Kaip išvengti nelaimių ant bėgių?

Nesibaigia nelaimės ant miestą perpus skiriančio geležinkelio bėgių. Trečiadienį mirtinai sužalota per tarnybinę perėją ėjusi garbaus amžiaus moteris.
„Santarvė“ klausė mažeikiškių, kas turėtų būti padaryta, kad tokių nelaimių išvengtume.

Aleksandras ŠLIAUTERIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Aleksandras ŠLIAUTERIS, statybininkas:

– Manyčiau, kad pirmiausia patys žmonės turėtų būti atsargesni. Gyvenu mikrorajone, tad tenka per geležinkelį eiti į senamiestį. Kai stovėjo pėsčiųjų tiltas, eidavau per jį ir dažnai pastebėdavau, kad žmonės nevengia rizikuoti.
Vienas iš geresnių valdžios sumanymų būtų iškelti geležinkelį. Tai, mano manymu, padėtų išspręsti ne tik mūsų saugumo, bet ir kitas problemas.

 

 

 

Rasa PŪŽIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Rasa PŪŽIENĖ, namų šeimininkė:

– Sakyčiau, kad mažeikiškiams reikėtų būti nors kiek akylesniems. Nelandžioti, neiti ten, kur negalima, o eiti tik ten, kur yra tam skirta vieta. Pati dažnai einu per geležinkelį, bet visuomet  tik tuo taku, kur priklauso eiti pėstiesiems. Man ne tik nesaugu, bet ir nepatogu eiti per bėgius. Kita vertus, vienas pėsčiųjų takas yra per mažai… Gal todėl žmonės rizikuodami ir trumpina savo kelią?

 

 

 

Antanas ŽIAUGA. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Antanas ŽIAUGA, pensininkas:

– Kur iškelsi tą geležinkelį? Tektų įrengti viaduką arba požeminį tunelį. Esu įsitikinęs, kad pirmiausia reikia iš abiejų pusių atskirti nuo miesto patį geležinkelį – aptverti jį. Pasižiūrėkite, kaip yra kituose miestuose.
Mūsų žmonės žino, kad landžiodami po traukiniais jie stipriai rizikuoja. Esu nemažai girdėjęs, kad daug mažeikiškių tarp bėgių susilaužo kojas. Argi verta taip rizikuoti dėl kelių metrų kelio?

 

 

Dovydas BAUBLYS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Dovydas BAUBLYS, padavėjas:

– Pats dažnai vaikštau per tą geležinkelio perėją. Ne kartą mačiau šokiruojančią  mūsų žmonių drąsą – eina ir bėga ten, kur nereikėtų. Nesuprantu tokių žmonių…
Manau, kad vis dėlto reikėtų mūsų valdininkams kažką sugalvoti ir priversti geležinkelininkus padaryti pėstiesiems kokį nors saugesnį perėjimą.

 

 

 

Aldona RUŽIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Aldona RUŽIENĖ, pensininkė:

– Kai sužinojau apie vėl įvykusią baisią nelaimę, iškart pagalvojau: kaip tai nutinka, kad žmonės papuola po traukiniu? Juk autobusą yra sunkiau pastebėti, o apie traukinio atvykimą net                                                                                  perspėjama! Manau, kad tai tik pačių žmonių kaltė – juk reikėtų patiems atidžiau pasižvalgyti.
Kita vertus, turiu pasakyti, kad ir per mūsų perėją yra pavojinga vaikščioti. Nors ir negalima, bet ten nuolat zuja dviratininkai. Dėl kai kurių jų neatsargumo ar įžūlaus elgesio gali nukentėti ir suaugusieji, ir vaikai.

 

Virginija LIATUKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Virginija LIATUKIENĖ, mokytoja:

– Juk nieko daug nereikia – tik laikytis taisyklių. Ir nesvarbu kokių. Jos tam ir sukurtos, kad mus apsaugotų. Gal kiek pagelbėtų geležinkelio aptvėrimas ar kitokie projektai, bet mano įsitikinimu, kad ir kaip būtų, pirmiausia yra atsakingas pat žmogus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto