Karo pabėgėliai iš Ukrainos ieškosi darbo

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Į Lietuvą, o kartu ir į Mažeikių rajoną, kasdien atvykstant vis daugiau ukrainiečių karo pabėgėlių, mūsų šalis neišvengiamai susiduria su šių žmonių įdarbinimo klausimu.
Užimtumo tarnyba dalijasi informacija, ką turėtų žinoti nuo karo Ukrainoje pabėgę ir dirbti Lietuvoje norintys žmonės bei juos pagloboti nusprendę lietuviai.

Skaičiai Lietuvos mastu

Užimtumo tarnybos atstovės spaudai Mildos Jankauskienės pateiktais duomenimis, mūsų šalies darbdaviai yra paskelbę informaciją apie daugiau nei 5,2 tūkst. laisvų darbo vietų, kuriose galėtų dirbti nuo karo bėgantys Ukrainos gyventojai. Didžioji dalis – moterims pritaikytos darbo vietos.

Daugiausia jų registruota Vilniaus mieste ir rajone – 1,7 tūkst., Kaune – 775, Klaipėdoje – 238. Tačiau darbdaviai aktyvūs ne tik didžiuosiuose miestuose. Utenoje registruotos 182 laisvos darbo vietos, Trakuose – 144, Neringoje – 116.

Visoje šalyje į Užimtumo tarnybą jau kreipėsi per 1,4 tūkst. darbo ieškančių asmenų iš Ukrainos.

Įdarbintas vienas pabėgėlis

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos specialistų kovo 14 d. pateiktais duomenimis, mūsų rajone buvo per 60 ukrainiečių karo pabėgėlių. Iš jų daugiau nei pusė – vaikai, keletas senjorų ir apie 20 moterų, auginančių vaikus.

Užimtumo tarnybos Mažeikių skyriaus kovo 15 d. duomenimis, Mažeikių rajone buvo registruoti 9 Ukrainos karo pabėgėliai: 8 moterys ir 1 vyras.
„Į Mažeikių rajoną atvyksta įvairių profesijų žmonės. Šiuo metu duomenys apie jų išsilavinimą yra suvedami, tačiau jau dabar matome, kad yra turinčių aukštąjį išsilavinimą, bet didesnė dalis – vidurinį. Vienas Ukrainos pilietis jau yra įdarbintas Mažeikių rajono įmonėje“, – informavo M. Jankauskienė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto