Kandidatai apie rinkimus – iki sekmadienio ir jam pasibaigus

Mažeikių vienmandatėje rinkimų apygardoje dalyvavo dešimt kandidatų. Iš jų du savo kandidatūras išsikėlė patys, likusiuosius rėmė partijos.
Su panorusiais tapti parlamentarais „Santarvė“ kalbėjosi prieš ir po rinkimų. Klausė, kaip jie vertina savo galimybes tapti Seimo nariais bei kodėl žmonės turėtų už juos balsuoti.Arvydas AKSTINAVIČIUS,
Lietuvos socialdemokratų
sąjungos pirmininkas
Prieš rinkimus:
– Esu įsitikinęs, kad laimėsiu rinkimus. Žmonės mane rinksis todėl, kad šalyje per keturiolika metų nebuvo kairiosios socialdemokratinės politikos. Visą laiką buvo atstovaujama turtingųjų bei stambaus kapitalo interesams. Visuomenėje tvyranti socialinė įtampa reikalauja pokyčių. Būtina atsižvelgti į mažas pajamas gaunančių žmonių interesus. Į politinę krizę atvedusios partijos nenori pasitraukti iš valdžios. Iš esmės jie tik vadinasi „valdžia“. Už to slypi iš Europos Sąjungos ateinančių pinigų dalybos. Milijonieriai eina į Seimą, nes nori pasiimti tuos milijardus litų.
Net nematau priežasčių, dėl kurių žmonės už mane nebalsuotų. Išrinktas į Seimą, darysiu viską, ko reikia mažeikiškiams bei visiems šalies žmonėms. Netiesa, kad Mažeikiuose rinktas Seimo narys būtinai turi būti mažeikiškis. Negalima spekuliuoti tais dalykais. Manau, daug svarbesnės yra žmogiškosios savybės.
Prastai vertinu rinkimų kampaniją, nes žmonėms žarstomi pažadai, o esminiai klausimai lieka šone. Žadama didinti pensijas, minimumą, tačiau nepasakoma vieno paprasto dalyko – iš kur bus paimta pinigų. Mes, Socialdemokratų sąjunga, darome priešingai, tai yra žinome, kaip padidinti įplaukas į biudžetą.
Už A. Akstinavičių balsavo mažiausiai rinkėjų – tik 3,35 proc.
Po rinkimų:
– Žmonės balsavo tvarkingai. Džiaugiuosi, kad jie gyvena ne taip blogai, kaip kalba. Jeigu būtų blogai, balsuotų už kairiuosius. Dabar balsuoja už milijonierius. Vadinasi, jie patenkinti savo gyvenimu.

Gintaras BERENIS
Prieš rinkimus:
– Įtemptas metas, skaičiuoju dienas iki sekmadienio. Žinoma, kiekvienas iš mūsų psichologiškai turime būti nusiteikę laimėti. Tačiau iš tiesų sunku spręsti, kaip bus – mūsų elektoratas sunkiai prognozuojamas. Kartais kokia „Maximos“ akcija, nemokamo alaus dalijimas paskutinę minutę gali viską pakeisti. Abejoju, ar daug žmonių balsuos už mane, nes esu nepartinis kandidatas. Mūsų visuomenė dar nėra subrendusi rinktis asmenybes, o ne partijas. Pas mus dar labai didelis bandos jausmas.
Žmonės programų neskaito, nes jos visos yra panašios. Vienintelis kriterijus, pagal kurį turėtų būti renkamas kandidatas – jo padorumas. Nežinau, ką dar galėčiau pasiūlyti rinkėjams. Kodėl už mane gali nebalsuoti? Nedaviau jokių nerealių pažadų, reklamai neišleidau nė vieno cento. Be to, pastaruoju metu prieš mane vyko gana didelis puolimas. Tiesa, galbūt tai – pliusas, gal kai kurie konkurentai mane laiko realiu kandidatu? Nieko kito jie taip nepuola.
Dabar ligoninė yra fronto linija, praeinanti tarp kairiųjų ir dešiniųjų. Vykdant sveikatos reformą, be abejo, kyla įvairiausių problemų. Ypač Mažeikiuose, kur niekaip negalime baigti renovuoti pastatų. Yra problemų, jų nepaneigsi. Aš ir ėjau į rinkimus, kad galėčiau apginti ligoninę. Dėl mano kandidatavimo tie projektai pajudėjo.
G. Berenis liko septintas. Už jį balsavo 5,1 proc. rinkėjų.
Po rinkimų:
– Daug žmonių balsavo už partiją, nežiūrėdami, koks žmogus jai atstovauja. Manau, mūsų visuomenė nesubrendo balsuoti už asmenybes. Balsavo už respublikinį lyderį. Aktyviai nevykdžiau rinkimų kampanijos, nes pastaruoju metu turėjau labai daug darbo. Ir nekėliau sau tikslo laimėti. Puiku, kad pasisekė gerokai į priekį pastūmėti ligoninės reikalus.

Stasė ČUPKOVIENĖ,
Liberalų ir centro sąjungos narė
Prieš rinkimus:
– Jeigu atsistojau į ringą, reikia muštis. Manau, kad mano galimybės laimėti yra pakankamai realios. Dabartinės sąlygos reikalauja išsilavinusių politikų, baigusių specialiuosius mokslus. Aš esu viešojo administravimo magistrantė. Manau, kad mano rinkėjai bus pedagogai, jaunimas, jų tėvai ir seneliai. Žmonės pasiilgo darbščių ir sąžiningų žmonių, o pedagogai yra mažiausiai pagedę.
Esu moteris, todėl prasiveržti pro vyrus man bus gerokai sunkiau. Žmonės vis dar nepasitiki moterimis.
Už S. Čupkovienę balsavo 5,75 proc. rinkėjų. Tai – šeštas rezultatas.
Po rinkimų:
– Rinkimai didesnių staigmenų nepateikė. Pasitvirtino išankstinės prognozės. Žmonės rinko ne vienmandatininkus, o partijų atstovus. Manau, kad mūsų partija dėl tų skandalų išgyvena ne pačius geriausius laikus. Tačiau tai – laikini sunkumai. Mūsų partija pakankamai patraukli, nes vienija jaunus, išsilavinusius žmones, o šitie žmonės mažiausiai ėjo balsuoti. Be to, pas mus labai stiprus „bobos“ įvaizdis. Reikia būti labai stipriai, norint nugalėti vyrus.
Gerai, kad per rinkimus nė vienas nesusipykome, nebuvo aštresnių pasisakymų. Manau, koalicija liks stipri.

Vilhelmas DŽIUGELIS,
Krikščionių konservatorių
socialinės sąjungos narys
Prieš rinkimus:
– Manau, kad turėčiau patekti į antrąjį rinkimų turą. Juk mums atėjus į valdžią, Mažeikiuose atsirado šioks toks sujudimas. Miestas keičiasi. Daug bendravau su žmonėmis, matau, kad jie mane palaiko. Daugelyje kolektyvų man sakė, kad esu čia reikalingas, todėl nebalsuos už mane. Tenka aiškinti, kad turi būti ryšys tarp Seimo nario ir Savivaldybės. Juk lieka komanda. Be to, man sakė, kad ne visada šypsausi. Tai – nemažas minusas, tačiau aš jau taisausi.
Netiesa, kai man meta kaltinimus, kad aš nemokėjau tvarkytis ligoninėje. Daug sveikatos ten padėjau. Jeigu ne aš, šiandien Mažeikiuose būtų keturių skyrių ligoninė. Kas milijonus į ją atvežė? Aš atidariau psichiatrijos, reabilitacijos skyrius. Man labai skaudi ši tema.
Pagal reitingą meras V. Džiugelis liko ketvirtas. Už jį balsavo 10,80 proc. rinkėjų.
Po rinkimų:
– Rezultatai kalba už save. Yra taip, kaip yra. Dirbsiu toliau. Rinkėjai balsavo ne už darbus, bet už partijų lyderius. Nieko neturiu prieš Darbo partiją, tačiau jų žmogus niekur nepasirodė. Jam to ir nereikėjo.

Rimantas GRICIUS,
Tėvynės sąjunga (konservatoriai,
politiniai kaliniai ir tremtiniai,
krikščioniškieji demokratai)
Prieš rinkimus:
– Mano galimybės vidutiniškos. Manau, kad Mažeikiuose dar šiek tiek yra dešiniųjų rinkėjų. Džiaugčiausi, jeigu būčiau per vidurį. Apie išėjimą į antrąjį turą net nekalbu, tai – utopija. Liūdėčiau, jeigu būčiau paskutinis. Ne dėl savęs, o dėl to, kad nebėra palaikančiųjų dešiniuosius.
Esu už privačios nuosavybės stiprinimą, už šeimą. Nesu buvęs ūkio struktūros vadovu, todėl nedalyvavau „prichvatizacijos“ procesuose. Esu laisvas nuo įtartinų ryšių ir įsipareigojimų. Dėl šių dalykų rinkėjai turėtų balsuoti už mane. Deja, Mažeikiuose dar labai ryški Uspaskicho ir Pakso banga. Ją sunku nugalėti.
Už R. Gricių balsavo 7,53 proc. rinkėjų. Sąraše jis penktas.
Po rinkimų:
– Savo dalyvavimą rinkimuose labai gerai vertinu. Žinojau, kad nenugalėsiu tos bangos. Džiaugiuosi, kad esu pirmas iš dešiniųjų. Vadinasi, esu ryškus dešiniųjų favoritas. Nemanau, kad ir Džiugelis yra dešinysis. Gal jis save tokiu ir laiko, tačiau aš – ne.

Jonas JURKUS, Lietuvos
socialdemokratų partijos narys
Prieš rinkimus:
– Manau, kad laimėsiu. Turėjau labai daug susitikimų, žmonės per tuos ketverius metus man neturėjo priekaištų. Žmonės man tiesiai sako, kad balsuos už mane. Jie teigia, kad jeigu aš tuos koridorius pramyniau, tai ir toliau turiu vežti Mažeikių problemas. Tai nuteikia optimistiškai. Norėčiau, kad ir antrojo turo nebebūtų. Tą laiką galėčiau skirti biudžeto studijavimui. Esu linkęs galvoti, kad to antrojo turo ir nebus, tačiau nesu garantuotas. Lietuvis yra lietuvis – į akis gali pasakyti viena, o už akių – kita. Tačiau juk čia Žemaitija!
Dalis žmonių yra nepatenkinti, kad mes ne vieni einame, o su koalicija. Taip pat daugelis prikiša Pakso nuvertimą. Aš jiems aiškinu, kad mes gyvename demokratinėje valstybėje, kurioje demokratija ateina per partijas. Nors aš priešinausi Pakso nuvertimui, turėjau paklusti daugumos nuomonei. Tačiau apskritai į praeitį nėra ko lįsti, tegul ten lenda istorikai.
Beje, jeigu ne konservatoriai, tai ši rinkimų kampanija būtų buvusi visai korektiška. Galėjo būti agresyvesnė.
Nors mažeikiškiai daugiausiai balsų atidavė už J. Jurkų, tačiau jam teks dalyvauti antrajame rinkimų ture.
Po rinkimų:
– Tikėjausi, kad nereikės dalyvauti antrajame ture. Vyliausi, kad žmonės atsižvelgs į mano darbus. Nesuprantu žmonių, gal aš buvau per daug geras. Galvojau, kad Šiurys bus antras, todėl labai nustebino, kad išėjo šitas. Tačiau apie konkurentus arba gerai, arba nieko.
Mes, lietuviai, mėgstame naujas bangas. Gal ir visi tie skandalai įnešė sumaišties? Tačiau antrame ture aš laimėsiu.

Danutė MARGELIENĖ,
savo kandidatūrą iškėlė pati.
Prieš rinkimus:
– Manau, kad žmonės įvertins mano darbus. Palieku tai vertinti rinkėjams. Mano programoje – aktualios šalyje sveikatos apsaugos problemos. Dirbdama slaugos specialistų organizacijoje, matau, kad būtina atsigręžti į senų, slaugos reikalaujančių žmonių problemas. Trūksta įstatymų, leidžiančių šias problemas išspręsti, todėl ir einu į Seimą. Jeigu žmonėms tai aktualu, jie rinksis mane.
Už D. Margelienę pasisakė 3,70 proc. Ji liko antra nuo galo.

Po rinkimų:
– Rinkimų rezultatų apžvalgą ilgai stebėjau. Prognozės atitiko rezultatus. Pas mus lyderė Darbo partija. Nesvarbu, kiek žmonių balsavo, svarbu, kad balsavo. Esu labai dėkinga tiems žmonėms. Vadinasi, kol kas slaugos problemos dar nėra aktualios. Žmonės supras, kai susidurs su šiomis problemomis.

Saulius ŠIURYS,
Liberalų demokratų partija
Prieš rinkimus:
– Mano galimybės – penkiasdešimt prieš penkiasdešimt. Manau, kad mažeikiškiai turėtų įvertinti situaciją. Juk Seime labai daug negerų dalykų, vadinasi, turi ateiti naujų žmonių, kurie pakeistų situaciją iš esmės. Jeigu liks ta pati valdžia, ji pasijus esanti nebaudžiama, nekritikuojama, absoliučiai teisi. Bendrauju su žmonėmis, daugelis sako, kad palaiko mano apsisprendimą eiti į Seimą.
Žinoma, tie, kurie patikėjo ant Rolando Pakso išpiltais purvais, gali nebalsuoti už mane. Jie gali manyti, kad rinkdamiesi mane, palaiko „apsitapšnojusį Prezidentą“. Tikiu, kad tiesa kada nors išaiškės.
S. Šiurys rinkimuose buvo trečias. Už jį balsavo 11,45 proc. rinkėjų.
Po rinkimų:
– Nors ir nepatekau į antrąjį turą, tačiau esu trečias. Juk tai prizinė vieta. Pirmą kartą pabandžiau atstovauti rajono žmonių interesams. Gal kitą kartą geriau pasiseks? Darbo partija dabar lyg buldozeris. Lietuvoje būdinga tendencija – išbandyti naują partiją. Ir mes atėjome ant Pakso partijos bangos. Vis dėlto aš manau, kad jo pasėta sėkla nenudžius. Mažeikiuose dar ilgai bus gyvos Rolando Pakso idėjos.

Romas VENCLOVAS,
Darbo partijos narys
Prieš rinkimus:
– Mano galimybės priklausys nuo žmonių apsisprendimo. Tačiau visą laiką reikia galvoti gerai ir dirbti iki galo. Tikiuosi, kad antrojo turo nebus. Manau, kad žmonės turėtų suprasti, kad reikia kažką keisti. Reikia mažiau kalbėti, o daugiau dirbti. Aš niekada nemokėjau girtis, moku tik dirbti ir viską padaryti iki galo.
Už R. Venclovą balsavo 20,41 proc. rinkėjų. Jis pateko į antrąjį rinkimų turą.
Po rinkimų:
– Geriausiai būtų buvę, jeigu iš karto būtume patekę į Seimą. Dabar reikės padirbėti. Mūsų partija dirba geriau nei kitos partijos. Dirbsiu kartu su komanda ir antrajame ture tikrai nugalėsiu. Aš tam ir stojau į partiją, kad nugalėčiau. Ne, nepagalvokite, kad tik dėl to. Stojau dėl to, kad galėčiau rimtai dirbti.

Su Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos kandidatu Klemu SOBUTU nei prieš rinkimus, nei po jų nepavyko susisiekti. Rinkėjai už jį atidavė 4,41 proc. balsų. Tai – trečias nuo galo rezultatas.

Sigito STRAZDAUSKO
ir redakcijos archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto