Jauniesiems šauliams – itin aktyvus pavasaris

Po šaudymo pratybų poligone – rikiuotė į saugią vietą.

Rajono jauniesiems šauliams šį pavasarį yra ką veikti – renginiai seka vienas po kito: Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės naktinė stovykla-sąskrydis, šaudymo pratybos bei šiomis dienomis vykstančios įvairių pakopų stovyklos. O gegužę šią aktyvią veiklą vainikuos rinktinės sporto žaidynės.

Stovyklos skatina bendravimą

Naktinė stovykla-sąskrydis, į kurį rinkosi jaunieji šauliai iš Telšių, Alsėdžių, Varnių bei svečiai iš keturių Mažeikių rajono jaunųjų šaulių būrių, vyko Telšių „Džiugo“ gimnazijoje. Organizatoriai sulaukė daugiau kaip šimto jaunųjų šaulių, sugalvojo įvairiausių konkursų ir nominacijų, nepagailėjo prizų.

„Kadangi gana gausiai jame dalyvavo ir mano vadovaujamo Gabijos-Sodų būrio jaunieji šauliai, tai ir prizų bei medalių vaikai gavo ne vieną. Šauniausiai sekėsi Augustui Rupeikiui, kuris atsispaudimų ir atsilenkimų rungtyse vyresniųjų amžiaus grupėje buvo antras, smiginio – pirmas. Tinklinio varžybose niekas neprilygo komandai iš Alsėdžių, o štai kitos prizinės vietos atiteko mūsų rajono atstovams: antra liko Viekšnių ir Mažeikių jungtinė komanda, trečia – Gabijos būrio komanda. Linksmiausio ir pozityviausio stovyklos dalyvio nominacijoje pagerbtas mūsų atstovas Svajūnas Kelpšas“, – apie pasiekimus kalbėjo šio būrio vadovė Rima Skrodenytė.

Kalnėnų bei Tirkšlių jaunųjų šaulių būrio vadas Stasys Pauliukas akcentavo: smagu rungtyniauti, bet svarbūs buvo ne tiek medaliai ir prizai, o pats paauglių bendravimas, buvimas kartu. Tam bus skirta ir savaitgalį Židikuose organizuojama naktinė stovykla, į kurią rinksis mūsų rajono jaunieji šauliai.

Mokėsi naudotis ginklais

Tik baigėsi sąskrydis ir jau kitą dieną mažeikiškių laukė naujas išbandymas – Gadūnavo poligone vyko Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės jaunųjų šaulių šaudymo pratybos, kuriose dalyvavo ir apie 60 jaunuolių iš mūsų rajono. Kai kuriems tai buvo pirmoji pažintis su ginklais, o tie, kurie pratybose dalyvavo ne pirmą kartą, galėjo pasitikrinti savo taiklumą, šaudydami mažo kalibro šautuvu.

„Vien šaudymu neapsiribota – gana greitai suliepsnojo laužas, buvo kepamos dešrelės, zefyrai. Vyko pokalbiai apie ką tik pasibaigusį sąskrydį. Visi linksmumai dingo, kai teko eiti prie šaudymo linijos – su ginklu nejuokaujama, tikiuosi, po tokių pratybų tai įsisąmonino visi jose dalyvavusieji“, – pasakojo R. Skrodenytė.

Pirmos pakopos jaunųjų šaulių stovyklos atidarymo rikiuotė Balsių stovyklavietėje.

Poligone jaunuosius šaulius pasitiko Žemaitijos 8-osios rinktinės jaunųjų šaulių vadas Dovydas Jonušas, kuris supažindino, kaip tinkamai pasiruošti artėjančioms rinktinės sporto žaidynėms – pademonstravo, kaip mesti granatą, kaip įveikti kliūčių ruožą ir panašias „gudrybes“.

Prasidėjo pakopinės stovyklos

Antradienį Balsių poilsiavietėje prasidėjo pirmos jaunųjų šaulių pakopos kurso stovykla, į kurią susirinko beveik 150 jaunuolių.
Jaunieji šauliai yra rengiami pagal keturių pakopų programą, sudarytą siekiant ugdyti jaunųjų šaulių pilietiškumą, tautiškumą, patriotiškumą, suteikiant jiems žinių apie Lietuvos šaulių sąjungą, tobulinant jų fizines ir lyderio savybes, žygiavimo ir pneumatinio šautuvo valdymo įgūdžius.
Pirmosios pakopos tikslas – suteikti jauniesiems šauliams žinių ir įgūdžių, kad jie kompetentingai atliktų Lietuvos šaulių sąjungos skyriaus vado pavaduotojo pareigas.

Tarp stovyklos dalyvių – nemažas būrys rajono jaunųjų šaulių: Gabijos-Sodų šaulių būriui atstovauja aštuoniolika jaunuolių, dar keturi šio būrio šauliai, kurie yra įveikę antrą ar trečią pakopas, joje dalyvauja kaip instruktorių pagalbininkai, Tirkšlių ir Kalnėnų būriams atstovauja dešimt jaunųjų šaulių.
Visiems jiems savaitės pabaigoje teks laikyti pirmos pakopos įskaitas. Kaip pažymėjo būrių vadovai, tai pavyksta ne kiekvienam, kitiems viltis baigti pirmą pakopą tenka atidėti iki kitos stovyklos.
Tuo pačiu metu Tauragėje esančiame kariniame dalinyje vyksta paskutinės – ketvirtosios pakopos jaunųjų šaulių stovykla, į kurią išvyko keturi mūsų rajono jaunieji šauliai: S. Kelpšas, Lukas Dargevičius, Gabrielius Skerstonas ir Ugnė Sutkevičiūtė. Mažeikiškiai sieks aukščiausio jaunojo šaulio parengimo laiptelio.
Pirmą gegužės šeštadienį Varniuose vyks Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės sporto žaidynės, mažeikiškiai aktyviai ruošiasi ir šiam žinių bei įgūdžių išbandymui.
Nuotr. iš Gabijos-Sodų šaulių būrio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto