Įstaigų sąskaitų „Snore“ likimas paaiškės pirmadienį

Trečiadienį Lietuvą pasiekusi žinia apie banko „Snoras“ akcijų perėmimą visuomenės poreikiams sukėlė nerimą ir ne vienam mažeikiškiui bei įmonei. Privatiems banko indėlininkams situacija šiek tiek šviesėja, o koks bus įmonių sąskaitų likimas, paaiškės tik pirmadienį.


BUVO SUNERIMUSIŲ
Trečiadienį Vyriausybė nusprendė banko „Snoras“ akcijas perimti visuomenės poreikiams.
„Sprendimas priimtas įvertinus banko „Snoras“ finansinę būklę ir remiantis Lietuvos banko išvada, kurioje konstatuota iškilusi grėsmė, kad banko „Snoras“ turtas gali būti mažesnis nei jo įsipareigojimai“, – teigiama Vyriausybės pranešime.
Lietuvos bankas bankui „Snoras“ skyrė laikinąjį administratorių. Kaip skelbiama pranešime spaudai, toks sprendimas buvo priimtas siekiant apsaugoti banko klientų ir visuomenės interesus.
Ketvirtadienio rytą ant „Snoro“ banko Mažeikių filialo skyrių durų pakabintuose lapeliuose buvo pranešama, kad įvairių operacijų klientai negalės atlikti iki pirmadienio.
Bet tiek ilgai indėlininkams laukti nereikėjo: jau popiet skyriai buvo atidaryti ir iš bankomatų žmonės galėjo pasiimti iki 500 litų.
Išgirdę žinią apie banko nacionalizavimą mažeikiškiai sunerimo, nes daugelis pinigus laikė einamosiose sąskaitose, juos išgrynindavo arba atsiskaitinėdavo kortelėmis. Į „Snoro“ banką pinigai pervedami didžiajai daliai rajono pedagogų.
„Kai kurie mokytojai pradėjo panikuoti: ypač tos šeimos, kuriose abu sutuoktiniai – mokytojai, ir abiejų atlyginimai „Snoro“ banko kortelėse, o kišenėje – nė lito“, – buvusią situaciją nušvietė Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus.

VENGIA MANIPULIACIJŲ
Mažeikių verslininkų asociacijos prezidentas Virgilijus Radvilas ketvirtadienio rytą „Santarvei“ teigė komentuoti situacijos negalįs, nes padėtis kol kas yra neaiški. Guodžia tik tai, kad į šio banko veiklą laiku įsikišo valstybė, tad viskas turėtų būti sutvarkyta aukščiausiu lygiu.
„Manau, kad visi supranta šio reikalo svarbą. Tikiuosi, kad šita problema bus išspręsta ir viskas aiškiai bus pasakyta artimiausiu metu. Nenorėčiau dabar visko komentuoti, kad nebūtų jokių manipuliacijų: tai yra labai jautrus klausimas ir mes visi turėtume truputį palaukti“, – „Santarvei“ sakė V. Radvilas.
„Snoro“ banko padaliniai šią savaitę bus uždaryti. Oficialiai pranešama, jog tokių priemonių imtasi, kad banko administratorius galėtų įvertinti banko finansinę padėtį ir apsaugoti klientų bei akcininkų interesus.
Lietuvos bankas primena, kad visi juridinių ir fizinių asmenų indėliai iki 345 280 litų (100 000 eurų) yra apdrausti, jų saugumą garantuoja valstybė.

IŠMOKOS NEDINGS
„Sodros“ Mažeikių skyriaus direktorė Laima Nagienė tiems žmonėms, kurie nerimauja, kaip bus su jų pinigais, siūlo atidaryti sąskaitą kitame banke.
„Motinystės, tėvystės, ligos pašalpos yra pervedamos tik į banką. Pensijos šį mėnesį jau pervestos. Praradusieji pasitikėjimą „Snoro“ banku turėtų mums pranešti apie sąskaitas kitame banke: iki gruodžio 1 dienos gavę informaciją, mes išmokas pervestume jiems į kitą sąskaitą“, – informavo direktorė.
Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad banko „Snoras“ klientai – tiek gyventojai, tiek bendrovės, kurių piniginės operacijos apribotos ne dėl jų kaltės, galės būti atleisti nuo delspinigių.
Jei mokesčių mokėtojas privalo sumokėti mokesčius, bet to negali padaryti dėl apribotų banko „Snoras“ operacijų, jis turi kreiptis į mokesčių administratorių su prašymu atleisti nuo delspinigių.
Savivaldybės Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjas Arvydas Pocius sakė, kad į „Snoro“ banką pervedama dalis Savivaldybės darbuotojų darbo užmokesčio, tame pačiame banke laikomas ir žemės nuomos mokestis.
Koks bus šių pinigų likimas, aptarta su rajono vadovais ir nuspręsta laukti pirmadienio. A. Pocius informavo, kad didžioji dalis žemės nuomos mokesčio jau yra surinkta ir prieš kelias dienas per 200 tūkst. litų pervesta į biudžetą.
„Jau sumokėta du trečdaliai žemės nuomos mokesčio, liko labai nedaug. Iš banko jokios konkrečios informacijos dar neturime. Kadangi banką perėmė valstybė, tikimės, kad niekas nedings. Kaip ir visi, laukiame pirmadienio“, – sakė A. Pocius.

KOL KAS
INCIDENTŲ NEBUVO
Banko „Snoras“ Mažeikių filialo direktorius Bronius Rauba ketvirtadienio rytą tikino, kad į paniką pulti tikrai nereikia, nes viską valdo įstatymai.
„Čia ne koks spontaniškas žlugimas, o žingsnis, padarytas, matyt, po patikrinimo, ir valstybė nusprendė akcijas perimti savo žinion. Yra įstatymas, kuris garantuoja indėlininkams jų lėšų saugumą ir dėl to išgyventi nereikėtų. Valstybė garantuoja indėlių iki 100 tūkstančių eurų saugumą bet kokiu atveju“, – ramino mažeikiškius direktorius.
Banko „Snoras“ darbuotojai pagal nurodymą papildo bankomatus, iš kurių per dieną žmogui galima išsiimti iki 500 litų. Visame regione – Mažeikiuose, Telšiuose, Plungėje, Skuode ir Akmenėje banko „Snoras“ Mažeikių filialas aptarnauja 24 bankomatus.
„Itin didelio mažeikiškių aktyvumo nėra. Palyginti ramiai atsiimami pinigai, jokio skubotumo, jokių stresų ar incidentų neužfiksuota“, – dabartinę situaciją nušvietė B. Rauba.
Jis informavo, kad kol kas negalima atlikti operacijų internetu – banko klientai gali tik pasižiūrėti sąskaitų likučius. O kokias operacijas bus galima atlikti nuo pirmadienio – paaiškės gavus nurodymus iš banko administratoriaus.
„Ar liks grynųjų pinigų pasiėmimo apribojimas iki 500 litų, nežinau. Koks bus nurodymas, tokį ir vykdysim. Kas tą akciją sugalvojo, matyt, žino, ką daro. Mes tik vykdome“, – teigė B. Rauba.
Kol kas banko „Snoras“ kortelėmis negalima atsiskaityti perkant, todėl direktorius siūlo naudotis bankomatais: išsiimti grynųjų pinigų ir tada eiti pirkti.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Vėl pradėjus veikti banko paviljonams, mažeikiškiai suskubo išgryninti savo indėlius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto