Įvežamai iš Lenkijos mėsai – griežtos patikros

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su Muitinės departamento mobiliąja grupe nuo šių metų vasario mūsų šalies keliuose tikrina transporto priemones, vežančias mėsą ir jos produktus iš Lenkijos, nuolat vykdo patikrinimus Lietuvos ir Lenkijos pasienyje.

Sustiprinta kontrolė

Per minėtą laikotarpį buvo patikrinta daugiau nei 1,5 tūkstančio automobilių (1,3 tūkst. tonų mėsos).
Informacija dėl 17 automobilių buvo perduota toliau tirti Valstybinei mokesčių inspekcijai. Vienu atveju buvo bandyta įvežti 6,5 tūkst. vienadienių viščiukų, tačiau dėl neteisingai įformintų veterinarijos sertifikatų gyvūnai buvo grąžinti.

Didžiausias dėmesys – kiaulienai

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjo Deivido Kliučinsko, ypač griežtai kontroliuojama įvežama kiauliena.
„Kiaulienos produkciją tikriname ne tik keliuose ar pasienyje, bet ir mėsos perdirbimo ar prekybos įmonėse. Kai kurie mūsų šalies verslininkai vis dar mėgina įvežti iš Lenkijos pigesnės kiaulienos ir ją realizuoti. Šios priemonės bus vykdomos ir toliau, o nustačius atsekamumo, netvarkingo ar neteisėto dokumentų įsigijimo atvejus, tokių prekių įvežti į mūsų šalies teritoriją nebus leidžiama“, – sakė jis.
Vis dėlto D. Kliučinskas pripažino, kad tikrinimų metu nenustatytas nei vienas atvejis, kad kiauliena būtų vežama iš tų Lenkijos regionų, kuriuose nustatyti afrikinio kiaulių maro židiniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto