J. Požela kviečiamas spręsti įsisenėjusias sveikatos apsaugos problemas

Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Sveikatos priežiūros specialistai paskirtąjį sveikatos apsaugos ministrą Jurą Poželą kviečia pagaliau įgyvendinti esminius pokyčius sprendžiant įsisenėjusias problemas sveikatos apsaugoje.

Kviečia palaikyti iniciatyvą

Tinklapyje www.pasiulymaipozelai.lt, kurio asmens duomenų valdytojas yra Všį „Transparency International“ Lietuvos skyrius, raginama palaikyti šią iniciatyvą ir už tai pasirašyti. Iniciatyvą organizuoja Jaunųjų gydytojų asociacija ir Lietuvos medicinos studentų asociacija.
„Mes, sveikatos priežiūros specialistai, kviečiame gerb. Jurą Poželą, jam tapus sveikatos apsaugos ministru, pagaliau įgyvendinti esminius pokyčius sprendžiant įsisenėjusias problemas sveikatos apsaugoje. Manome, kad korupcija yra pagrindinė sveikatos apsaugos sistemos lėtinė liga. Norėtume išgirsti, ar Jūs su tuo sutinkate. Tikime, kad kaip gydytojai gali per kelis mėnesius pagerinti žmogaus, sergančio diabetu arba hipertenzija, sveikatos būklę, taip ir Jūs, gerb. ministre, sugebėsite pasiekti konkrečių rezultatų mažinant korupciją, gerinant darbo sąlygas gydymo įstaigose ir didinant pasitikėjimą šių įstaigų darbuotojais. Esame pasiruošę dirbti išvien su Jumis, pasidalinti savo patirtimi, todėl iš karto teikiame keturis pasiūlymus, kuriuos būtina nedelsiant pradėti įgyvendinti. Kviečiame sveikatos apsaugos darbuotojus ir visus Lietuvos gyventojus, palaikančius mūsų pasiūlymus, pasirašyti po šiuo kreipimusi“, – rašoma kreipimesi.

Bazinė alga – pagal jos santykį su vidutiniu atlyginimu

Naujajam sveikatos apsaugos ministrui siūloma užtikrinti orias sveikatos sistemos darbuotojų pajamas. Siūlomą gydytojų bazinę algą nustatyti pagal jos santykį su vidutiniu šalies gyventojų atlyginimu ir ją didinti gydytojui įgyjant vis didesnę kvalifikaciją.
Sveikatos priežiūros specialistų nuomone, pradedantis dirbti gydytojas rezidentas turėtų uždirbti 1,5 karto didesnį nei vidutinis atlyginimą; baigęs studijas – 2 arba 2,5 karto didesnį; o turintis patirties/specialistas – bent 3,5 karto didesnį. Slaugytojų bazinė alga turėtų prasidėti bent nuo vidutinio šalies atlyginimo ribos.
J. Požela raginamas gerinti Asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) teikiamų paslaugų kokybę, ją matuojant pagal aiškius ir viešus rodiklius. Tai esą neabejotinai prisidėtų prie didesnio gyventojų pasitikėjimo sveikatos apsauga.

Siūlo peržiūrėti paslaugų įkainius ir lėšų paskirstymą

Siūloma užtikrinti racionalų lėšų paskirstymą sveikatos sektoriuje. Teigiama, kad atėjo metas efektyviai ir pagrįstai leisti lėšas ir investuoti ne į perteklinę medicinos įrangą, o į svarbiausią turtą – darbuotoją ir pacientą.
Be to, siūloma adekvačiai įkainoti Asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) teikiamas paslaugas, peržiūrėti ASPĮ teikiamų paslaugų kainas ir aiškiai pagrįsti jų nustatymą. Dabar gydytojo reanimatologo konsultacija skubios pagalbos skyriuje įkainota 12,19 euro, t. y. mažiau nei vidutiniškai mokame už kirpimo paslaugas.
„Norime dirbti ir gyventi aplinkoje, kur pacientai neturėtų abejoti, ar jie gauna geriausias įmanomas paslaugas, o sveikatos apsaugos specialistai galėtų legaliai uždirbti sąžiningą ir orų atlygį“, – rašoma kreipimesi.
Ketvirtadienio 11.30 val. duomenimis, peticiją buvo pasirašę 580 asmenų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto