Kalėdinė „dovana“ – naujos kainos

Praėjusią savaitę Savivaldybės taryba patvirtino sprendimo projektą, pagal kurį šilumos kaina vartotojams padidės 7,5 proc. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šilumos tinklai ir rajono Taryba paruošė dovaną šilumos vartotojams. Ar VKEKK leis ją įteikti?

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija ruošiasi svarstyti bendrovės „Mažeikių šilumos tinklai“ prašymą padidinti šilumos energijos pardavimo kainą.
Praėjusią savaitę Savivaldybės taryba patvirtino sprendimo projektą, pagal kurį šilumos kaina vartotojams padidės 7,5 proc.
Mažeikiškiams iš savo kišenės vėl teks dengti bendrovės nuostolius.
Trys Savivaldybės tarybos opozicijos nariai kreipėsi į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją, prašydami išsiaiškinti, ar toks šilumos energijos pabrangimas yra pagrįstas.

Vėl dengsime šilumininkų praradimus?

Bendrovės „Mažeikių šilumos tinklai“ specialistai aiškinamajame rašte, kuris buvo pridėtas prie sprendimo projekto dėl šilumos kainos dedamųjų perskaičiavimo, teigia, kad priėmus sprendimo projektą šilumos kaina vartotojams padidės 1,52 ct už kWh, arba 7,5 proc. palyginus su 2011 metų perskaičiuota šilumos kaina – nuo 20,31 ct už šilumos kilovatvalandę iki 21,83 ct.
Ir tai dar ne visas kainos padidinimas. Tarybos sprendimo projekto „Dėl šilumos kainos dedamųjų perskaičiavimo uždarajai akcinei bendrovei „Mažeikių šilumos tinklai“ 1.3. punkte skelbiama: „Šilumos kainos dedamųjų galiojimo metu (2011 m. liepos mėn. – 2012 m. birželio mėn.) dėl faktinių ir į šilumos kainą įskaičiuotų kainų skirtumo susidariusios nepadengtos kuro sąnaudos yra 2952,6 tūkst. Lt. Šios sąnaudos turi būti įvertintos nustatant šilumos kainas ateinantiems metams, paskirstant 12 mėnesių laikotarpiui – 2,17 ct/kWh“.
Visus šiuos metus Tarybos sprendimu mažeikiškiai dengė ankstesnį Šilumos tinklų nuostolį. Tad jį pagaliau padengę nuo kitų metų turėtų už šilumos kilovatvalandę mokėti bent centu mažiau. Deja, tik teoriškai.

Nepateikė nuostolius pagrindžiančios informacijos

Kaip „Santarvėje“ jau buvo rašyta, valdančiosios koalicijos atstovų argumentai, kodėl reikėtų padidinti šilumos energijos pardavimo kainą, kompensuojant Mažeikių šilumos tinklų nuostolius, buvo tokie: šilumos kainų didinimas neišvengiamas, o pati kaina didėja nedaug; kitais metais brangsta ir elektra, ir dujos, ir kuras; geriau neleisti šilumininkams bankrutuoti, nes tada ateis „Rubikonas“…
Opozicijos lyderis Alvydas Balčiūnas teigia, kad šilumininkai Tarybai nepateikė  informacijos, kuri pagrįstų šilumos pabrangimą. Jis neatmeta tikimybės, kad tiek Tarybos nariai, tiek gyventojai buvo klaidinami, nes teiginys, kad kitais metais vienam butui šildymas brangtų litu ar dviem per mėnesį, – nėra teisingas.
Abejonių yra ir daugiau. Jos ir lėmė opozicijos narių veiksmus.

Apie tai skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

14 Atsakymų į “Kalėdinė „dovana“ – naujos kainos”

 1. to mes parašė:

  viltis-durnių motina, o tėvas-teleloto.

 2. mes parašė:

  kaip cia dar pagristi monopolininke SAURIDA , kaip nori taip daro. mes vis delto tikimes , kad sis beprotiskas abonentinis mokestis nepasitvirtins.

 3. Nesamone parašė:

  Tai ponas Jurkau, jeigu jus nebesusitvarkote su savo pareigom ir nebemokat be skolu dirbti, gal laikas atsistatydinti, juk pardavejos kuri pridaro trukumu, niekas darbe nelaiko ir dar nuostolius is savo kisenes padengia, tai uzleiskite vieta kitam, kuris mokes dirbti be trukumu ir is oro kainu nekels. Ir butu labai idomu pamatyti zmonems is kur tos skolos.
  P.S. Ir uz toki absurdiska sildyma tokiu sumu daugiau nebemokesiu, jeigu reikia sildytuvus istisai laikyti ijungtus, kad pasiektu bent 18-19 laipsniu. Ir isvis zmones ko visi tylim…

 4. To D.S parašė:

  Koks logiskumas gali buti, jei saurida nesilaiko savo pacios sudaytu sutarciu?

 5. D.S> parašė:

  Jei tvirtini , kad Sauridos dujų kainos nelogiškos , prašau tai pagrįsti .Ir įmonė , piktnaudžiaujanti nelogiškomis kainomis, bus apraminta.

 6. Klausimėlis parašė:

  na Šideikiene,kaip bus su pusbrolio Ranco pakeltu abonentiniu mokesčiu už dujas?mažeikiečiai prašo,prašo,kad tu kaip „kovotoja už tiesą“sutramdytum tą pusbrolį,o tu į krūmus.Hm – mafija yra mafija ir nereikia čia nieko prašinėti.Kam atstovauja pusseserė ir paaiškėjo.

 7. KLAUSIMAS ŠIDEIKIENEI parašė:

  KLAUSIMAS ŠIDEIKIENEI.
  KODĖL JŪS, TAMSTA ŠIDEIKIENE, NESIIMĖTE VEIKSMŲ SIEKIANT APGINTI MAŽEIKIŲ M. GYVENTOJUS NUO SAURIDOS NELOGIŠKO DUJŲ ABONENTINIO MOKESČIO PADIDINIMO ? TAMSTA DEDATĖS KOVOTOJA UŽ TEISYBĘ, BET MINĖTOS ĮMONĖS SAVIVALIAVIMAS TAMSTOS NEDOMINA, KAIP ČIA TAIP ?

 8. Dėl dujų parašė:

  Išsitraukiau sutartį su Saurida. Ji sudaryta 2010 m. Ten viskas mūsų naudai. Abonentinis mokestis įršytas dabartinis, tie 6 litai. Toliau rašoma, kad jie kainas gali keisti tik raštiškai suderinę su vartotoju, t.y.su mumis, prieš 14 dienų. Niekas su mumis nederino ir mes nepasirašėme, kad sutinkame. Todėl nemokėkite niekas tų 18 litų, nes jie pažeidžia sudarytą surartį ir kas tik galite neškite į savivaldybę kuo daugiau skundų dėl neteisėto kainų pakėlimo. Savivaldybei jų labai reikia, jei tikrai norės padėti gyventojams.

 9. Andrens parašė:

  ZAJABIS (nebandot istrint komentaro)

 10. Daiva Šideikienė parašė:

  Visą laiką gyventojai dengė ir toliau dengs socialdemokratų partijos ir direktoriaus J.Jurkaus praradimus.

  Štai, 2009 m. rugsėjo 25 Tarybos sprendime Nr. T1-277 nurodyta, jog nepadengtas sąnaudas 2684,6 tūkst.Lt (1,94 ct/kWh), susidariusias dėl kuro faktinių kainų ir nustatant šilumos kainas įskaičiuotų kainų skirtumo, ir paskirstytas 24 mėnesių laikotarpiui ( 1,94 /2 = 0,97 ct/kWh);

  2010 m. lapkričio 26 d. sprendime Nr. T1-347 nurodoma ,, 2009 m. lapkričio mėn.- 2010 m. birželio mėn. laikotarpiu susidariusias dėl faktinių ir į šilumos kainą įskaičiuotų kainų skirtumo nepadengtas kuro sąnaudas 46,4 tūkst.Lt paskirstyti 12 mėnesių laikotarpiui – 0,03 ct /kWh

  2011 m. gruodžio 23 d. sprendime Nr. T1-339 pažymima ,, šilumos kainos dedamųjų galiojimo metų (2010 m. liepos mėn. – 2011 m. birželio mėn.) dėl faktinių ir į šilumos kainą įskaičiuotų kainų skirtumo susidariusios nepadengtos kuro sąnaudos yra 1601,9 tūkst. Lt. Šios sąnaudos turi būti įvertintos nustatant šilumos kainas ateinantiems metams, paskirstant 12 mėnesių laikotarpiui – 1,18 ct/kWh.‘‘

  2012 m. gruodžio 14 d. sprendime Nr. T1-381 šilumos kainos dedamųjų galiojimo metų (2011 m. liepos mėn. – 2012 m. birželio mėn.) dėl faktinių ir į šilumos kainą įskaičiuotų kainų skirtumo susidariusios nepadengtos kuro sąnaudos yra 2952,6 tūkst. Lt. Šios sąnaudos turi būti įvertintos nustatant šilumos kainas ateinantiems metams, paskirstant 12 mėnesių laikotarpiui -2,17 ct/kWh.

 11. negyveni, o egzistuoji parašė:

  reikia silumininkams ir dujininkamas iskviesti KAKADU PAPUGA ir isaiskins MAZEIKIU MONOPOLININKUS.

 12. lolas parašė:

  Pakėlė seimas minimumą nuo naujų metų. tai ta skirtumą išsidalins Rancas, LESTO ir šilumos tinklai. Tris kart valio…

 13. virginijus parašė:

  Rubikonas jau senai yra atėjęs, tik kitais pavadinimais

 14. viskas nusibodo parašė:

  ne nu trūkst žodžiu, ..nebesinori net gyvent…taupai litą prie lito, kaip į ugnį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto