Bendruomenėms nebereikės mokėti galios mokesčio

Kaimo bendruomenės mokės tik už sunaudotą elektros energiją, galio mokesčio prievolės nebeliks. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Seimas antradienį neeilinėje sesijoje priėmė naujos redakcijos Elektros energijos įstatymą. Kai kurios įstatymo nuostatos pradžiugins kaimo bendruomenes – joms nebereikės mokėti vadinamojo galios mokesčio.

Kreipėsi į Seimo narį

Į dalies mažeikiškių rinktą Seimo narį Joną Stanevičių dėl galios mokesčio kreipėsi ir mūsų rajono atstovai. Urvikių kaimo bendruomenės pirmininkė Zita Zubovienė, Auksodės kaimo bendruomenės pirmininkė Ingrida Braziulienė, Račališkių bendruomenės pirmininkė Vida Abrasonienė Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojo prašė tarpininkauti dėl atleidimo nuo galios mokesčio mokėjimo kaimo bendruomenių organizacijas.
Gyventojų bendruomenėms, kurios vykdo į visuomenės narių gerovę nukreiptą veiklą, 200–500 litų per metus galintis sudaryti mokestis yra didelė finansinė našta.

Užsiima nekomercine veikla

Kaimuose registruotos ir vykdančios savarankišką veiklą organizacijos iki šiol buvo priverstos elektros tiekėjams ne tik mokėti už sunaudotas kilovatvalandes, bet ir galios mokestį. Dažnai galios mokestis viršydavo sunaudotos energijos mokestį.
Mažeikiškės prašyme Seimo nariui akcentavo, kad bendruomenės vykdo savarankišką, o ne komercinę veiklą. Todėl jos išsakė įsitikinimą, kad kaimo bendruomenės turėtų būti atleistos nuo galios mokesčio.

Išimtys – tik bendrijoms

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija yra numačiusi, jog vadinamojo galios mokesčio nemoka I grupės vartotojai. Paprastai tariant – tai buitiniai vartotojai: fiziniai asmenys, kurie elektros energiją naudoja asmeniniams poreikiams, bet ne verslui. Išimtys buvo padarytos tik  sodininkų, individualių namų, garažų bei kitoms bendrijoms, neužsiimančioms komercine veikla.
Kaimo bendruomenės siekė, kad ir jos būtų atleidžiamos nuo tokio mokesčio. Jos nelogiška vadino iki šiol galiojusią prievolę.

Jono Stanevičiaus pagalbos prašė ir mažeikiškiai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Į prašymus atsižvelgta

Kaimo bendruomenės buvo sunerimusios, kad ir priėmus naujos redakcijos įstatymą, jos bus priverstos mokėti galios mokestį, nes įstatymo projekte nepakankamai tiksliai nurodyti subjektai, kuriems taikomi buitiniai elektros tarifai.
Seimo narys J. Stanevičius po Seimo posėdžio kalbėdamasis su „Santarve“, mažeikiškėms kaimo  bendruomenėms pranešė džiugią žinią.
„Priėmus minėtą įstatymą, reikiamos sąvokos patikslintos ir nurodyta, kad bendruomeninėms organizacijoms ir asociacijoms, perkančioms elektros energiją iš žemosios įtampos elektros tinklų savo dalyvių – fizinių asmenų poreikiams, nesusijusiems su verslu ar profesija, tenkinti, jų prašymu bus taikomos tokios pat elektros energijos kainos ir tarifai kaip ir buitiniams vartotojams“, – informavo  parlamentaras.

One Reply to “Bendruomenėms nebereikės mokėti galios mokesčio”

  1. tomas parašė:

    Ar imones moka si mokesti?ir kokio dydzio jis yra?kazkaip neteko girdeti,gal kas pakomentuotu,kaip jis matuojamas,ir kas ji turi moketi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto