Išryškėja vasarą įkandusių erkių pasekmės

Rajono gyventojai Laimo ligą „pasigavo“ ir Mažeikių, ir Palangos miškuose. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai informuoja, kad šiuo metu dar pasireiškia erkių įkandimo pasekmės.
Nors erkių aktyvumo sezonas pasibaigė, tačiau vien pastaraisiais mėnesiais Mažeikių rajone diagnozuota dešimt Laimo ligos atvejų.

Erkės tyko ir miške, ir skvere

Kaip „Santarvę“ informavo Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėja Irena Macijauskienė, šia liga susirgo 5 miesto ir 5 kaimo žmonės.
Iš viso praėjusiais metais Mažeikių rajone Laimo liga sirgo 22 žmonės. 2010-aisiais metais – 33 gyventojai, 2009 m. – 43, 2008 m. – 10. Daugiausia sergančiųjų – moterys.
„Erkės, kurios platina Laimo ligos sukėlėją ir erkinio encefalito virusą, veisiasi Lietuvoje ir randamos ne tik miškuose, bet ir miestų parkuose, skveruose, soduose,“ – informavo I. Macijauskienė.
Apklausus sirgusiuosius paaiškėjo, kad erkės įsisiurbė Tirkšlių pušyne, Mažeikių, Repšių bei Pikelių kaimo miškuose, sodų bendrijoje „Šaltinėlis“ ir Palangos pušyne. Visose vietose ligas pasigavo po du žmones.

Ragina apžiūrėti kūną

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai primena, kad grįžus iš gamtos reikėtų gerai apžiūrėti savo kūną, iššukuoti plaukus. Kuo ilgiau erkė bus įsisiurbusi, tuo daugiau ligos sukėlėjų pateks į organizmą.
Erkinio encefalito atvejų praėjusiais metais Mažeikių rajone neužfiksuota, 2010 m. virusas diagnozuotas penkiems rajono gyventojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto