Jokių turtų nesukaupusiai politikei svarbiausia – tolerancija

„Santarvės“ pokalbis su Savivaldybės taryboje pirmus metus dirbančia partijos „Tvarka ir teisingumas“ nare Rasa UŠČINIENE


Vizitinė kortelė
Mažeikiškė.
1990 metais baigė Šiaulių pedagoginį institutą, įgijo pradinio mokymo pedagogikos ir metodikos specialybę.
Pedagoginis darbo stažas – 24 metai.
Moka rusų kalbą.
Dirba Mažeikių Sodų vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui.
20-metė dukra Sandra – Klaipėdos pedagoginio universiteto neakivaizdinių studijų edukologijos specialybės trečio kurso studentė, dirba mokykloje.

Apie save vienu sakiniu.
Tikra darboholikė ir gera mama.
Trumpai apie savo buitį.
Su dukra gyvenu iš tėvų paveldėtame trijų kambarių bute. Turėjau nusipirkusi vieno kambario butą, bet kai tėvai mirė ir paliko butą, savąjį pardaviau, su broliu pasidalijome palikimu, pastatėme tėvams paminklą.
Važinėju savo pirmuoju automobiliu, 1995 metų „mitsubišiu“, iš tėvų palikimo dar užteko pinigų ir dukrai nupirkti mašiną.
Šiaip jokių turtų nesu sukaupusi, neturiu jokio sodo, daugiau nieko.
Ar planuojate savo biudžetą? Kam išleidžiate daugiausia pinigų?
Biudžetą planuoju. Nesvarbu, kad dukra dirba, bet ji mokosi, todėl jai reikia padėti. Mokslas dabar brangus. Kad turėtų kur gyventi per sesijas, Klaipėdoje reikia nuomoti butą, o tai labai brangu. Didžiausios investicijos – dukros mokslams.
Daug išleidžiu savo trijų kambarių buto išlaikymui, komunaliniams mokesčiams.
Nemažai išleidžiu ir prižiūrėdama save. Dirbu mokykloje, vaikai turi akis, viską mato, jiems turi būti pavyzdys, tad negaliu atrodyti bet kaip. Mokiniai pastebi naują šukuoseną, kartais ir komplimentą pasako.
Koks mėgstamiausias patiekalas, gėrimas?
Maistui esu visiškai neišranki, labiausiai mėgstu bulvinius patiekalus – cepelinus, žemaitišką „kugelį“. Patinka paukštiena, kalakutiena. Iš nekasdieniškų valgių, mėgstu šašlykus. Vasarą juos kepam kone kiekvieną savaitgalį – gamtoje. Šašlykas turi būti kepamas tik ant laužo žarijų, kvepėti dūmu. Turiu mažą sulankstomą šašlykinę, tad įsimetu į bagažinę ir vežuosi.
Anksčiau labai mėgdavau saldumynus: saldainius, pyragaičius, tortus. Dabar ne. Ne todėl, kad saugočiau figūrą, bet nebėra poreikio. Vasarą ledus mėgstu. O dėl figūros – svarbu, kad jausčiausi gerai.
Labai patinka šampanas, netrukdo viena kita taurė gero vyno, stiprių gėrimų nemėgstu. Vasarą mėgstu „mixus“, ypač jei jie šalti, paskanauju ir ledų.
Kas Jums svarbiau – karjera ar šeima?
Pagrindas yra šeima. Politikoje atsidūriau paskatinta draugės: kalbino, kalbino ir prikalbino. Iš to nieko nesitikėjau, paprasčiausiai pagalvojau – kodėl neišbandžius savęs. Sąraše buvau tik dvylikta, bet atsitiktinai peršokau penkis oponentus, tapau septinta ir mane išrinko.
Aišku, nuo užimamos padėties priklauso ir pajamos, tai atsiliepia šeimos biudžetui. Dirbu direktoriaus pavaduotoja, bet nemanau, kad gaunu kiek daugiau už mokytoją metodininką.
Nesiveržiu, bet jei atsirastų galimybė vadovauti kokiai mokyklai – neatsisakyčiau. Tas ne kareivis, kas nenori būti generolu.
Kokių pomėgių turite, ar jiems lieka laiko?
Mėgstamiausia man – gamta. Patinka iškylauti, keliauti. Viskas čia pat, aplinkui – Plinkšės, Plateliai. Daug esame apvažiavę su direktorių pavaduotojais. Esu buvusi Šveicarijoje, Švedijoje, Italijoje.
Mėgstu muziką. Lankiau muzikos mokyklą, grojau akordeonu. Dabar tam nebėra laiko. Nuo pat mokyklos laikų esu dainuojanti. Beje, baigiau Sodų vidurinę mokyklą. Čia ir šokau, ir dainavau, ir grojau. Kai būna šventės, su mokytojų ansambliuku ir dabar dainuojame.
Darbai yra darbai, bet laiko pomėgiams vis tiek randu – poilsis reikalingas. Beveik kiekvieną mėnesį nuvažiuoju į Palangą. Ir šiemet per sezono atidarymą buvau.
Dar labai patinka spręsti kryžiažodžius.
Kur ir kaip dažniausiai atostogaujate?
Lietuvoje. Dažniausiai Palangoje ar Šventojoje. Patinka ir prie ežerų – ten mažiau žmonių, tad, vėlgi, dažnai lankausi Plinkšėse ar Plateliuose. Mėgstu ramų poilsį.
Knyga, laikraštis, televizorius. Kam teikiate pirmenybę?
„Vakaro žinios“, „Panorama“ – visas mano televizorius. Serialų nežiūriu, neturiu tam laiko. Ir „Nekviestos meilės“ nežiūriu – kai grįžtu iš darbo, ji jau būna pasibaigusi.
Daugiau laiko lieka knygai. Mėgstu psichologines knygas, ypač patinka Robino Shaumos kūriniai, knygos apie vadybą, bendravimo kultūrą. Romanų nemėgstu.
Skaitau tik rajono laikraščius. Kartais „Lietuvos rytą“ – bet dažniausiai internete.
Kiek laiko, pinigų skiriate savo išvaizdai?
Išvaizda – labai svarbus, moteriai reikalingas dalykas. Kiek tam išleidžiu – neskaičiuoju. Gal kokius 100 litų per mėnesį. Daugiausia kainuoja apsilankymas kirpykloje – šukuosena, nagų priežiūra.
Dažytis nelabai mėgėja, nebent lūpas. Mėgstamiausi kvepalai – „Shanel“, „Versace“ – brangūs, bet jų daug nereikia: flakonėlio užtenka 5–6 mėnesiams. Mėgstu brangią, gerą, kokybišką kosmetiką. Dažnai pirkdama pigią kosmetiką išleisi daugiau pinigų. Kaip sakoma – šykštus moka dvigubai.
Labai mėgstu šaltą dušą. Soliariumų, treniruoklių, gimnastikos salių nepripažįstu, nėkart nesu buvusi. Patinka saulės spinduliai – sveika ir gerai.
Koks zodiako ženklas esate? Ar tikite horoskopais, pranašystėmis?
Gimusi gegužės 20 dieną – taigi, kai Jautis pereina į Dvynius. Ar tai mane kaip veikia, nesusimąsčiau. Kad Jautis – jaučiu: esu darbštus, sąžiningas, teisingas, mylintis gamtą žmogus.
Gimiau Gyvatės metais. Tai gana įdomus derinys. Gyvatė, jei jos neskriausi, niekada nepuola: esu rami, taktiška, tolerantiška, gerbiu kiekvieną nuomonę ir noriu, kad gerbtų manąją.
Horoskopus retkarčiais paskaitinėju, bet jais netikiu. Kai būna kiek kitokia nuotaika, paskaitau, ką rašo horoskopas, ar tai atitinka mano būseną.
Pranašystes metams paskaitau, bet greit pamirštu. Daugiau tikiu likimu: gyvenimas pats viską pakoreguoja, sudėlioja į vietas.
Kokią savo būdo savybę stengiatės puoselėti, o kokią bandote įveikti?
Labiausiai puoselėju tolerantiškumą. Šiais laikais jo labai trūksta. Ypač tai jaučiama mokyklose: tiek mokytojai, tiek mokiniai pavargę, pikti. Kantrybės, stiprybės, humaniškumo ir tolerancijos tikrai reikia.
Vyrauja nuomonių įvairovė, tad tenka laviruoti, kartais net prisitaikyti, nutylėti. Būna, tikrai žinai, kad teisybė tavo pusėje, bet kad nekiltų konfliktas, geriau nutylėti.
Mėgstu paatvirauti. Kartais, kaip moteriai, norisi išsišnekėti, išsipasakoti, ir dėl to nukenčiu. Tad ir stengiuosi kuo mažiau atvirauti, geriau viską pasilaikyti savyje.
Posakis, kuriuo dažniausiai vadovaujatės.
Nedaryk kitam bloga, kad to nedarytų tau: kaip elgsies su kitu, taip elgsis su tavim.
Kokį įsimintiniausią gandą apie save yra tekę girdėti?
Negirdėjau nieko. O vieną humoristinę istoriją išprovokavau pati: kadangi esu išsituokusi, bendradarbiams pasakiau, kad ruošiuosi ištekėti. Tai tiek betrūko, kad jie būtų nupirkę dovaną.
Kalbino Vytautas MALŪKAS
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto