Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko respublikinė konferencija

Klubo prezidentas Vainas Brazdeikis į konferencijos dalyvius kreipėsi žemaitiškai. Autoriaus nuotr.

Kalnėnų pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos iniciatyvių mokyklų klubo konferencija, skirta individualios mokinio pažangos vertinimui.


Mažeikiuose – pirmą kartą

Toks susibūrimas Mažeikiuose vyksta  pirmą kartą, nors klubo konferencijos nuo 1995 metų rengiamos kasmet. 
Po dvejų metų Lietuvos iniciatyvių mokyklų klubas švęs savo veiklos dvidešimtmetį. Iš Mažeikių mokymo įstaigų klubo veikloje dalyvauja Merkelio Račkausko gimnazija ir Kalnėnų pagrindinė mokykla.

Lietuvos iniciatyvių mokyklų klubo konferencija Mažeikiuose vyko pirmą kartą. Autoriaus nuotr.

Šiuo metu klubui priklauso 48 šalies mokyklos. Šiemet į konferenciją suvažiavo mokyklų vadovai ar jų atstovai iš Alytaus, Anykščių, Jonavos, Kaišiadorių, Kauno, Vilniaus, Palangos, Panevėžio, Šakių, Šilalės, Šiaulių, Tauragės, Utenos ir Vilniaus.


Paliestos švietimo aktualijos

Konferencijos dalyvius pasveikino Kalnėnų pagrindinės mokyklos vadovai ir saviveiklininkai. 

Autoriaus nuotr.

Renginio vairą į savo rankas perėmęs Iniciatyvių mokyklų klubo prezidentas Vainas Brazdeikis trumpai apibūdino dabartinę klubo padėtį, analizavo pagrindinius šiuo metu sprendžiamus klausimus.
Apie mokinio pažangos vertinimo svarbą, jo reikalingumą samprotavo švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė. Viešnia palietė ir kai kurias kitas švietimo aktualijas.


Dirbo ir grupėmis

Nacionalinio egzaminų centro direktoriaus pavaduotojas Pranas Gudynas kalbėjo, kaip turi būti einama mokinio pažangos vertinimo link, kokie vertinimo kriterijai mokiniams ir mokytojams yra svarbūs, kuo vadovaujasi mokiniai, spręsdami apie jų žinių vertinimą, kaip į mokinių vertinimą turėtų žiūrėti mokyklų vadovai.
Apie pokyčius Lietuvos švietimo sistemoje savo pastebėjimus ir samprotavimus išsakė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė.
Antrąją konferencijos dalį vyko darbas grupėse – Kalnėnų pagrindinėje mokykloje ir Merkelio Račkausko gimnazijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto