Kaip apsiginate nuo uodų ir erkių?

Vasarą ne tik uogaujantys bei grybaujantys miškuose rizikuoja pasigauti erkę ar būti sugelti uodų. 
Neretai, erkių žmonės parsineša iš miestų parkų ar nuosavų sodų.
Šį kartą gatvėje sutiktų žmonių klausėme, kokiomis priemonėmis jie gelbėjasi nuo minėtų vabzdžių įkandimų bei sukeliamų ligų pavojaus.

Šarūnas PARGAUSKAS, Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šarūnas PARGAUSKAS, mažeikiškis:
– Aš šiaip į miškus neinu, reikalų ten jokių neturiu, tai ir nesusiduriu su erkėmis. O šiaip, kad ir sako, jog erkių neretai pasitaiko ir mieste, parkuose, kol kas dar nėra man buvę, kad kokią parsineščiau iš pasivaikščiojimo mieste. Šiaip iš viso man nėra buvę taip, kad būtų įsisiurbusi erkė.
Ši vasara nėra ypatingai šilta, tad pastebiu, kad ir uodai mažiau puola. Nors vakarais stengiuosi gamtoj per daug ir nebūti. Reklamuojamais ir parduotuvėse prekiaujamais purškalais, atbaidančiais uodus ir erkes, nesinaudoju.

Danguolė, Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Danguolė, šiuo metu gyvenanti Norvegijoje:
– Su šeima gyvename viename Norvegijos mieste, o dabar esame grįžę į Lietuvą atostogų.
Manau, kad geriausias būdas apsisaugoti nuo erkių sukeliamo erkinio encefalito – skiepai, bet pasiskiepiję nesame. Be to, šiemet vasara labai šalta ir mes su šeima mažai laiko praleidžiame gamtoje, tai tikimės, kad su erkėmis susidurti neteks.
Na, o Norvegijoje žmonės, kurie gamtoje praleidžia nemažai laiko, siekdami išvengti susirgimų – skiepijasi. Skiepai ten tikrai yra labai propaguojami.
Pastebėjome, kad uodų šiemet nėra labai daug. Tikriausiai, dėl vėsaus oro.

Lijana ULSKYTĖ, Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Lijana ULSKYTĖ, būsimoji studentė:
– Uogauti ir grybauti visada einame patys, miško uogų turguje neperkame. Erkių nebijome, nes esame iš anksto pasiskiepiję, dabar nė neprisimenu, kada tai buvo, bet skiepijomės šiek tiek anksčiau nei prasideda sezonas. O kad erkės ar šiaip kiti padarai įkyriai nepultų, naudojame visokiausių purškaliukų – jie šiek tiek padeda.
Geriausiai apsiginti nuo erkių – vilkėti slidžiais, šviesiais rūbais, kad jokie vabalai negalėtų jais šliaužioti ir nukristų. Manau, kad tai viena geriausių apsisaugojimo priemonių.

Kristina TARUTIENĖ, Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Kristina TARUTIENĖ, dirbanti:
– Kažkaip šiemet uodai nėra didelė problema.
Iš tiesų, aš paniškai bijau erkių. Ir kol kas man sekasi, nes nėra buvusi nė viena įsisiurbusi. Kažkokių apsisaugojimo būdų ar priemonių nė neturiu. Paprasčiausiai, vengiame lankytis tokiose vietose, kur jų gali būti. O šiaip yra visokių specialių purškalų, tai tik juos ir naudojame.
Skiepijimosi galimybės nesu svarsčiusi. Nežinau, ar teisybė, bet yra tekę girdėti, kad skiepai nuo erkių sukeliamų ligų nelabai ir padeda. Kiek teko girdėti, vienos pažįstamos vyras pasiskiepijo, o vis tiek susirgo erkiniu encefalitu.

Donatas VAINAUSKAS, Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Donatas VAINAUSKAS, studentas:
– Aišku, daugumai žmonių nepavyksta išvengti erkių. Nebūtina ir į mišką eiti, kad užropotų kokia ant rūbų, o po to ir įsisiurbtų. Galima ir mieste ant žolės jų pasigauti.
Aš asmeniškai esu pasiskiepijęs. Jei gerai atsimenu, už skiepą anuomet mokėjau 75 litus. Iš pradžių pasiskiepijau vienąkart, po to – po metų, po trijų ir dabar kas penkerius metus reikia šią procedūrą pakartoti tam, kad organizmas išsaugotų imunitetą. Tai jeigu ir įsisiurbia kokia erkė, bent jau dėl erkinio encefalito – ramu. Nuo Laimo ligos, deja, apsaugos nėra.

Vytautas RONKAUSKAS, Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 

Vytautas RONKAUSKAS, mažeikiškis:
– Prieš einant į mišką grybauti ar uogauti, reikia pasiruošti. Reikia tinkamai apsirengti: geriausia šviesios spalvos rūbais, kad pamatytum ropojančią erkę, užsidėti kepurę.
Be to, toks liaudiškas patarimas būtų, prieš einant į mišką išgerti kažko stipresnio. Tada nepuola jokie kraujasiurbiai.
Reklamuojamų purškalų apsaugai nuo uodų ir erkių nenaudojame.

One Reply to “Kaip apsiginate nuo uodų ir erkių?”

  1. Arbuzis parašė:

    Patiko Kaip susidariau nuomone i miska geriau neiti :DD

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto