Ką žinoti keliaujant su šeima?

Planuodamos keliones šeimos turėtų apgalvoti, kokiomis transporto priemonėmis važiuos. Asociatyvi nuotrauka

Tam, kad vienos ar kelių dienų šeimos kelionė po gimtąjį kraštą netaptų našta, o teiktų kuo daugiau gerų emocijų visiems šeimos nariams, reikia žinoti keletą dalykų.
Patarimais ir pastebėjimais su „Santarve“ pasidalijo Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jolanta Gintalienė.

Atvyksta ir lietuviai, ir užsieniečiai

Pašnekovė, neseniai dalyvavusi Vilniuje vykusioje tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur 2017“, sako, jog Mažeikių rajoną pamažu atranda ir lietuviai, ir užsieniečiai keliautojai.
„Stebima tokia tendencija, kad lietuviai nori aplankyti nepažintą, nematytą Lietuvą, prašo informacijos. Bet pamažu mus atranda ir latviai. Jie jau ne tik važiuoja apsipirkti į Mažeikių prekybos centrus, bet ir nori pažinti rajoną“, – kalbėjo pašnekovė.
Pasak J. Gintalienės, bene geriausia galimybė populiarinti rajoną ir yra dalyvavimas parodose, nuoseklus darbas su keliautojais jiems pasakojant, informuojant apie lankytinus objektus.

Kviečia kreiptis pagalbos

Norintiems pažinti Lietuvą, o ir Mažeikių rajoną, pašnekovė pataria prieš išsiruošiant į kelionę pasidomėti konkrečiu kraštu.
Pagalbos ir patarimų visada sulauksite iš konkretaus rajono turizmo informacijos centrų specialistų.
Jie pagal keliautojų poreikius ir turimą laiką parenka, suderina maršrutus. Jeigu apsilankyti planuoja didesnės grupės, suderinamas muziejų darbo laikas, suorganizuojama, kad viename ar kitame lankytiname objekte juos pasitiktų gidai.
„Vieniems keliautojams įdomūs piliakalniai, kitiems – muziejai. Treti, be viso to, dar nori sudalyvauti edukacijose, kažko patys išmokti, paragauti. Jeigu keliautojas neturi kažkokių konkrečių pageidavimų, stengiamės įtraukti į maršrutą bent po vieną dvarą, muziejų, bažnyčią, piliakalnį. Jeigu domisi gamtiniu paveldu, visada rekomenduojame aplankyti Svirkančių atodangą, nuo kurios atsiveria labai gražus vaizdas“, – sakė J. Gintalienė.

Svarbu atsižvelgti į transporto priemonę

Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro vadovė keliautojams, planuojantiems savo kelionių maršrutus, pataria atsižvelgti ir į transporto priemonę, kuria bus važiuojama.
„Vieni gal iš kur nors toliau atvažiuos automobiliais. O gal keliautojų būryje bus žmogus, sėdintis neįgaliojo vežimėlyje, ir jam kai kur bus neįmanoma prieiti. Kiti gal grupuosis ir išsiruoš į ekskursiją autobusu, o treti gal pasirinks keliauti dviračiais. Visais atvejais svarbu būti susirinkus informaciją apie tai, kaip ir prie kokio objekto galima privažiuoti“, – svarbų aspektą įvardijo pašnekovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto