Ką manote apie ilgiau trunkančius mokslo metus?

Švietimo ir mokslo ministerija drauge su pedagogų bendruomenėmis diskutuoja apie galimybę bendrojo lavinimo mokyklose pailginti mokslo metų trukmę.
Pagal šį projektą kiti mokslo metai mokiniams baigtųsi birželio 10 d., 2016–2017 mokslo metai – birželio 16 dieną.
Dabar 6–11 klasių mokiniai mokosi iki birželio 5 d.
Nors šių mokslo metų trukmė nesikeis, gatvėje sutiktų praeivių klausėme, kokia jų nuomonė apie planuojamus ilginti mokslo metus.

Indrė POCEVIČIUTĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

 Indrė POCEVIČIUTĖ, gyvenanti užsienyje:
– Prisimenu laikus, kai pati dar buvau moksleivė. Mano pozicija šiuo klausimu tokia – buvo smagu turėti ilgesnes vasaros atostogas. Manau, kad dabar mokslo metai jau ir taip yra gana ilgi. Per tas kelias pridėtas mokslo metų dienas, manau, nieko naudingo toje mokykloje ir nenuveiksi. Ypač jeigu už lango geras oras.
Taigi tegul geriau tie mokslo metai trunka tiek pat, kiek trukdavo iki šiol.

Artūras. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

 Artūras, įmonės vadovas:
– Man atrodo, kad to pailginimo visai nereikia. Panašu, kad šiuo atveju norima kopijuoti užsienio šalių patirtį. Bet juk mes turime savas tradicijas, tad reikėtų žiūrėti savų reikalų.
Kiek žinau, vos vasarai prasidėjus dalis vyresniųjų klasių moksleivių važiuoja į užsienio šalis dirbti ar pas gimines atostogauti. Tad dėl tų pailgintų mokslo metų jiems atsirastų papildomų rūpesčių.

Dovydas DAŠČIORAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

 Dovydas DAŠČIORAS, moksleivis:
– Mokslo metų ilginimui tikrai nepritariu. Mokiniams reikia pailsėti. Ir šiaip dabar yra sustiprintos pamokos, egzaminai, o jeigu dar pailgins mokslo metus, kas iš tų atostogų beliks?
Per tą pailgintą laiką mokykloje paprastai būna bibliotekai grąžinamos knygos. Na, dar vyksta šiokia tokia projektinė veikla. Bet šiaip iš to mažai naudos.

Tomas. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

 Tomas, įmonės vadovas:
– Pačiam yra tekę šiek tiek „vasaroti“ mokykloje. Mano nuomone, pailginti mokslo metų nereikia ir neverta. Vasarą, kai už lango gražus oras, šilta, o tu turi sėdėti mokykloje, jau vien tai neigiamai psichologiškai veikia.
Tai nei drausminimo, nei prevencinė priemonė, nes jeigu mokinys visus mokslo metus, kaip sakoma, varnas skaičiuoja, nesimoko, tai per tas kelias dienas jau tikrai nieko nebeišmoks.
Psichologiškai sunkiau eiti į mokyklą, kai žinai, jog mokslo metai yra pailginti.

Onutė MASELSKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

 Onutė MASELSKIENĖ, senjorė:
– Lietuvoje mokslo metai jau ir taip yra ilgi. Kol mokiniai išlaiko visus egzaminus, ateina ir birželio pabaiga. Tai kam dar kankinti tuos vaikus?
Kas gali norėti vasarą eiti į mokyklą? Jau ir taip visi laukia to pavasario, kad tik galėtų išlėkti, išbėgti. Aš pasisakyčiau už tai, kad pailginti mokslo metų nereikėtų.
Paprasčiausiai gal reikėtų kokybiškiau mokyti ir mokytis per mokslo metus.

Laura SAPRAGONAITĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

 Laura SAPRAGONAITĖ, dirbanti studentė:
– Tam, kad mokslo metus ilgintų, turi būti koks nors pagrindas, motyvas. Reikėtų gerai pasidomėti, kokiu tikslu svarstoma tokia galimybė.
Tikiu, kad švietimo sistemoje dirbantys specialistai išmano savo darbą ir jeigu tokią galimybę svarsto, tai ne be pagrindo.
Kita vertus, remdamasi savo patirtimi galiu pasakyti, kad mokiniams motyvacijos žinių siekti vasarą yra tikrai nedaug. Kitaip tariant, ilgesni mokslo metai – laiko švaistymas.

10 Atsakymų į “Ką manote apie ilgiau trunkančius mokslo metus?”

 1. to To to to 11 klasiu parašė:

  Žinai kai negalvojama apie preitį, tai ir ateities neturime. Tad ir yra taip, kad mokinys nežino savo mamos tikslių gimimo metų, mergautinės pavardės, o jau ką bekalbėti apie senelius. Tad 90-ųjų kovo 11 – vos ne antikos laikai, tas, kas išmokstama, po 2 dienų pamirštama. Aišku, kam žinoti, kaip mokėsi tėvai ar seneliai, kam ir tokios datos reikalingos atsiminti? Reikės per istoriją? Gal kaip nors pavyks įlįsti į telefoną ir pažiūrėti. Taip ir auga vos ne mankutų karta.

 2. To to to 11 klasiu parašė:

  Zinok ta savo istorija,bet kam ja skelbt,kam ji idomi?:) Uzstrgai joje ir tiek:)

 3. ghjk parašė:

  nejau plaunant oinigus tiem sedintiem ten jau nebesvarbus net vaikai.ka daro pinigu plovimas.isvis lai duoda savaite vasaru atostogu,kam ce betrupint trupinius musu atzalom……svieto pabauiga

 4. to to 11 klasių parašė:

  „žmonės, nežinantys savo istorijos, visada lieka vaikai“

 5. Nesvarbu parašė:

  Jau ir taip mokiniai savo laisvo laiko neturi, pamoku buna po 6-8 maziausiai, kalbu apie vyresnius. Pareina 3-4val. Pailsi ir sedi prie namu darbu, kur cia logika?? nejau jiems nereikia tevam namie padeti, nueiti pas gydytoja ar seip sese ar broli prizvelgt.. Pagal jus tai vaikai turi tik mokytis, savo laiko jiems nereikia turet. O paskui skundziasi kad tokie jauni o serga visokiom migrenom, kelia pries save rankas, nes kitaip neimanoma bera tik mokykla ir namu darbai, poilsio 0.. tai ir prisimasto visko.

 6. Tomas parašė:

  Aš už tai, kad visą vasarą, lygiai tris mėnesius, atostogautų vis moksleiviai, kadangi tai yra VAIKYSTĖ.

 7. Genutė Šiknytė parašė:

  Jėga! Dar kelios papildomos savaitės teorijos kalimo! Tegul pirma savo švietimo sistemą susitvarko, o ne atostogas trumpina. Juokdariai.

 8. pailgins parašė:

  mokslo metus,mokiniai dar ismoks papildomai kokia teorema,ar mintinai kokia teorija,skaitysis protingesni,bet baige mokykla darbo neras ir savo darbo vietos nesugebes susikurti. Reikia keist sistema,o ne ilgint mokslo metus.Vakaruose mokiniai nera apkraunami tiek kiek Lietuvoje,todel jie yra labiau motyvuoti mokytis ir mokykla jiems malonumas. Kas is to,kad zinosi kokia diena ivyko koks musis ir kokie pulkai stovejo siaureje ar pietuose,jei nesugebesi pastebet rinkoje nisos ir uzdirbt pinigu.

 9. to 11 klasių parašė:

  Nuoširdžiai prašau neminėti, kaip buvo sovietmečiu, nes tikrai niekam neįdomu.

 10. 11 klasių parašė:

  Mes 11 klasių baigėm, eidami ir šeštadieniais į mokyklą, viso – 2574 mokslo dienų . Dabar per 12 metų, lankydami pamokas 5 d per savaitę, „surenka“ 2340 mokslo dienų. Lanko mokyklą 12 metų, bet mokosi 47-mis savaitėmis mažiau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto