Karantinas – biudžetinių lėšų taupymo metas

Nuotr. iš SAM archyvo

Karantino metu daugelis švietimo įstaigų perėjo prie nuotolinio ugdymo. Tokia mokymosi forma leido sutaupyti lėšų: mažiau suvartota elektros energijos, vandens, sumažėjo moksleiviams pavėžėti skirtų išlaidų, nemažai darbuotojų turėjo nedarbingumo pažymėjimus.
Tiesa, ne visoms švietimo įstaigoms pavyko sutaupyti vienodai – kai kurios jų sutaupė ir po kelis tūkstančius eurų, kitos – vos kelis šimtus arba išvis nesutaupė.

Papildė biudžetą

Lapkričio pabaigoje posėdžiavusi Savivaldybės taryba pakoregavo rajono biudžetą. Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė informavo, kad būtiniausiems poreikiams liko pinigų iš kitų numatytų asignavimų. Dalis jų – tai biudžetinių įstaigų sutaupytos lėšos.
Finansų skyriaus vedėja „Santarvei“ sakė: gruodžio mėnesio pradžioje buvo suskaičiuota, kad biudžetinės įstaigos biudžetą papildė maždaug 209 tūkst. eurų. Tačiau vis tik būtų sudėtinga išskirti, kiek ir dėl ko konkrečiai šios įstaigos sutaupė.
„Tai bendra suma, kuri dar šį mėnesį keisis į didžiąją pusę, kadangi jau žinoma, kad sutaupymų dar bus, nes yra nemažai sergančių darbuotojų, kurie turi nedarbingumo pažymėjimus. Be to, toliau tęsiasi karantinas ir vyksta nuotolinis ugdymas“, – paaiškino J. Balvočienė.

Kol kas nesidomėjo

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus teigė, jog apie švietimo įstaigoms skirtų lėšų sutaupymą kalbėti sunku, kadangi šiais metais buvo gerokai „apkarpytos“ tiek mokyklų, tiek vaikų lopšelių-darželių išlaidos.
„Apie sutaupymą būtų galima kalbėti, jei iš gaunamų lėšų įstaigoms liktų tiek pinigų, kad jos pasidengtų savo sumažinto biudžeto procentą, ir tada dar liktų lėšų savoms reikmėms. Konkrečių įstaigų sutaupytomis lėšomis kol kas neteko domėtis“, – prisipažino vedėjas.
Pasak A. Stonkaus, jei ir yra sutaupomos lėšos, ugdymo įstaigos jų negali panaudoti bet kur ir bet kam, nes daugelis asignavimų yra tiksliniai – šiems pinigams numatyta konkreti paskirtis.

Į kitus metus – be skolų

Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos direktorius Rolandas Volkovas patvirtino, kad jo vadovaujama ugdymo įstaiga karantino metu sutaupė gana nemažai pinigų ir kitus metus pradės visiškai be skolų. Tai džiugina, nes iki šiol mokyklos biudžeto „skylė“ buvo nemaža.
Mokyklos vadovas suskaičiavo: pavyko sutaupyti daugiau nei 10 tūkst. eurų.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Karantinas – biudžetinių lėšų taupymo metas”

  1. Ne viskas parašyta parašė:

    Vokkovas nepaminejo, kad pirma mokykla mzk kuri pradinokų nebemokė, pirmieji įsibešė covidą… kol kitos mokyklos sėkmingai dirbi kontaktiniu ši mokykla buvo nuotoliniame… gaila kad žurnalistai nesugeba parašyti visis tiesos :)

  2. samis parašė:

    Volkovas „direktorius“, pasigyrė sutaupęs, kitais metais negaus,

  3. Mokytojai parašė:

    Gal nereikėtų taip susireikšminti. Svarbūs yra visi. Kiekvienas savaip.

  4. Mokytoja parašė:

    Mokytojai nepasiduokime, tai mes varome valstybe. As ilgai nebetylesiu ir pasakysiu kas cia yra is tikro

  5. Jolita parašė:

    Jūsų žiniai ne vien tik mokytojai Lietuvoje patiria išlaidas naudodami savo elektrą, kompiuterius, internetą, telefonus. Yra ir daugiau žmonių, kurių darbdaviai nė ausų nekrutina dėl darbo priemonių dirbant iš namų.

  6. nu jo parašė:

    Taip,sutaupo mokytojų sąskaita, idomu kas kompensuos mokytojams už elektrą,interneto ryšį patirtas išlaidas.Kuriam dar darbe reikalaujama naudoti savo asmen .darbo priemones.Mandrūs pašnekėti išnaudodami kitus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto