Jaunasis akordeonistas kviečia į koncertą

Autorės nuotrauka

Kitą savaitę Mažeikiuose vyks koncertas-rečitalis „Jonas ir draugai“. Vienuolikmetis akordeonistas Jonas Vozbutas į savo koncertą mažeikiškius ir miesto svečius kviečia pirmąkart.

Pagroti pasikvietė draugų

Praėjusią savaitę Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje surengta spaudos konferencija. Joje rajono žiniasklaidos priemonių atstovams pristatytas būsimasis J. Vozbuto, daugybės respublikinių bei tarptautinių akordeonistų konkursų bei festivalių laimėtojo, ir draugų koncertas.
„Jeigu dabar leistume Jonui groti, reikėtų 2 valandų, kol išklausytume visus kūrinius, kuriuos jis iki šiol yra išmokęs. Išrinkome pačius gražiausius. Rečitalyje skambės daug ir klasikinės, ir šiuolaikinės muzikos“, – sakė Vytauto Klovos muzikos mokyklos direktorė ir J. Vozbuto mokytoja Vaida Mikalauskienė.
Koncerte dalyvaus mažeikiškis akordeonistas Vilius Mažeika, tauragiškė smuikininkė Agnė Gečaitė. Jauniesiems muzikantams talkins bei koncertuos Šiaulių kamerinis orkestras ir jo vadovas, dirigentas Ričardas Šumila.

Nori pereiti prie naujo instrumento

Balandžio 21 dieną, 18 valandą, kultūros centro didžiojoje salėje vyksiantis koncertas bus nemokamas. Jį J. Vozbutas dedikuoja savo talento gerbėjams bei visiems jį palaikantiems, jo pasiekimais bei pergalėmis besidžiaugiantiems žmonėms.
Kita vertus, renginys bus ir labdaringas. Jo organizatoriai turi tikslą – surinkti lėšų jaunajam akordeonistui reikalingam instrumentui įsigyti.
„Jonas iki šiol grojo klavišiniu akordeonu, tačiau nori pereiti prie mygtukinio. Per mano pedagoginę praktiką pirmą kartą mokinys pasiūlė tokias nerealias galimybes, kad man reikėjo pradėti galvoti: ar verta, ar yra galimybė realizuoti jo svajonę“, – koncerto vieną iš tikslų pristatė V. Mikalauskienė.

Prieš akis – rimti darbai

Ji žurnalistams pasakojo, jog mokinys ištisus metus įtikinėjo pereiti nuo klavišinio instrumento prie mygtukinio.
„Įvaldyti mygtukinį akordeoną iš tiesų bus rimtas reikalas. Manau, kad grojimo kokybė šiek tiek gal ir nukentės. Kita vertus, mygtukinis akordeonas suteikia muzikantui daugiau techninių galimybių atlikti įvairesnius, sudėtingesnius originalius autorių kūrinius. Beje, Lietuvoje nėra pedagogų „mygtukininkų“. Tad aš mokysiuosi kartu su Jonu“, – sprendimą nulėmusius veiksnius apibūdino pedagogė.
Būtent J. Vozbutui pritaikytas mygtukinis akordeonas kainuos 9500 eurų. Instrumentas jau yra užsakytas. Ir V. Mikalauskienė, ir pats juo grosiantis muzikantas tikisi instrumento sulaukti prieš vasarą. Tokiu atveju abu turėtų papildomo laiko pasimokyti juo groti.

Prašys paramos iš žiūrovų

Lėšomis prie šio pirkinio žada prisidėti Mažeikių „Rotary“ klubas.
Norintiesiems ir galintiesiems paremti jaunąjį talentą bus sudarytos galimybės paaukoti 2 eurus, siunčiant trumpąsias žinutes telefonais specialiu numeriu.
„Dauguma mažeikiškių žino šį jauną žmogų ir apie jį girdėjo, tačiau ne visi turėjo progą išgirsti jį grojant koncerte. Tai bus didelės meninės vertės koncertas.
Mes, „Rotary“ klubas, prisidėsime prie instrumento pirkimo. Iš šito berniuko užaugs pasaulinio lygio žvaigždė. Labai to tikiuosi ir to linkiu, o akordeoną reikia nupirkti“, – kalbėjo klubo prezidentas Virgilijus Radvilas.

Koncerto ir būsimųjų pasikeitimų nebijo

Pats jaunasis akordeonistas J. Vozbutas, „Santarvei“ pasiteiravus, kokie jausmai širdyje kunkuliuoja, artėjant koncertui savame mieste, sakė, jog dėl to nė kiek nebijo. Priešingai, pasirodymo gimtojo miesto didžiausioje scenoje jis labai laukia. Kaip ir į koncertą ateisiančių žiūrovų.
„Tiesiog norėjau groti stipresnius kūrinius. Važinėjau po užsienį ir ten jau nedaug kas groja klavišiniais akordeonais. Man ta mintis kilo būnant Lenkijoje, kur muzikantai groja mygtukiniais instrumentais. Klausiausi lenkų grojant ir kilo mintis, kad ir aš norėčiau“, – pasakojo berniukas.
Tai, kad vienuolikmetis labai nori ir nė kiek nebijo būsimų pasikeitimų bei sunkaus darbo, įvaldant naują instrumentą, patvirtino ir Jono mama Rasa Vozbutienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto