Įstaigų languose – gražiausi moksleivių piešiniai

„Gatvės galerijoje“ – piešiniai apie tai, kaip vaikai suvokia pasaulį. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Laisvės gatvėje įsikūrusių įstaigų bei organizacijų languose savaitės pradžioje pradėti eksponuoti moksleivių piešiniai. Parodą penkios joje dalyvaujančios rajono ugdymo bei neformaliojo vaikų švietimo įstaigos pavadino „Gatvės galerija“.

Idėjai – treji metai

Praeivių žvilgsnius „sugaudyti“ piešiniais nutarė Kazimiero Jagmino pradinę, Sodų bei Pavasario pagrindines mokyklas, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnaziją bei Mažeikių moksleivių namus lankantys mokiniai ir jų mokytojai.
„Gatvės galerija“ įsikūrė penkiuose Laisvės gatvėje esančiuose pastatuose, kuriuose veikia įmonės, biurai, parduotuvės, kavinė.
Dailės pedagogas Aleksandras Novak prisiminė, kad idėją moksleivių piešinius eksponuoti pastatų languose, atsiremiančiuose į Laisvės gatvės pusę, pasiūlė visuomeninio judėjimo „Mažeikiai kitaip“ atstovai. Pirmąkart vaikų piešiniai languose atsirado prieš trejus metus.

Vaikai tapė savo pasaulį

Pašnekovo teigimu, paroda tradiciškai parengiama ir mažeikiškių bei visų Laisvės gatve praeinančių miesto svečių dėmesiui pateikiama gegužės pabaigoje. Ji yra dedikuojama Tarptautinei vaikų gynimo dienai.
„Kažkokiomis bendromis temomis savo mokinių fantazijos tikrai neapribojome. Paprasčiausiai jie pavaizdavo tai, kaip suvokia pasaulį ir save, piešė vaikystę. Vieni mokytojai parinko savo mokinių darbus, atliktus per mokslo metus ir tinkančius šiai parodai. O, pavyzdžiui, Moksleivių namus lankantys moksleiviai šiai parodai specialiai tapė darbus“, – sakė A. Novak.

Sutinka geranoriškai

Pašnekovo teigimu, dalyvavimas šioje parodoje – kiekvienos ugdymo įstaigos apsisprendimo reikalas.
Pedagogas išsiuntinėjo informaciją su data, kada piešinius reikia pateikti, kokie turėtų būti jų techniniai parametrai. Sudalyvauti nutarė penkios įstaigos.
Pašnekovo teigimu, įstaigos palankiai atsiliepia į iniciatyvą ir geranoriškai „priglaudžia“ mokinių piešinius ant savo langų ir vidinių palangių.
Tiesa, jis užsiminė, jog viena valstybinė institucija visada atsisako priimti dėl to, kad abejoja, ar vaikiški piešiniai dera prie įstaigos veiklos ir rimtumo…
„Šiemet nusprendėme parodą eksponuoti vienoje Laisvės gatvės pusėje esančiuose pastatuose – taip ji atrodo vientisesnė, be didelių tarpų. Bet jei dalyvių ir jų piešinių būtų daugiau, manau, kad įstaigos neatsisakytų jų priimti“, – kalbėjo dailės pedagogas.
„Gatvės galeriją“ bus galima apžiūrėti iki liepos 5 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto