„Karantininės“ Velykos – su optimizmo ženklais

Autorės nuotr.

Kaip ir visos Lietuvos, taip ir mūsų savivaldybės gyventojai karantino sąlygomis pasitinka antrąsias šv. Velykas. Žmonės pastaruosius metus vadina kaip niekada sudėtingais finansine, emocine, sveikatos prasmėmis.
Ir vis tik iki karantino susiformavusios tradicijos, mūsų krašto žmonių noras artėjančios gražiausios pavasario šventės proga puošti savo gyvenamąją aplinką ir bent taip pradžiuginti save bei kitus niekur nedingo. Kaip moka ir sugeba, ją šventiškai puošia įvairių rajono kaimų, miestelių ir miestų gyventojai.

Laižuviškiai savo išmone, puošiant miestelio aplinką Kalėdoms bei Velykoms, stebina ne pirmąkart.
Tiesa, praėjusiais metais buvo nuspręsta Laižuvos Velykoms nepuošti. Koronaviruso pandemija buvo ką tik prasidėjusi, tvyrojo daug nežinios, baimių ir sumaišties.
Šiemet, tik įvažiavus į miestelį, Auksodės bei Dariaus ir Girėno gatvių susikirtime esančiame trikampyje lankytojus pasitinka įrengta žemuogių ir pienių pievelė. Einant Dariaus ir Girėno gatve gilyn į miestelį, įvairių žmogaus rankomis sukurtų grožybių galima pamatyti ir daugiau.
Dekoracijas miesteliui puošti kuria būrelis laižuviškių moterų. Viena jų – Ramutė Majauskienė „Santarvei“ sakė, kad pandemija ir šiemet laižuviškiams sunkino situaciją: savanorių būrelis sumažėjo, liko vos 5 moterys, dariusios dekoracijas. Darbavosi jos atskirai, kiekviena savo namuose, pasitarti susiskambindavo telefonais.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Papuoštas miesto fontanas – Mažeikių dailės mokyklos idėja. Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo
Nuotr. iš Viekšnių bendruomenės archyvo
Nuotr. iš Tirkšlių bendruomenės archyvo
Nuotr. iš Urvikių bendruomenės archyvo
Nuotr. iš Laižuvos bendruomenės archyvo
Nuotr. iš Laižuvos bendruomenės archyvo
Autorės nuotr.
Nuotr. iš Ukrinų bendruomenės archyvo
Dekoracijas spalvino Vaikų dienos centras „Ten, kur širdis“
ir Bugenių bendruomenės aktyvas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto