***Karštas interviu:*** apie naujas šilumos kainas

Penktadienį Savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl šilumos kainos dedamųjų perskaičiavimo UAB „Mažeikių šilumos tinklai“. Daugumos Tarybos narių sutikimu bendrovei leista nuo sausio mėnesio iki gruodžio 31 dienos nustatyti 0,54 cento didesnes bazinės šilumos kainos dedamąsias. Įvertinus kintamosios dalies sumažėjimą, šildymas kitais metais už kilovatvalandę brangs 0,17 cento.
„Prieš“ žalios šviesos branginimui įjungimą balsavo trys Tarybos nariai: Alvydas Balčiūnas, Vilhelmas Džiugelis ir Daiva Šideikienė. Susilaikė Paulius Auryla ir Rimantas Norkus.
„Santarvė“ Tarybos narių klausė, ką jie mano apie naujas šilumos kainas, prašė argumentais pagrįsti savo vienokį ar kitokį balsavimą.

Alvydas Balčiūnas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Alvydas Balčiūnas, opozicijos lyderis, frakcija „Kitaip“:
– Balsavau prieš, nes nebuvo klausimas pateiktas iš esmės. Prašėme Tarybai pateikti bendrovės valdybos protokolą. Jis nebuvo pateiktas. Galima susidaryti nuomonę, kad klausimas iš viso nebuvo svarstytas valdyboje arba buvo jam nepritarta.
Be to, klausimas turėjo būti pateiktas iki kainos galiojimo pabaigos, t. y. rugsėjo mėnesį, tačiau mes medžiagą gavome tik lapkričio mėnesį. Ir taip pat nebuvo iš esmės svarstyta. Kada Ekonomikos komitete medžiaga buvo pateikta kaip pristatymas, pasakė, kas turite klausimų, ateikite. Uždavėme klausimus, bet į juos atsakymų negavome. Buvo pasakyta, klausimų daug neužduokite, čia yra informacija tik susipažinti.
Vėliau buvo Tarybos Jungtinio komiteto posėdis, bet į jį nebuvo pakviesti visi Tarybos nariai. Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto ten nebuvo (A. Balčiūnas – jo narys – B. R.). Galima daryti prielaidą, kad susirinko savas ratas.
Kita viešojoje erdvėje sklandanti informacija. Kiek gyventojams didėja vienos kilovatvalandės kaina? Vieni sako – puse cento, kiti – tik 0,17 cento, realiai kyla 2,17 cento, nes iš gyventojų kišenės norima kompensuoti 2,9 milijono nuostolių. Tačiau niekas nepateikia jokių skaičiavimų, iš kur tie nuostoliai susidaro. Visa tai keistai atrodo.
Plius nėra pateikta visa kainų sandaros informacija: už kiek bendrovė perka biokurą, kokie yra kainų skirtumai ir pan. Todėl aš ir balsavau „prieš“.
Iš kitos pusės, šiam sprendimo projektui Taryba nors ir pritarė, galutinį tašką padės Kainų ir energetikos kontrolės komisija, išnagrinėjusi visas ekonomines pozicijas. Tikiuosi, kad šilumos kainą pakoreguos į mažąją pusę.

Paulius Auryla. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Paulius Auryla, konservatorius:
– Susilaikiau, nes manau, kad nelabai aiškiai buvo pristatytas tas kainos pakilimas. Pritrūko aiškumo, buvo daug mikčiojimo. Gal todėl, kad Taryboje šiandien nedalyvavo „Mažeikių šilumos tinklų“ direktorius.
Nors ir nebalsavau, iš tikrųjų supratau, kad tas pabrangimas yra dėl žaliavų kainų skirtumo.

 

 

 

 

 

Vilhelmas Džiugelis. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vilhelmas Džiugelis, konservatorius:
– Balsavau „prieš“, nes neįtikino, kodėl ta kaina turėtų didėti. Nelabai aišku, nors stengiasi įtikinti. Nepalaikau Savivaldybės įmonės? Bet visi gyventojai nukenčia dėl didesnių tarifų. Ypač šiuo metu, kai viskas brangsta, kai toks pragyvenimo lygis, yra žmonių, kuriems kiekvienas centas yra aktualus.
Žinau žmonių, ypač pensininkų, kurie sukaria ne vieną kilometrą, vykdami į parduotuves, kur prekės vienu kitu centu pigesnės.

 

 

 

Vytautas Mažeikis

Vytautas Mažeikis. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vytautas Mažeikis, socialdemokratas:
– Kad čia toks kaip ir privalomas dalykas. Ta kintamoji dalis, ji kasmet keičiasi. Buvo svarstyta ir koalicijose, ir frakcijose. Čia toks kintamasis dalykas, kaip nebalsuosi. Vargu ar tai priklausytų nuo mūsų. Jeigu Kainų komisija yra patvirtinusi, tai yra „Mažeikių šilumos tinklai“ įrodė, kad ta dalis yra kintama, kodėl gi nebalsuoti?“
Paimkime kiekvieną įmonę, kinta tie tarifai, nepriklausomai nuo Tarybos narių. Gal ten kainų koeficientai ar kitkas lemia.
Gyventojams tikrai nebus skausminga. Jurkus, kai pristatinėjo naujas kainas, aš gerai neprisimenu, bet buvo įvardinęs, kad tik keli centai papildomi už kvadratą teprisideda.

17 Atsakymų į “***Karštas interviu:*** apie naujas šilumos kainas”

 1. Aišku dėl ko, parašė:

  daugėja Mažeikiuos renovuotų namų ir gaunasi skirtumas, kurį turime visi padengti….

 2. HI,hi parašė:

  Šideikienė su savo komentaru apie mokytojus parodo savo altaraciją,pagiežą,kad negalėjo kitų pareigūnų rankomis pažeminti jos išvardintų tarybos narių,tad tą padarė pati ,parašydama komentarą.Kokį reikia turėti žemą mentalitetą,jog per adventą,prieš šv.Kalėdas,galėtum taip drabstytis purvais?

 3. Kostas parašė:

  Atsargiai , yra įvedamas ir elektros abonentinis mokestis , kurio kaina nuo 10 iki 20 litų , t.y. jį teks mokėti net jei nenaudojote elektros , pav. buvote 3 mėnesius užsienyje .

 4. hm parašė:

  prie ko cia mokitojai kai kalba apie peckutius

 5. KLausimas parašė:

  siluma dar niekis kaip bus su dujom sis abonentas is dangaus tikrai iskratys pinigines stai kur problema o ne kaskokie tarybos nariu pasisakimai ar nepasisakimai

 6. Lina parašė:

  Šideikien žinai ką………………..?????????????????? NUSTOK KVAKSĖTI ne į temą ,nes už tave VTEK priėmė teisingą sprendimą ir tavo komentarai tuščia vieta,pagiežos ryški apraiška,kad negalėjai įkąsti geriems žmonėms.

 7. Daiva Šideikienė parašė:

  Neseniai Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija svarstė keturių mūsų Tarybos narių Sigutės Bernotienės Judytos Čejauskienės, Ingridos Braziulienės ir Pauliaus Aurylos elgesį dėl balsavimo, nustatant švietimo įstaigos vadovams tarnybinio atlyginimo koeficientą.
  Komisija atsižvelgė į tai, kad Tarybos nariai ( visi pedagogai !!! , o trys Tarybos nariai yra ir mūsų ) Etikos komisijos sudėtyje) buvo klaidingai įsitikinę, jog balsuoja už pastoviąją švietimo ir mokslo ministro nustatytą švietimo įstaigų vadovų tarnybinio atlyginimo koeficiento dalį, todėl rekomendavo ateityje Taryboje nusišalinti nuo svarstymo klausimų ir priėmimo sprendimų, kurie susiję su jų tiesioginių darbdavių interesais.
  Todėl tik galima pamąstyti ,kiek dar yra tokių Tarybos narių ,kurie gerai neprisimena apie kainas ir už kokius Tarybos sprendimus Tarybos nariai S.Bernotienė, J. Čejauskienė, I.Braziulienė ir P.Auryla savo klaidingu įsitikinimu balsavo neteisingai. Galima manyti,kad šie Tarybos nariai- pedagogai, į Tarybos posėdžius ateina visai nepasiruošę , taip kaip mokiniai į mokyklą – neparuošę pamokų.

 8. Alia parašė:

  Tiesa kad duoda per galvą ir atima, o po to nieko neatsimeni.Bet šiuo atveju vyksta kvailinimas vidury baltops dienos, žinoma su pagalba rajono valdžios.

 9. Zosė parašė:

  Banditas gatvėje tamsiu paros metu duoda per galvą ir atima rankinuką. Na, šitie valstybiniai bjauresni – šypsosi tau į akis ir plėšia, plėšia…

 10. Vytautas parašė:

  Lietuvos Žmogaus Teisių Asociacija sprendžia tokius klausimus, jei turit nusiskundimų, galite užsiimti, atvažiuos, patikrins,ar tikrai taip nuostolingai ir dirba. Rašykit adresu: Laisvės pr. 60, LT-05120 Vilnius

 11. Paskaitęs parašė:

  Tegu šiluminiai tinklai susimažina darbuotojus, o tai nejuokinga daros, kainas už šildymą kelia, o ju darbininkai pavažiuoja su savo mašina (su būda) nuošaliau ir lošia kortomis. ne kartą teko matyt tik gailiuos kad nenufotkinau, bet bus dar proga.

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Ka ten puse etatu panaikinti – isvis panaikinti savivaldybe, o jei kils klausimu, tarybos nariai isspres karta per menesi. Ir nemokamai aisku, visuomeniniais pagrindais. O tarybos nariu skaiciu mazinti penkis kartus, kad maziau rietusi. Penki like geriausiai sutars, nes 0,5 litro dalinasi graziai is 5.

 13. Vardas (privalomas) parašė:

  Aferiugos. Ka toks Mazeikis prasigeres gali pakomentuoti daugiau…. Jems vis maza ir maza. Visokiu aferu prigalvoja. O savivaldybeje puse etatu panaikinti reikia, nes darbais tik 50 procentu apkrauti, nebezino kaip prastumti diena. Sulinde siltai, tai vargsu nesupras.

 14. Jurgis parašė:

  O Viekšnių katilinėje II aukšte įrengta pirtis, virtuvė, odiniai baldai pokylių salė, plazminis TV irgi iš nuostolių? Nejuokinkit ir nenervinkit su kainų pakilimu ir savo nuostoliais, kam jums kiekviename automobilyje navigacinė sistema, nekalbant jau apie naujus automobilius, kuriais važinėjatės.

 15. na parašė:

  Tai lai paviesina po kiek perka ta mediena silumos tinklai,gal atsiras norinciu pigiau pasiulyti.Valdiski miskai,valdiska imone ir dar sugeba dirbti nuostolingai.

 16. Tomas parašė:

  Graudu, kokie žmonės taryboje….“Balsavau, nes kodėl nebalsuoti… „:D “ Aš gerai neprisimenu, bet buvo įvardinęs..“
  Ar tu p. Mažeiki supranti, kur tu esi ir ką ten darai? Baisu.

 17. Vardas (privalomas) parašė:

  Jei nariams nepateikia issamios informacijos ,tai ko mums tiketis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto