Kaip rūpinatės savo sveikata?

Balandžio 7-ąją minėjome Pasaulinę sveikatos dieną, Mažeikiuose šią savaitę vyksta Visuomenės sveikatos biuro renginiai: mankštos, mokymai, paskaitos, praktiniai užsiėmimai.
Gatvėje sutiktų žmonių klausėme, ar jie domisi savo sveikatos būkle, kaip rūpinasi sveikata.

Regina JONAITIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Regina JONAITIENĖ, cecho darbininkė:
– Sveikatai pasitikrinti neturiu laiko: per parą dirbu po vienuolika valandų, poilsio dienų – viena kita, tai kaip tą sveikatą pasitikrinsi? Be to, dabar visi tyrimai nemažai kainuoja. Kartą per metus reikia pasitikrinti sveikatą dėl darbo. Koks ten tikrinimas – pinigus susimoki ir niekas rimtai į tai nežiūri.
Žodžiu, pas daktarus einu tada, kai susergu. Žinau, kad blogai, bet sveikata nesirūpinu. Ir apie sveikesnį maistą nėra kada galvoti: dirbant tėra dvi pertraukos, tad pavalgau, kad reikia – išsivaduodama iš bado. Iš darbo grįžtu vėlai – tai ir prisivalgau.
Visas mano gyvenimas, mano darbas sveikatos atžvilgiu yra blogas, bet nematau jokios išeities. Kita vertus, namuose turiu kraujospūdžio matuoklį, tad kartais kraujo spaudimą pasimatuoju. Jei jis normalus, kokios gali būti ligos?

Regina DAPŠAUSKIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Regina DAPŠAUSKIENĖ, virėja:
– Pagal galimybes sveikata stengiuosi pasirūpinti: bandau ir sportuoti kartais, bet sekasi sunkiai – vis atrodo, kad nėra laiko tiek, kiek iš tikrųjų reikėtų. Buvo laikai, kai kontroliuodavau savo mitybą, žiūrėjau, ką valgau, stengiausi valgyti kuo sveikiau. Dabar tuo atžvilgiu esu truputį apsileidusi, bet žadu pasitaisyti, nes žinau, kad reikia – amžius nebe tas, kad galėčiau bet ką valgyti.
Sveikatą prisižiūriu, tikrinuosi profilaktiškai. Dėl sveikatos išlaidų negaila, nes jos juk nenupirksi už jokius pinigus – nebent geresnius vaistus. Į sveikatos biuro sveikatinimo užsiėmimus nueiti neturiu kada – darbas, anūkėliai… Ateina pavasaris, gal reiks pradėti po truputį sportuoti?

Lina. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Lina, tarnautoja:
– Aš savo sveikata rūpinuosi visus metus, ne tik balandžio mėnesį. Stengiuosi sveikai gyventi, tinkamai maitintis, pas gydytojus nors kartą per metus užsukti – profilaktiškai tikrinuosi kasmet, tam skiriu sausio mėnesį.
Ir niekas manęs ten nesiunčia – žmogus turi pats savimi rūpintis: gyvenimas yra mano, o ne darbdavio. Kartais ir sveikai gyvendamas, žiūrėk, imi ir susergi kokiu gripu… Niekada nelaukiu, kol liga suries, ir tik tada – pas daktarus.
Stengiuosi rinktis maistą. Žinote, kad moterims dietos yra amžinas gyvenimas, bet aš jų nesilaikau – tiesiog stengiuosi sveikiau gyventi, daugiau vaikščioti, judėti, būti gryname ore. Namuose turime tik kraujospūdžio matuoklį, bet jis labiau reikalingas vyrui – mano kraujospūdis normalus.

Karolis ŽIČKUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Karolis ŽIČKUS, vairuotojas:
– Sveikata man yra svarbi, todėl ja rūpinuosi, save prižiūriu, stengiuosi palaikyti gerą formą. Pirmiausia – sportas, kiekvieną rytą būtinai – mankšta. Laiko tam atsiranda, tik reikia noro.
Šiaip pas gydytojus tikrintis sveikatos profilaktiškai nevaikštau – kam ją tikrintis, jei ji gera ir pats puikiai jaučiuosi. Kas kita, jei užklumpa liga, tada nori nenori turi eiti.
Tiesa, kelis kartus per metus, o gal ir dažniau, pasidarau kraujo tyrimus – viską darau dėl savęs. Kontroliuoju ir savo mitybą – visko iš eilės nevalgau: ryžiai, vištiena ir varškė – jokių traškučių ar kitokių blogybių.

Rimantas ABRUTIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Rimantas ABRUTIS, betonuotojas:
– Kaip gali nesirūpinti savo sveikata? Koks gyvenimas, jei jos nėra? Stengiuosi gyventi gal ne sveikuoliškai, bet tikrai sveikai. Pirma – nerūkau. Dažnai pas gydytojus nevaikštau, bet kartą per metus stengiuosi jiems pasirodyti, pasitikrinti sveikatą profilaktiškai.
Mankštą esu priverstas daryti reguliariai, nes turiu stuburo traumą.
Dėl maisto galvos nesuku – ką turiu, tą valgau: jei išneša kišenė, nusiperku ir brangesnio, kokybiškesnio maisto. Aišku, tų „čipsų“ ar kokio greito maisto nevalgau, žinau, kad labai nesveika.
Sveikata reikia rūpintis, ne laikas bus tai daryti, kai liga suries.

Vaclovas MIKUTIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Vaclovas MIKUTIS, kultūros darbuotojas:
Pirmiausia – kartą per metus reikia nueiti pasitikrinti sveikatos profilaktiškai. Kol kas džiaugiuosi – cholesterolis – normoje, cukrus – taip pat. Kai tokius dalykus žinai – smagiau gyventi, todėl reikia laiku tikrintis sveikatą, o ne laukti, kai pradėsi sirgti.
Nerūkau, nevartoju narkotikų, bet turiu problemų dėl maisto – kai noriu valgyti, valgau bet ką, į jokias maisto piramides nežiūriu. Labai mėgstu raugintus kopūstus, man būtinai reikia mėsos, bet stengiuosi maisto nepadauginti.
Dar labai svarbu kuo daugiau judėti: per dieną vidutiniškai reikėtų nueiti apie penkiolika tūkstančių žingsnių – tiek ir nueinu kasdien.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto