Kandidatas į Krašto kultūros premiją – Martynas Januška

Merkelio Račkausko lietuvių kalbos mokytojas ekspertas Martynas Januška. Redakcijos archyvo nuotr.

Prie savivaldybės administracijos sukurta komisija dėl Mažeikių krašto kultūros premijos skyrimo Savivaldybės Tarybai balsuoti šiemet teiks Merkelio Račkausko lietuvių kalbos mokytojo eksperto Martyno Januškos kandidatūrą.

Komisija įvairi

Septynių narių komisijai, kuriai vadovauja Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, šiais metais krašto kultūros premijai gauti buvo pateikti keturi pretendentai: Sedos kultūros centro direktorius Gintautas Griškėnas, klubo „Mano namai“ vadovas, tautodailininkas Pranciškus Tolišius, Mažeikių rajono savivaldybės Kultūros ir meno tarybos pirmininkas Paulius Mylė ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokytojas ekspertas, režisierius Martynas Januška.

Surinko penkis balsus

Komisijos nariai – modernaus šokio kolektyvo „Niuansas“ vadovė Jelena Legenzovienė, Mažeikių dekanas Zenonas Degutis, rajono savivaldybės Kultūros ir meno tarybos pirmininkas Paulius Mylė, Kultūros skyriaus vedėja Angelė Rupkutė bei komisijos pirmininkė S. Bernotienė savo balsus atidavė už M. Janušką. Posėdyje nedalyvavęs Sedos  kultūros centro direktorius Gintautas Griškėnas elektroniniu paštu balsavo už P. Tolišių, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys posėdyje nedalyvavo ir nebalsavo.
Balsų daugumą surinko M. Januška, todėl jis ir rekomenduotas Tarybai kaip kandidatas Mažeikių krašto kultūros premijai gauti.

Premija vienuoliktoji 

Jei Tarybos sprendimas bus palankus, pedagogas M. Januška būtų vienuoliktas mūsų krašto kultūros premijos laureatas. Dėl šio kandidato komisijai buvo pateikta vienuolika rekomendacijų. 
Premijos dydis – 5 tūkstančiai litų, ji bus įteikta birželio pradžioje  – per Tarptautinę kalvystės meno ir amatų šventę.
Pirmoji šios premijos laureatė – Mažeikių kultūros centro direktorė Krista Kinčienė, praėjusiais metais ji buvo skirta studijos „Sekmadienis“ vadovui Antanui Dargiui.
Šis rajono Savivaldybės apdovanojimas įsteigtas siekiant skatinti žmones ugdyti Mažeikių krašto kultūrą – išsaugoti ir puoselėti senas tradicijas, remti bei skatinti naujus kūrybos ir kultūros procesus, įvertinti ir skatinti krašto kultūrai atsidavusius žmones.

49 Atsakymai į “Kandidatas į Krašto kultūros premiją – Martynas Januška”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Vaiku lupomis kalba tiesa…. Nejaugi tai tiesa,apie si mokytoja? Pasibaisejau! Bet ,tai ka raso buve mokiniai ,tai nepatiketi negalima…Graudu!

 2. Petras. parašė:

  Geriau premija skirtu Sigitui Ramanauskiui jo atminimą pagerbti, aš manau, kad šis žmogus tikrai nusipelne.

 3. dangiras parašė:

  Kryziaus draugelis tai ir nesistebekim,tokie is vis neturetu dirbt su mokiniais.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Kaip gi atsisakysi, jei pats renkiesi ir prašai rekomendacijų? Frakai užsakyti, baliui pasiruošta, klanas laukia magaryčių. O žmonių nuomonė, pasirodo, yra tik šaukštų skambėjimas.

 5. Logiška parašė:

  Pats geriausias kelias būtų, kad dėl visuomenėje kilusio nepasitenkinimo pats kandidatas atsisakytų pretenzijų į apdovanojimą

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Kad tai seniai žinomas faktas yra aišku, bet taip pat aišku , kad buvo baimė apie tai kalėti. Bus baimė ir tada kai Taryba svarstys tą klausim`, todėl tikėtis viešo protesto nereikia. Bet jei patvirtis jį bus apdergtas ir pats titulas ir žmogus.

 7. komentatoriui a parašė:

  irodymai yra tie moskleiviai kurie nukentejo nuo eksperto, ir cia nera joks smeiztas.

 8. a - tsilikėliui parašė:

  čia yra nuomonių, o ne įrodymų skiltis

 9. a parašė:

  nu jus cia pavaret su komentarais, kaip galima taip smeizti be irodymu?

 10. ar santarvej yra padoriu zmoniu parašė:

  kiek dar laikysit tuos komentarus? gal turit nors kiek etikos, morales ir padorumo?

 11. . parašė:

  iškrypelių klanas įteiks dar vieną premiją savo lojaliam šuniukui.

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Kokia komisija toks ir rezultatas

 13. nejaugi parašė:

  ar tikrai tiesa rasot, pasiurpau

 14. tiesiog parašė:

  sarmatai , sarmata

 15. žemdirbys parašė:

  Ir komisija, ir „laureatas“ – giliame mėšle. Pagaliau pasimatė.

 16. nijole parašė:

  butu mano valia as premija skirciau sigitui ramanauskiui po mirties. deja jo darbai nesvarbus nei poniai rupkutei, nei savivaldybei. jei zmogus 30metu atidave tam darbui, ir buvo tiesiog gerbiamas, staiga mire, ji net lydint i paskutine kelione pamirso palydeti ponia rupkute, ir ponia kinciene. tai supraskime patys kas vadovauja kulturos skyriui, ir kam ta premija skiria, tiesiog pikta ir slykstu.

 17. v parašė:

  Gal usas buvo jo mokinys?

 18. Greta parašė:

  Baikite pilti pamazgas ant mokytojo.Kaip bebūtų,žmogus turi didelę pedagoginę patirtį, išleidęs puikių mokinių, pasiekusių gražių rezultatų gyvenime.

 19. Kitas buvęs mokinys parašė:

  Sekiau šį straipsnį ir nutariau parašyti komentarą, ypač po to, kai buvo ištrinti prieš tai rašiusio žmogaus komentarai, kurie buvo visiškai teisingi. Pats esu su tuo susidūręs- kabinėjimasis prie vaikinų, įvairių frazių „mėtymas“, tokių kaip: „Padarysiu klizmą, bus sukišta be muilo“ ir t.t. , pastovus mokinių žeminimas pamokų metų, nepagarba, kas kartą vis kita nuotaikų kaita. Apie šio veikėjo pomėgius vaikinams žino ne tik visos Mažeikių mokyklos bei jų bendruomenės, bet ir kaimyniniai rajonai- Sedos gimnazija, Židikų, Tirkšlių, Viekšnių mokyklos ir dar tolimesnės. Buvo skūstąsi Račkausko gimnazijos valdžiai, tačiau išgirdau tą` pačią frazę kaip ir prieš tai rašęs žmogus: „Negalime jam nieko padaryti, kitaip jis neberašys mums scenarijų renginiams“. Gerai, kad buvo šioje įstaigoje pora mokytojų, kurie palaikė mane ir siūlė visokeriopą pagalbą iškeliant viską į paviršių. Gaila, kad tada nėjau iki galo, tačiau dar juk nevėlu. Dabar jau baigęs šią mokyklą, nevertą gimnazijos vardo, galiu pasakyti, kad tokie žmonės negali dirbti švietimo įstaigose, tuo labiau gauti kažkokių premijų, kurios jį tik paskatins dar labiau save išaukštinti ir leis sau dar labiau tyčiotis iš mokinių. Taip pat čia negali dirbti tokia direktorė ir pavaduotojos, jau tiek metų slepiančios tokius dalykus. Kai visa tai iškils į paviršių, bus ypač liūdna joms, kurios toleravo tokius dalykus. Jeigu komentarai toliau bus trinami, o jų autoriai kaltinami šmeižtu, greitai atsiras atitinkamas straipsnis, bet jau ne santarvėje, bet didesniame visuomenės informavimo puslapyje. Įrodymų yra pakankamai, nukentėjusių ir liudininkų- dar daugiau, priemonių viską pagaliau atskleisti ir užbaigti atrasime.

 20. komentatorius parašė:

  Tai niekas cia ir nesmeizia nieko, o tik issako faktus kas is tikruju yra pretendentas i apdovanojimus. o issakyti tai kas yra tiesa, niekas nedraudzia.

 21. to buvusiam mokiniui parašė:

  ,,Su rašyba – problema, turbūt nelankėte lietuvių kalbos pamokų?“ – rašo visai ne pretendentas į premiją, o eilinis skaitytojas. Jaunuoli, geriau prieš ką nors šmeižiant, pasiskaitykit apačioje tai, kas parašyta raudonomis raidėmis.

 22. to buvusiam mokiniui parašė:

  ko čia dabar taisai klaidas, reikėjo gimnazijoje tai daryti kai mokiausi, o ne susrinktus darbus už spintos sukišti ir apie save pasakoti

 23. buvusiam mokiniui. parašė:

  Su rašyba – problema, turbūt nelankėte lietuvių kalbos pamokų?

 24. Buves mokinys parašė:

  kodel pasalintas musu komentaras apie sio “eksperto“ priekabiavimus prie berniuku.?

  Istrintas komentaras:
  Kodel si asmuo dar near patrauktas baudziamojon atsakomyben del priekabaivimo prie moksleiviu benriuku? Del moskleiviu orumo pazeminimo pamoku metu? del eksperto Januskos priekabiavimo prie berniuku buvo kreiptasi I buvusia ilgamete gimanzijos direktore Ziauriene, bet jos ir kitu pavaldiniu atsakymas buvo: o kas mums berasys renginiu scenarijus jei mes ji atleisime. Vadinasi, direktorei svarbiau gimnazijos prestizas ir renginiai nei moksleiviu gerove.
  Kodel atsakingos isntitucijos leidzia kad ir toliau jis priekabiauti prie berniuku?

  Bus labia negrazu rajono valdininkams kai suteiks kulturos premija ir po to kai mes isisusime rastiska kreipimasi Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolierei Editai Žiobienei apie sio eksperto priekabiavimus prie moksleiviu benriuku kad butu pradetas tyrimas sio ekperto netinakmiems veiksmams sustabdyti ir uz juos atsakyti pagal LR istatymus.

 25. to tai parašė:

  Niekas čia nepavydi, manau kad yra ir daugiau nusipelniusių veikėjų, režisierių, oraganizatorių, pav Pavasaryje dirba Vaičiulis lyg tai slapyvardžiu Svaigis, ko jis nenusipelnė juk ir jaunimui rajono mastu ir kitom organizacijom seniai vadovauja, veža ir už krašto ribų, kitas režisierius dar niekada nepažymėtas o irgi kompozicijas moka daryti Senamiesčio mokykloje, atrodo Laureckis irgi rajono mastu ir gal plačiau dirba, va kiek jau, reikia tik nepavydėti kitiems, tik vienam ir vienam.

 26. :) parašė:

  nevienas ten jis berniuku ekspertas. yra dar vienas „nusisoliarines ekspertas“

 27. ei parašė:

  kur dingo mūsų komentarai, kas cia ta berniukų eksperta gina?

 28. Is salies pazvelgus parašė:

  Kai Skabeckiene gavo premija ne vieno neigiamo komentaro.Matyt yra kazkas negerai jei tiek neigiamu komentaru ,ar vertas tada premijos sis ponas…..?

 29. TYLA parašė:

  Kodėl tyli mokyklos vadovai, ko bijo, kad net rašo rekomendacijas. Visa gimnazija žino, kaip mes mokiniai norintys išmokti lietuvių, o ne jo asmeninę biografiją, reikalaujame perkelti pas kitą mokytoją. Viiskam pritaria kaip matome ir valdžia, tai gal čia toks susitarimas. Kur mums tada kreiptis?

 30. Žinau parašė:

  kad gimnazistai tikrai atsisakė Januškos, kaip mokytojo-eksperto „paslaugų“. Gimnazija irgi per daug ilgai tyli ir taikstosi su „naujovišku“ gimtosios kalbos dėstymu. Lengviausia užtušuoti tokius dalykus apdovanojant. Nors ir už NIEKĄ. Tačiau gimnazijai tokia „šlovė“ geriau, negu tiesa, kaip ir sovietmečiu.

 31. to tai parašė:

  nusipelniusi yra Daiva

 32. kodėl parašė:

  žmogus leidžia išsavęs tyčiotis? susirinko rekomendacijas iš mokyklos, skyriaus ir tapo metų mokytojas, tačiau mokinių niekas rekomendacijų nepaprašė kaip vedamos pamokos, dabar sava ,,kultūristų kompanija’ rekomenduoja krašto premijai, tačiau ką mano kraštiečiai vėl niekas neklausia. O gal jis pats pasisiūlė? Tada ka ir bepadarysi

 33. tai parašė:

  ka siulot, jei tas kandidatas negeras? Parasykit pavarde nors viena, kas yra nusipelnes. Kazkaip tik pavyda matau, o konkrecios pavardes…nera

 34. Vardas (privalomas) parašė:

  Jei rajono valdžia nebeturi kur dėti pinigų, tegul iškeičia monetomis ir pabarsto virš Mažeikių. Kas kiek susirinks, tas tiek ir turės. Štai ir laureatas, bet JANUŠKA?…

 35. to vardui. parašė:

  Padorumas – sugebėjimas išsakyti savo nuomonę kultūringai ir padoriai.

 36. to vardas parašė:

  ne apie pavydą kalbam, o apie padorumą

 37. Vardas (privalomas) parašė:

  Pavydas, kito juodinimas – nepagydoma lietuvių liga.

 38. SKAITYTOJA parašė:

  Mano nuomone Krašto kultūros premiją turėtų gauti žmogus,kuris nuveikė daug puikių darbų, o ne tas,už kurį nubalsavo sava chebra.Kažkaip neteko girdėti apie Januškos nuveiktus darbus,apart to,kad jo leksikone kalbant su mokiniais būna oi kokių ,,vaizdingų“ žodžių…

 39. ? parašė:

  kai neturime iškilių asmenybių ko pasiūlyti tai tiesa, bet nereikėtų nueiti ir kvailoku keliu – ,,chebrai“ siūlyti saviškį, visai sumenkinant tos krašto premijos garbę. Ne be reikalo iškyla klausimas, už ką? Kad susirankiojo rekomendacijas eilinį kartą? Paskelbkite tuos nuveiktus darbus pagaliau, jei jų nesimato plika akimi. Didesnę atsakomybę turėtų turėti ir komisija. Kokią žinią jie skelbia mažeikiškiams, už ką yra pagerbiami mūsų mieste žmonės?

 40. nesuprantu parašė:

  paaiškinkit jūs man, kodėl į premiją pretendavo Mylė? Ar už jau atsibodusį geležinį prišiktų kelnių veidą renginių metu, ar už tai, kad jis yra kultūros tarybos, kuri nieko neveikia, pirmininkas? Nu už ką? Kad dirba kultūros centre ir gauna atlyginimą? Apie Tolišių išvis tyliu: kas tas toks? Ir dar premijai…

 41. as numanau, parašė:

  ko cia tie talentingi zmones apie save nori priminti. Ar tik nepretenduojat tapti kokios nors kulturos istaigos vadovu? vis ta kultura uzkliuva…

 42. Vardas (privalomas) parašė:

  Kur tie „nepatogių,“ bet talentingų žmonių pavardžių sarasai? Visi mandri prirasyti anonimiskai. o tas pasakymas, kad rajone kultura valdoma muziku?????????? kam cia savo pavyda demonstruoti. Nepazistu as to kandidato i apdovanojima ir nieko negaliu pasakyti. Juk niekas nedraudzia siulyti savo kandidatu, visada is anksto buna paskelbta, kad jau galite pasiulyti zmones, vertus apdovanojimo, bet ne…geriau po laiko vaidinti nuskriaustus, neivertintus.

 43. marazmas parašė:

  Kai premijas skirsto ir kultūrą valdo mužikai, belieka tik galvoti, kad jie nėra girdėję „nepatogių“ bet talentingų žmonių pavardžių. Mažeikiai yra pasiekę Nevarėnų lygį, todėl laikas įsteigti premiją „Vamzdiec“. Gal čia kova vyktų aršesnė? Ar ir vėl triumfuotų valdžios „pateptieji“?

 44. kolega parašė:

  gal kas žinote Gražulio telefono numerį, reiks pakviesti į tarybos posėdį, kad pasveikintų

 45. tai va parašė:

  tokie dabar yra madingi, ant bangos…

 46. žmonės parašė:

  atsipeikėkit, čia kalbama apie mūsų krašto kultūros premiją. Ir prie ko čia Januška? Kuo jis garsina mūsų kraštą? Kad yra mokytojas ekspertas, kad kažkada ruošdavo skaitovus, kad tapo geriausiu šalies mokytoju?Ka jis veikia dabar – nieko negirdėti. O tie buvę nuopelnai tik rajono lygio. Buvę premijos laureatai garsino Mažeikius užsienyje, o Januška tik dirba savo darbą ir už tai gauna atlyginimą. Jei save gerbčiau, tos premijos atsisakyčiau. Įdomu, kas jį siūlė premijai?

 47. Toma parašė:

  Norėtųsi,kad būtų parašyta kokie jo nuopelnai Mažeikiams.Balsuoti galėtų ir eiliniai žmonės – būtų sąžiningiau.

 48. nenormalu parašė:

  Nenormalu, kad visą laiką nominantų ieškoma tarp tų pačių biudžetininkų. O kokia „kultūra“, tokie ir nominantai. Politinio klano ratelis baisiai siauras: Grušas, Januška, Kinčienė, Legenzovienė, Mylė, kunigėlis ir dar kelios davatkos. Gaila, bet bažnytkamis tam ir yra – savai chebrai.

 49. taip taip parašė:

  saunuolis, jis vertas premijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto