolą iš banko 12000lt, eurais reikėtų paskaičiuoti kiek tai yra. Ją atidavinėju iki šiol. Galėjau nesimokyti, tačiau pirmieji du aukštojo mokslo diplomai garantavo 96 eur arba 198 eur. į rankas. Sakysi, mokytojai dirba mažai, tačiau niekas nemato kitos pusės: į darbą man tenka važiuoti (nes kaimas), o kelionės niekas nekompensuoja. tad atimk iš tos algos 30eur. kelionės išlaidoms, telefoniniai skambučiai apie 10eur, nes sulaukiu tėvų žinutės „Paskambink“. Taip taip „Paskambink“, o ne „PASKAMBINKIT“. Kopijavimas, popierius dar apie 10 eur per mėnesį „atima“. Taigi, lieka 290eur. Iš jų dar paskolą atidavinėju 64 eur. Ir dar kartą kartoju, paskola ne daiktui ar pramogai imta. Ar Jus dažnai 6 val. ryto sutrukdo mamos skambutis „Auklėtoja, mano vaikas nebus mokykloje, nes gerklę skauda“ arba savaitgalį sugadina, nes sekmadienio vakarą su priekaištais skambina „Aš jums niekaip negalėjau prisiskambinti, mano vaikui dantį skauda, jo nebus pirmadienį mokykloj. Kodėl jūs nekeliat ragelio, neatsiliepiat?“ ir kiek dar tokių „nonsensu“ kaip anglas pasakytų. Kas neturi artimųjų, giminaičių mokytojų savo aplinkoje, tas nesupras. Todėl sakau Jums – eičiau gatvių šluoti, tik bėda, kad manęs nepriima, kiek esu bandžiusi, valytoja taip pat. Nereikia griežti danties ant kitų, nes vėliau Jums pačiai gali prieš Jus atsigręžti Jūsų pačios išsakyti žodžiai. Susitvardymo Jums ir kuo šviesesnių minčių.

 7. Pedagogė parašė:

  Nuo 2009 metų atlyginimai mokytojams nebuvo keliami. Ir tai normalu? Ačiū už ,,palaikymą “ visiems. Jei kiti reikalauja užmokesčio didinimo-niekam neužkliūva ,jei pedagogai išdrįsta- tai juos ,,kursto prorusiškos jėgos“. Baikit tyčiotis.

 8. auklėtoja parašė:

  kai paskaitai komentarus -tampa aišku ,iš kokių piktų šeimų atkeliauja vaikai į mokyklas ir darželius… ir kodėl pedagogams nėra nė lašo pagarbos . Juk vaikai irgi girdi tokius piktus bambėjimus ant auklėtojų ir mokytojų savo namuose … Keista ,minimumas ,kad didėja karts nuo karto -niekam širdis neskauda ,o jei auklėtojai pridės 9 eurus -pasaulio pabaiga .

 9. Mindaugas parašė:

  Pritariu 200 proc. Justinai.

 10. As parašė:

  Miela Justinėle tai eik ir šluok gatves, visi darbai garbingi. Jei tave tenkina tavo atlygis tai ko pavydi, o jei ne tai ko tyli. Netylek, o eik protestuok ir tu. O jei galvelej tuščia tai nėr ko pavydėt, kad kiti kovoja.

 11. Justina parašė:

  Pedagogai nebežino ko nori. Vaikų mažėja ir mažės, tai eikit gatves šluoti. Jie dar drįsta prašyti didesnių atlyginimų…Gėda.

 12. oho parašė:

  oho ,kodėl komentarai trinami ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto