Kapinėse – galimybė rūšiuoti atliekas

Rūšiavimo problema tampa vis aktualesnė. Sigito STARZDAUSKO nuotr.

Savivaldybėje vyko Savivaldybės vadovų ir seniūnų pasitarimas dėl rajono kapinėse susidarančių atliekų rūšiavimo ir tvarkymo. Tokiu būdu siekiama sumažinti į Jėrubaičius vežamų atliekų kiekį.

Kėlė problemas, dalijosi patirtimi 

Ryšių su visuomene skyrius informavo, kad pasitarimo tikslas – aptarti atliekų tvarkymą seniūnijoms priklausančiose kapinių teritorijose.
Seniūnai dalijosi patirtimi, kas daroma siekiant sumažinti bioskaidžių atliekų kiekį, taip pat kalbėta apie kapinių konteinerių aikštelių pertvarkymą, informacinių stendų, nurodančių, kaip tinkamai rūšiuoti atliekas, įrengimą ir baudas, kurios gresia netinkamai rūšiuojant.
Komunalinių atliekų turėtojai privalo laikytis naudojimosi konteineriais instrukcijų ir dėti į komunalinių atliekų konteinerius tik tas atliekas, kurioms šie konteineriai yra skirti. Už šių taisyklių pažeidimus gresia bauda iki 2000 litų.


Numatytos atskiros vietos

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Paradnikas „Santarvę“ informavo drauge su vicemeru Jonu Siminkevičiumi apvažiavę visas kapines ir įvertinę, kaip pasiruošta atliekų rūšiavimui. Tam iš Savivaldybės biudžeto seniūnijoms buvo skirta penki tūkstančiai litų. 
Pašnekovas patikino, kad prie daugelio kapinių galimybė rūšiuoti atliekas yra. Prie visų kapinių parinktos vietos, yra informacija, kaip atliekos turėtų būti rūšiuojamos.
„Viena vieta skirta žalienoms – žolei, gėlėms, lapams, piktžolėms kompostuoti, kita – paminklų antkapiams, betono atliekoms, akmenims sukrauti, trečia – vainikams, krepšeliams ir šakoms dėti.
Į konteinerius sudedamos tos atliekos, kurios gali keliauti į Jėrubaičių sąvartyną“, – paaiškino direktoriaus pavaduotojas.
R..Paradniko teigimu, problema yra ta, kad perdirbėjai nepriima stiklo su parafinu, tai jis keliaus į sąvartyną.
„Kapinių prižiūrėtojai turės kapinėse būti savo darbo valandomis ir prižiūrėti, kaip rūšiuojamos atliekos. Reikalui esant rūšiavimui bus pasitelkti viešuosius darbus dirbantys žmonės“, – teigė pašnekovas.


Tikimasi sumažinti išlaidas

Rūšiavimo problema tampa vis aktualesnė, nes politikams patvirtinus TRATC-o sąmatą nuo liepos pirmosios brangsta atliekų tvarkymas Jėrubaičių sąvartyne. Mažeikiškiai dabar už toną moka beveik 207 litus, teks mokėti – 223 litus. 
R. Paradniko duomenimis, praėjusiais metais nuo kapinių į sąvartyną išvežta net 2,3 tūkstančio tonų  atliekų. Tikimasi, kad rūšiuojant šis kiekis turėtų sumažėti.
Akcentuojama bioskaidžių atliekų tinkamo kompostavimo ir tvarkymo svarba. Žaliosios atliekos keliauja į Dargių sąvartyno kompostavimo aikštelę ir tokių atliekų tvarkymo kaštai yra beveik du kartus mažesni.

9 Atsakymai į “Kapinėse – galimybė rūšiuoti atliekas”

 1. To Altoriui parašė:

  Nenurodinek zmonems,kaip gerbti mirusiuosius! Labai jau esat grubus ir nieko negerbiantis,net mirusiuju…

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Net ir kapinese nera mirusiesiems ramybes? Skirkit etata zmogui ,tegul ir rusiuoja…

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Dar prades reguliuoti .kaip gerbti mirusiji! Tai kiekvieno asmeninis reikalas.

 4. Altorius parašė:

  Mažiau šiukšlių-vainikų, gėlių ir žvakučių temkit į tas kapines. Jei būtų mano valia, tai išvis uždrausčiau tokio tipo kapines. Statytų vienodo dydžio antkapius visi, o kitur būtų užsėta žolytė, o dabar pasidaro artimųjų „altorius“ ir tik tempia gėles ir vainikus, ir į kapines kaip į darbą traukia vos ne kiekvieną dieną.

 5. Solveiga parašė:

  laikas uždrausti nešti gėles į kapines

 6. Jonas parašė:

  Tai gal patiems žmonės ir į savartyną reiks nuvešti, tik valdžia kelia kainas už šiukšlių išvežimą ir prisimislina visokių nesamonių. Tegu Siminkevičius eina ir rūšiuoja jam jau seniai laikas, o dar vis sėdi valdžios kėdės įsikibęs ir niekaip neužleidžia jauniems darbingiems žmonėms.

 7. zemaitis parašė:

  ogo koks fains konteineris :))))))

 8. ko čia nesupranti? parašė:

  koks skirtumas,konteineris nudažytas ar auksu padengtas,vistiek buduliai visą šlamštą meta vienodai

 9. parašė:

  Džiaugiasi surūdijusiais konteineriais! Akmenės rajone Papilės kapinėse pastatyti modernūs, dažais kvepiantys nauji didžiuliai konteineriai. O čia…Toli gražu dar Mažeikiams iki kitų rajonų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto