Kaip minėsime 34-ąsias Lietuvos nepriklausomybės metines?

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Daugiau nei dvejus metus besitęsiančios Rusijos agresijos prieš Ukrainą fone pirmadienį Lietuva 34-ąjį kartą minės Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Mažeikių rajono gyventojai ir svečiai kviečiami šią dieną praleisti susitelkus bei turiningai – kultūros įstaigų ta proga organizuojamuose renginiuose.

Minėjimai prasideda penktadienį

1990 metų kovo 11-oji – reikšmingas įvykis mūsų šalies istorijoje. Tą dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba priėmė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, skelbusį, kad „yra atstatomas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas, ir nuo šiol Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė.“

Dalis Mažeikių rajono gyventojų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną pasitiks šiek tiek anksčiau.

„Vėliavą ne taip sunku iškelti, kaip sunku per kasdienybę nešti“ – tokiais poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiais Merkelio Račkausko gimnazijos bendruomenė kviečia visus mažeikiškius ir miesto svečius dalyvauti trečiajame simboliniame vėliavų žygyje.

Šventinės eisenos dalyviai penktadienį, 11.30 val., renkasi prie gimnazijos. Jų prašoma atsinešti Lietuvos trispalves, pasipuošti tautine atributika ir drauge nueiti į Nepriklausomybės aikštę, išklausyti rajono vadovų sveikinimų, meninės programos.

Kovo 18 d. vakarą, 18 val., Urvikių kultūros centre vyks žinių turnyras ir šventinis koncertas, skirtas Tarptautinei moterų solidarumo ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Koncertai, žygis, kino filmas

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, 16 val., Žemalės kultūros namuose vyks protmūšis. Jame susirungs iš anksto užsiregistravusios žemališkių ir jų kaimynų, aplinkinių kaimų bendruomenių komandos.

Viekšniuose valstybinės šventės dieną, vidurdienį, Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios. Po jų, 13 val., Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus salėje – jungtinis Viekšnių kultūros centro ir mieste veikiančių ugdymo įstaigų darbuotojų bei ugdytinių koncertas.

Tirkšliškiai Kovo 11-ąją, 11 val., kviečiami dalyvauti šv. Mišiose Kristaus Karaliaus bažnyčioje ir 11.45 val. prasidėsiančiame šventiniame koncerte.

Sedos kultūros centre Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirtas koncertas prasidės 13 val.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Ruzgų kaimo bendruomenė buria žmones, propaguojančius  aktyvų gyvenimo būdą. Šventinę dieną organizuojamas žygis šiaurietiškosiomis lazdomis Ruzgų keliais ir keleliais. Įprastai tokiuose žygiuose laukiami ir žmonės, kurie mėgsta vaikščioti, bet šiaurietiškosiomis lazdomis nesinaudoja. Svarbiausia – geras nusiteikimas, patogi avalynė, tautinė atributika.

Laižuvos kultūros centre Kovo 11-ąją, 11 val., bus rodomas Donato Ulvydo filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“. Istorinėje dramoje pasakojama apie neramumus, vykusius Kaune 1972 m. po Romo Kalantos susideginimo.

Bus įteikta krašto kultūros premija

Kovo 11-ąją mažeikiškiai kviečiami dalyvauti šv. Mišiose Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. Jų pradžia 13 val.

Po Mišių aikštėje prie Kultūros centro pasirodymą surengs Gabijos ir Merkelio Račkausko gimnazijų meno kolektyvų nariai.

Vėliau, 15 val., Kultūros centre vyks Mažeikių krašto kultūros premijos įteikimo ceremonija. Mažeikių rajono savivaldybės tarybos sprendimu, šiemet premija bus įteikta mažeikiškiui dailininkui ir pedagogui Virginijui Tamošiūnui.

Daug metų gyvuoja tradicija, kad Kovo 11-osios šventėje savo pasirodymais, naujomis programomis žiūrovus džiugina Mažeikių choreografijos mokyklos liaudiškų šokių studija „Kauškutis“.

Šiemet įvyks programos „Žolynų suktinis“ premjera. Joje dalyvauja ne tik dabartiniai studijos šokėjai, bet ir jau suaugę, savo gyvenimus kituose miestuose kuriantys, bet į gimtuosius Mažeikius sugrįžtantys mūsų kraštiečiai.

2 Atsakymai į “Kaip minėsime 34-ąsias Lietuvos nepriklausomybės metines?”

  1. parašė:

    Kokia nepriklausomybė? be briūselio kopūstgalvių leidimo net nusipersti nebegalime.visur tik draudimai ir baudos,baudos,baudos….

    1. š'aš'ui parašė:

      Nieko daugiau ir nesugebi kaip tik nuolat komentaruose ant visko persti :-)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto