Jono vardas suteikia talento ir stiprybės

Tarptautiniame akordeonistų konkurse „Citta di Lanciano“ (2014 metai). Nuotraukos iš asmeninio albumo

Kaip ir kasmet minėsime ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventę – Jonines (vasaros saulėgrįžą), kartais dar vadinamą Rasomis.
Šią dieną yra laikomasi įvairių tradicijų, tokių kaip vainikų pynimas, paparčio žiedo ieškojimas, laužų kūrenimas, šokinėjimas per ugnį ir panašių. Paplitęs paprotys šios šventės išvakarėse sveikinti Jonus ir Janinas.
Tarp Mažeikiuose gyvenančių Jonų – ir šią šventę minėsiantis  dešimtmetis mokinys, kuris savo darbais įrodo – šis vardas pateisina jam teikiamą reikšmę ir galią.

Vardo reikšmė – palaimintasis

Jono vardas yra šventas, jo reikšmė – „Dievo išklausytas ir palaimintas“. Jis kilęs iš hebrajų kalbos ir yra populiarus ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.
Apie žmones, pavadintus  šiuo vardu, sakoma, kad jie yra sumanūs, talentingi ir nuo vaikystės pavergia aplinkinių širdis. Taip pat tikima, kad Jonai turi savo asmeninį stilių, kuriuo vadovaujasi gyvenime, dažnai yra linkę į meną ir apmąstymus.
Mažeikių rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojos teigė, kad per praėjusius ir šiuos metus jų skyriuje buvo registruoti 7 berniukai, kuriems suteiktas Jono vardas. Per šį laikotarpį Janina nebuvo pavadinta nė viena mergaitė.

Joninės – gamtoje ir su šeima

Joninių šventės laukia ir dešimtmetis akordeonininkas Jonas Vozbutas, įvairių konkursų dalyvis ir laimėtojas, žinomas ne tik Mažeikiuose.
„Santarvei“ jis sakė Jonines visada švenčiantis su šeima. „Dažniausiai važiuojame į sodą ar nueiname į kokį nors šiai dienai skirtą koncertą. Visų tradicijų nesilaikome, tačiau visada piname Joninių vainiką, kaip šventės simbolį kuriame didžiulį laužą ir paminime šią dieną gamtoje“, –  pasakojo pašnekovas.
Pasidomėjome, ar pats Jonas žino, kodėl gavo būtent tokį vardą.
„Mama pasakojo: vos sužinojusi, kad gims berniukas, sugalvojo mane pavadinti būtent šiuo vardu, nes jai patiko ir vardo reikšmė, ir Joninių šventė“, –  sakė J. Vozbutas.

Konkursų gausūs metai

Jonas Vozbutas į muzikos mokyklą ėjo mokytis gitara, tačiau pasirinko akordeoną. Nuotraukos iš asmeninio albumo

J. Vozbutas jau ne vienerius metus užsiima aktyvia muzikine veikla.
„Mane mama nuvedė į Muzikos mokyklą, nes labai norėjau išmokti groti gitara, tačiau  mokytoja pasakė, kad tam dar esu per mažas ir pirmiau reiktų išmokti groti klavišiniu instrumentu. Galėjau rinktis tarp pianino ir akordeono. Pagalvojęs pasirinkau akordeoną, nes pamaniau, kad šis instrumentas labiau tinka vaikinui. Mokytis groti pasirodė kur kas sudėtingiau nei galvojau, bet visada yra kur tobulėti. Groju jau trejus metus ir dėl to labai džiaugiuosi“, –  „Santarvei“ tvirtino Jonas.
Jaunasis akordeonininkas ne tik mokosi griežti šiuo instrumentu, jis jau atstovauja Mažeikiams ir Lietuvai įvairiuose renginiuose.
„Šiemet dalyvavau net aštuoniolikoje konkursų, daugelis jų vyko užsienio šalyse. Tačiau man pats brangiausias apdovanojimas buvo garsių Lietuvos muzikantų pripažinimas ir žiūrovų dėmesys, kurį pelniau Vilniuje vykusiame akordeonistų konkurse“, – pasakojo dešimtmetis.
Šį pavasarį Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos mokinys Latvijoje vykusiame XIII Tarptautiniame akordeonistų solistų konkurse savo amžiaus kategorijoje pelnė pagrindinį prizą, tarptautiniame akordeonistų konkurse Vilniuje – pirmąją vietą.
Mažeikiškio akordeono mokytoja – Vaida Mikalauskienė.

Živilė MASYTĖ

2 Atsakymai į “Jono vardas suteikia talento ir stiprybės”

  1. Greta parašė:

    Mes kaime joniais vadiname kiskius.

  2. Vitalija, Seda parašė:

    Savo katina irgi pakrikstyjau Jonu, bet peles gaudo prastai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto