Jaunųjų šaulių mokymai ir praktiniai renginiai veja vienas kitą

Trečios pakopos stovykloje Plungėje dalyvavo 20 jaunųjų šaulių iš Mažeikių.

Pavasario atostogos mažeikiškiams jauniesiems šauliams buvo itin aktyvios – vyko įvadinės pakopinės stovyklos, Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės jaunųjų šaulių sporto žaidynės, dabar ruošiamasi rinktinės sąskrydžiui „Skrydis per Žemaitiją“.

Stovyklavo kariniame dalinyje

Jaunieji šauliai mokomi pagal pakopų programą, kurią vainikuoja aukščiausia – ketvirta – pakopa. Žemesnių pakopų stovyklos vykdomos rinktinių lygmeniu, o ketvirtos pakopos stovykla jau vyksta kariniame dalinyje, kur jaunuosius šaulius moko kariškiai instruktoriai.

Pirmąją balandžio savaitę apie šimtas jaunųjų šaulių iš visos Lietuvos gilino karybos žinias, ugdė lyderio savybes, atsakomybę, pareigą ir pasitikėjimą savimi vykdydami praktines užduotis, mokėsi dirbti komandoje, stiprino fizinį pasirengimą ir ugdė savo patriotiškumą ketvirtos pakopos stovykloje Lietuvos kariuomenės Brg. gen. M. Pečiulionio artilerijos batalione Pajūryje, Šilalės rajone.

Mažeikiams šioje stovykloje atstovavo Gabijos-Sodų būrio šaulės Kornelija Adomavičiūtė ir Irma Milieškaitė. Abi sėkmingai įveikė įvadinę stovyklą, dabar birželį jų laukia atsiskaitomoji ketvirtos pakopos stovykla – išlaikiusios egzaminą jos galės įgyti aukščiausio lygio jaunųjų šaulių rengimą patvirtinantį IV pakopos antsiuvą.

„Įgijusios ketvirtą, kaip ir trečią pakopos antsiuvą, jos jau gali užimti skyrininkių ir būrininkių vietas, perduoti savo žinias, mokyti kitus jaunuosius šaulius.

Visos įgytos praktinės ir teorinės žinios, lyderystės pamokos jauniesiems šauliams labai praverčia ir kasdieniame gyvenime. Merginos sakė, kad stovykla nebuvo itin sudėtinga, jos tikėjosi net daugiau sunkumų. Tai leidžia manyti, kad mes savo jaunuosius šaulius paruošiame aukštu lygiu“, – „Santarvei“ sakė Gabijos-Sodų šaulių būrio vadovė Rima Skrodenytė.

Vasarą šaulių laukia Balsių stovykla

Tuo pačiu metu Plungėje vyko Žemaitijos regiono trečios pakopos įvadinė stovykla, į kurią susirinko jaunieji šauliai iš keturių rinktinių: Žemaitijos šaulių 8-os rinktinės, Vakarų (jūros) šaulių 3-ios rinktinės, Generolo P. Plechavičiaus šaulių 6-os rinktinės ir LDK Kęstučio šaulių 7-os rinktinės. Tarp 120 dalyvių buvo ir dvidešimt jaunųjų šaulių iš mūsų rajono: Gabijos-Sodų, Tirkšlių, Kalnėnų, Sedos ir Viekšnių jaunųjų šaulių būrių.

Patirties turintys instruktoriai stovyklos dalyvius mokė koordinačių, atstumų, azimuto nustatymo, naudotis ryšio priemonėmis, suteikti pirmąją medicininę pagalbą, judėjimo mūšio lauke, taktikos. Jie pravedė ir daug kitų užsiėmimų.
Šioje įvadinėje stovykloje dalyvavę mažeikiškiai ir visi kiti vasarą Balsiuose organizuojamoje stovykloje tęs mokymąsi, turės išlaikyti egzaminus, o tai jiems suteiks teisę gauti trečios pakopos antsiuvą.

Rinktinėje išsiaiškino stipriausius ir taikliausius

Kiekvienais metais Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS) rengia respublikines sporto žaidynes. Dvejus metus iš eilės jos vyko Balsiuose ir abu kartus jų nugalėtoja tapo Žemaitijos šaulių 8-os rinktinės komanda, tarp kurios narių visada būna ir mažeikiškių jaunųjų šaulių.

Kaip pasiruošimą šioms LŠS žaidynėms Žemaitijos 8-oji šaulių rinktinė jau antrus metus organizuoja jaunųjų šaulių sporto žaidynes, po jų suburiama 20 jaunųjų šaulių komanda, atstovausianti rinktinei.
Šiemet Žemaitijos šaulių rinktinės sporto žaidynės vyko Plungėje.
Trečią vietą jose iškovojo Gabijos-Sodų būrio šaulių komanda: I. Milieškaitė, Laurynas Balčiūnas, Kristupas Vaitkevičius ir Augustas Kneita.

Jaunųjų šaulių sporto žaidynėse viena pagrindinių rungčių – šaudymas iš pneumatinio ir iš mažo kalibro šautuvo.

Puikiai pasirodė ir Stasio Pauliuko vadovaujamo Kalnėnų šaulių būrio mergaitės. Kamila Arshad šaudymo ir biatlono rungtyse užėmė trečias vietas, būrininkė Ugnė Sutkevičiūtė pelnė pirmą vietą šaudymo mažo kalibro šautuvu rungtyje, o Deimantė Viskontaitė nurungė visus konkurentus ir iškovojo pirmą vietą pneumatinio šaudymo rungtyje.

Šį savaitgalį Sodų pagrindinėje mokykloje vyks Žemaitijos 8-os šaulių rinktinės jaunųjų šaulių sąskrydis „Skrydis per Žemaitiją“, kuriame paraiškas dalyvauti pateikė ne tik visi mūsų rajono jaunųjų šaulių būriai, bet ir jų bendraminčiai iš Telšių, Alsėdžių ir kitų būrių.

R. Skrodenytė informavo, kad sąskrydžio metu pasižymėjusiems jauniesiems šauliams bus įteikiami apdovanojimai pagal „Metų nominacijas“, vyks situaciniai žaidimai, po to, kaip įprasta, naktinėse stovyklose bus rengiamos varžybos ir individualios rungtys: virvės traukimo, rankų lenkimo, kvadrato ir kitos.
Nuotr. iš jaunųjų šaulių archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto