Įvaikinimas ir globa stringa dėl įvairių baimių

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mūsų šalyje bandoma pertvarkyti institucinės globos sistemą. Vienas svarbiausių šios pertvarkos tikslų – siekis, kad biologinių tėvų globos netekę vaikai augtų ne institucijose, o šeimose.

Naujose šeimose auga 90 vaikų

Institucinės globos pertvarka Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva pradėta 2014 metais. Tačiau ją įgyvendinti sudėtinga jau vien dėl to, kad per metus Lietuvoje neįvaikinama nė šimto be tėvų globos likusių vaikų.
Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos išplatintais duomenimis, praėjusiais metais 80 lietuvių šeimų įvaikino 90 be tėvų globos likusių vaikų. Iš jų dešimt šeimų įvaikino po 2 vaikus.
Įtėvių šeimose nuo praėjusių metų gyvena 41 mergaitė ir 49 berniukai. 78 įvaikinti vaikai – iki 3 metų amžiaus, 9 vaikai – 4–6 metų ir 3 vaikai – 7–9 metų.
2015 metais buvo įvaikinti 99 vaikai, 2014 metais – 88.

Situacija – ne pati blogiausia

Mūsų rajone 2014 metais buvo įvaikinti 2 vaikai, 2015-aisiais – nė vieno. 2016-aisiais dvi mažeikiškių šeimos įvaikino du vaikus iš kitų rajonų, vienas vaikas buvo įvaikintas kito sutuoktinio.
Mažeikių rajono vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėjos Liudvikos Lapienės duomenimis, šiuo metu globėjų (rūpintojų) šeimose mūsų rajone auga 182 vaikai.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto