Kaip vertinate pertvarkytas viešąsias erdves?

Mažeikiai gražėja, – sako miesto svečiai. Mažeikiai galėtų būti gražesni ir tvarkingesni, – neretai pareiškia čia gyvenantys žmonės. Jie turi priekaištų ne tik miesto užkampiams, bet ir atnaujintoms viešosioms erdvėms – akis bado nudžiūvę medžiai, krūmai, prastai prižiūrimi atokesni gėlynai, vejos.
Mažeikiškių klausėme, kaip jie vertina atnaujintas ir valdžios prižiūrimas miesto viešąsias erdves.

Aurimas Vasiliauskas. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Aurimas Vasiliauskas, dirbantis užsienyje:
Pokyčius vertinu teigiamai, vien dėl to, kad miestas vis gražėja. Dėl to žmonės džiaugiasi, nes ir vaikams yra kur pažaisti, ir patys galime nueiti, pasėdėti, pabendrauti su kitais žmonėmis.
Nudžiūvę medžiai nepuošia sutvarkytų žaliųjų erdvių. Juos reikėtų atsodinti. Man patinka, kad po renovacijos atsirado daug suoliukų – senyvo amžiaus žmonės gali atsisėsti, pailsėti. Pastebėjau, kad kituose miestuose to trūksta.

Fortūnatas Gricius. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Fortūnatas Gricius, abiturientas:
Kai kurios erdvės yra sutvarkytos ir jos atrodo gražiai, malonu žiūrėti. Kitos erdvės yra tik vos vos patvarkytos. Bjauru žiūrėti į nudžiūvusius medžius, juos reikėtų atsodinti.

Bronislava Dargienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Bronislava Dargienė, senjorė:
Manau, kad sutvarkė patenkinamai. Suprantama, lyginant su ankstesniu vaizdu ir patogumu, dabar yra geriau, daug geriau. Nudžiūvę medžiai turėtų būti atsodinti, ir išvis norėčiau, kad mieste būtų kuo daugiau žalumos.
Labai gerai, kad mieste yra pakankamai suoliukų. Mums, seniams, tai patogu, nes galime atsisėsti pasėdėti, pailsėti.

Liudmila Novikova. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Liudmila Novikova, pensininkė:
Gražiai viskas sutvarkyta, man atrodo, puikiai. O nudžiūvusius medžius reikia atsodinti – mūsų valdžia tai turėtų kuo skubiau padaryti. Man patinka miesto suoliukai, nematau, kad ten sėdėtų kokie nors girtuokliai, alkoholikai. Pati mielai pasėdžiu, pažiūriu, kaip vaikai žaidžia aikštelėje. Smagu.
Pati žadu eiti pas merą ir prašyti, kad būtų nudažyti miesto namų balkonai. Tai brangiai nekainuotų, bet dar labiau papuoštų mūsų miestą.

Vaida Svirušytė. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Vaida Svirušytė, dirbanti studentė:
Mažeikiuose man trūksta žalumos. Jaunoms šeimoms norisi išeiti su vaikais, bet tokių žalių, automobilių išmetamųjų dujų neužterštų vietų nėra daug.
Aš pati ne iš Mažeikių – iš Šerkšnėnų. Ir savo kaimą labai vertinu, nes pas mus aplinka yra tvarkoma nuolat.
Manyčiau, kad Mažeikiuose reikėtų labiau tvarkyti parkus, pavenčius, kad būtų galima ten pasivaikščioti su vaikais. O Žemaitijos gatvėje reikėtų viską atsodinti, kas neprigiję ar nudžiūvę, kad viskas būtų gražu. Senamiestis Mažeikiuose yra sutvarkytas, o Žemaitijos gatvė man negraži. Vakarais tenka matyti, kaip ant suoliukų sėdi žmonės, „baliavoja“. Kitos funkcijos vakarais jie neatlieka…

Raimondas Beržanskas. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

 Raimondas Beržanskas, dirbantis užsienyje:
Kaip sutvarkytos miesto viešosios erdvės? Man atrodo, visai neblogai. Jei prisimintume, kaip buvo anksčiau, tai miestas dabar yra gražesnis, bent jau pagrindinės gatvės. Aš turiu galvoje Laisvės gatvę ir Žemaitijos.
Matau „mirusių“ medžių. Tokius reikėtų išrauti ir pasodinti į jų vietą naujus. Suoliukų jau gal ir užtenka, juk Mažeikiai yra mažas miestas, o ir žmonėms nėra kada sėdėti, reikia daugiau dirbti.

6 Atsakymai į “Kaip vertinate pertvarkytas viešąsias erdves?”

 1. KRITIKA parašė:

  GAL BIŠKI PAKELIAUKIT PO PASAULĮ IR TADA VERTINKIT. KIEK TURĖJAU SVEČIŲ IŠ UŽSIENIO TAI VISI SANTŪRIAI STEBĖJOSI, KAD VAIKŲ ŽAIDIMO AIKŠTELĖS PRIE PAT GATVĖS, SUOLIUKAI PRIE PAT GATVĖS IR T.T. KAI PAGALVOJU IR AŠ TAME LOGIKOS IRGI NEMATAU. TOLIAU ATNAUJINO ŽEMAITIJOS GATVĖS ASFALTĄ IR DĖL BROKIUKO IŠLINDO DUOBĖS PRIE MAXIMOS IR PRIE HAMOS, JAS NUOLAT REIKIA VISIEMS APVAŽIUOTI IR NIEKAM IŠ VALDŽIOS NEKYLA RANKOS TO DALYKO SUTVARKYTI. IŠEIKIT PAŽIŪRĮKIT KOKIE PRIŽĖLĘ ŠALIGATVIAI TŲ NAUJŲ GATVIŲ. VISUR ŽOLĖS PRIDYGĘ, ŠIUKŠLĖS, NET SAVIVALDYBĖS KITOJ GATVĖS PUSĖJ NEBEATSKIRSI AR ŠALIGATVIU AR PIEVA EINI. ŽODŽIU GATVĖS PATVARKOMOS IR PALIEKAMOS BE PRIEŽIŪROS LYG SAVAIME JOS TURI SUSITVARKYTI… NEBEKALBU APIE ĮVAŽIAVIMUS Į KIEMUS IR PAČIŲ KIEMŲ BŪKLĘ. IR VISAI TARP KITKO… GAL VALDŽOIOJ JAU PAMIRŠO KAD MAŽEIKIUOSE YRA ALGIRDO GATVĖ, KURIA PRAVAŽIUOJA KASANTRAS MIESTO GYVENTOJAS KASDIEN… SIŪLAU PAVAŽINĖTI… GAL SMEGENĖLĖS ATŠOKS NUO KAUŠO BIŠKIUKĄ.

 2. Gintas parašė:

  Žinoma yra pokyčių, bet girtis tuo tikrai nevertėtų , pažiūrėkite kaip tvarkosi mažesniai miestai: Kėdainiai, Telšiai, Druskininkai,…, pas mus nieko naujo vien PC ir aplinkui naujas šaligatvis, jauni medeliai, kur kokie amfiteatrai, autokino, muzikiniai-šokantis fontanai, įdomūs meno kuriniai (aš turiu galvoje ne apie netašytą lauko akmenį miesto centre, ar blogai veikianti fontaną – bloko gabalą po kuriuo neaišku ar dar saugu vaikams), ex ką čia ir kalbėti pažiūrėkite kiek mieste ar net miesto senamiestyje yra neasfaltuotų gatvių, jau apie dviračių ir piesčiųjų takus net neverta kalbėti.
  Išvada judame į priekį ne daugiau nei kiti greičiau nepakankamai, per daug susikoncentavę į daugiabučių renovaciją kur iš esmės jų būklė vis tiek bus apgailėtina (tai tarsi senuolės užpūdravimas kurios stuburas ir visi kaulai sudile, jauna jau tikrai nebetaps).

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Jau anksti temsta,o Mazeikiu senamiestyje,ties gelezinkeliu tamsu ir baugu eiti,nes nera jokio apsvietimo. tamsiu paros metu. Ponai valdininkai,netaupykit elektros gyventoju sveikatos saskaita ir nesudarykit salygu slampinejantiems vagims ir smurtautojams! Ne visi juk vazineja ratuoti,tai tenka i darba ir is jo eiti pestute velai.! Juk vistiek,ua viska sumoka patys gyventojai…Manau,kad busit gailestingi mazeikieciu prasymui.

 4. ,,,, parašė:

  centrinės gastvės normaliai sutvarkytos, tačiau kiemai tai tragiški ypač pėsčiųjų takai, toks vaizdas susidaro kad tvarkoma tik viešoji erdvė o viduje (kiemai)vaizdelis tragiškas…tlaikais sakydavo dėl ,,,pachazukos,,

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Svarbu grozis,bet svarbu ir saugumas viesojoje erdveje.Svarbu,kad butu geras apsvietimas tamsiu paros metu ,kad toje viesoje erdveje nekaraliautu asocialus asmenys,pro kuriuos nemalonu ir nesaugu buna praeiti. Laikas parodys,kaip bus rupinamasi mazeikieciu saugumu?

 6. vacius parašė:

  Santarve staigiai paaiskink kuo skiriasi pensininkė nuo senjoros

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto