***Karštas interviu.*** Apie patvirtintą rajono biudžetą

Penktadienį Savivaldybės taryba balsų dauguma patvirtino svarbiausią šių metų dokumentą – rajono biudžetą.
Darbo užmokesčio fondas ir įmokos fondas suplanuotas tik vienuolikai šių metų mėnesių, biudžeto išlaidos pajamas viršija net septyniais milijonais litų.
Prieš tokį biudžetą balsavo nepriklausoma Tarybos narė Daiva Šideikienė, opozicijai atstovaujantys Alvydas Balčiūnas, Sigitas Kaktys, Aldona Štilinienė, Paulius Auryla ir Rimantas Norkus – susilaikė.
Santarvei.lt politikai  išsakė savo balsavimo argumentus, kas nulėmė vieną ar kitą jų pasirinkimą.

 

Aldona Štilinienė. Sigito STRAZDAUSKO Nuotrauka

Aldona Štilienė, Tarybos narė:
– Susilaikiau, reaguodama į sunkią eilinių žmonių situaciją. Dirbu Darbo biržoje ir matau, kad žmonės nori dirbti, bet nėra galimybės. Ypač sunki situacija kaimiškose seniūnijose. Jiems į miestą atvykti jokių galimybių nėra – dirbant už minimalią algą, beveik visi pinigai išeitų važinėjimams.
Susiduriu, kad yra ir grįžtančių žmonių iš užsienio. Jie tikrai norėtų dirbti, kurti savo verslą. Bet iš tikrųjų jiems sunku, nes pagalba menka. Turėtų būti bent mokesčiai sumažinti.
Tarybos posėdyje buvo įvardinta smulkiajam verslui paremti skirta suma – 42 tūkstančiai litų. Tai labai juokinga suma.
Ir Seimas į tai turėtų atkreipti dėmesį. O dabar susidaro įspūdis, kad viešosiomis erdvėmis rūpinamasi labiau nei žmogumi. Ar neateis toks laikas, kad sutvarkysime tas viešąsias erdves, bet nebeliks kam jomis džiaugtis. Juk sensta žmonės, jų mažėja, ypač kaimuose.
Suprantu, kad reikalinga ir puoštis, ir pritraukti tų investicijų, bet labai svarbus ir tų darbo vietų kūrimas.

 

Alvydas Balčiūnas. Sigito STRAZDAUSKO Nuotrauka

Alvydas Balčiūnas, Savivaldybės tarybos opozicijos lyderis:
– Kodėl susilaikiau? Todėl, kad opozicija visiškai neprisidėjo prie biudžeto formavimo. Nei mes pilnai dalyvaujame jo vykdyme, nei jo planavime. Antra, trūksta skaidrumo, kaip yra išlaidaujama, kaip yra taupoma. Jokio akcento nebuvo per biudžeto pristatymą, kaip galima daugiau sutaupyti, kokios taupymo priemonės taikomos.
Pagrindinis dalykas – tai, kad mes tvirtiname deficitinį biudžetą. Nors turime Savivaldybės įmones, visiškai nekeliamas reikalavimas, kad jos dirbtų pelningai, kad jos į biudžetą mokėtų dividendus.
Kalbama, kad imti dividendus – negarbinga. Čia garbės nėra, yra ekonomika. Buhalterinėje apskaitoje nėra tokios eilutės, yra pajamos, išlaidos – jos susijusios su tiesiogine įmonės veikla. Ir pelnas bei dividendai.
Jeigu tokį reikalavimą keltume, ką turėtume? Efektyviai veikiančią įmonę, patektų pinigėlių į rajono biudžetą, kuriuos galėtume skirti galbūt mokytojams, kultūrai, laisvalaikiui. Dabar mes to nesiekiame, o atsakinga už tai – valdančioji dauguma.

Laima Nagienė. Sigito STRAZDAUSKO Nuotrauka

Laima Nagienė, Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto pirmininkė:
– Galima tik pasidžiaugti, kad šiemet biudžetas geresnis negu pernai. Mažeikiai atsikratė „donorystės“ statuso, o tai jau didelis pasiekimas.
Šiais metais atlyginimų fondas, palyginti su pernykščiu – penkiais milijonais litų didesnis. Tai didelis pliusas. Nors buvo pasakyta, kad vidutiniškai dengiame tik 75 procentus visų biudžetinių įstaigų išlaidų, tačiau manau, kad metų viduryje turėsime viršplaninių lėšų ir biudžetą subalansuosime. Tuo labiau kad dabar gyventojų pajamų mokestis mums grąžinamas šimtu procentų.
Jeigu biudžetą subalansuosime, galbūt galėsime padengti bent dalį kreditorinio įsiskolinimo ir biudžetinėms įstaigoms skirti lėšų ūkinėms išlaidoms. Graudu sakyti, bet kol kas neskiriame.
Ir dar labai svarbus momentas. Matau perspektyvą, kad gali likti socialinėms išmokoms skirtų pinigų. Tai priklausys nuo to, kaip dirbs seniūnijos, socialiniai darbuotojai. Tinkamas viešųjų darbų organizavimas turėtų būti. Pirmas mėnuo parodė, kad tokių galimybių yra.
Kitas dalykas – labai svarbu peržiūrėti dirbančiųjų pagal darbo sutartį atlyginimus. Tai yra darbuotojai, specialistai, kurie, palyginti su valstybės tarnautojais, uždirba mažai. Manau, kad gegužės mėnesį galėsime perskirstyti biudžetą. Tik reikia susidėlioti prioritetus.

Irena Macijauskienė. Sigito STRAZDAUSKO Nuotrauka

Irena Macijauskienė, Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė:
– Biudžete antra vieta po švietimo įstaigų tenka socialinėms reikmėms ir socialinėms paslaugoms apmokėti. Mūsų komitetas drauge su socialines paslaugas teikiančiomis įstaigomis analizavome problemas. Žmonėms galima pasakyti, kad stabilizavosi darbo užmokestis, tačiau nėra dar toks, koks turėtų būti. Nes socialinių paslaugų sferoje darbas neretai būna ištisą parą. Tik tiek gerai, kad šiemet jiems užtikrinamas darbo užmokestis visus metus.
Aišku, norėtųsi, kad socialinės įstaigos gautų daugiau lėšų kitoms reikmėms. Tačiau šiuo momentu yra kaip yra, įstaigų vadovai susitaikė su esama padėtimi. Reikia tikėtis, kad šie metai bus stabilesni  ir biudžetas dar bus peržiūrimas ir toms įstaigoms teikiamas prioritetas. Kaip ir visoms kitoms biudžetinėms įstaigoms.
Manau, jog biudžetą bet kokiu atveju būtina patvirtinti, kad galėtume normaliai dirbti. Dabar trūksta vienokių sumų, metų eigoje jos gali pasikoreguoti gaunant viršplaninių lėšų. Taip būna visados.

14 Atsakymų į “***Karštas interviu.*** Apie patvirtintą rajono biudžetą”

 1. REGINA parašė:

  Aldona kalba tiesa,sekmes jai

 2. ačiū parašė:

  Nuoširdi padėka Laimai Nagienei už įžvalgumą, supratingumą…Labai svarbu peržiūrėti dirbančiųjų pagal darbo sutartį atlyginimus. Tai yra darbuotojai, specialistai, kurie, palyginti su valstybės tarnautojais, uždirba mažai. Valytojos, dirbdamos tik keletą valandų gauna 800 Lt algos, o specialistų, dirbančių pagal darbo sutarti, atlyginimas 1200 Lt.. Dirba jie tikrai ne mažiau ir neprasčiau nei valstybes tarnautojai, kuriu atlyginimai ženkliai didesni.

 3. LLL parašė:

  „Nors buvo pasakyta, kad vidutiniškai dengiame tik 75 procentus visų biudžetinių įstaigų išlaidų, tačiau manau, kad metų viduryje turėsime viršplaninių lėšų ir biudžetą subalansuosime.“ L.Nagienė . Tikriausiai , metų viduryje amžino poilsio ,dėl nepritekliaus , išeis daug pensininkų , invalidų , bedarbių ir biudžetas turės mažiau išlaidų ,ir jis ( biudžetas ) bus subalansuos. Tačiau jei nepavyks iki metų vidurio anksčiau laiko numarinti konservatorių apiplėštus pensininkus , ką tada apiplėš socialdemokratai (komunistai) , kad subalansuoti biudžetą? Ko gero , tada biudžetas bus balansuojamas varant pedagogus , kultūros darbuotojus nemokamų atostogų .

 4. to to pasibaisėjęs parašė:

  Tik nereikia gąsdinti senatve,reikia bent jausti savo vietą kai tai ateis. Aš sutinku su jumis, kad reikia žiūrėti ką tu gero padarai, Tai gal galėtum pakomentuoti ką jos gero padarė? Tik neužsiciklink ant Štilinienės ir Ranco

 5. to pasibaisėjes parašė:

  ko čia baisėjies , juk jos ne iš modelių agentūros yra,Nepamiršk besibaisėdamas , kad čia tavo ateitis ,jos jaunos jau buvo , o tu senas dar būsi ,jeigu besibaisėdamas anksčiau laiko nenumirsi,Svarbiausia ne išvaizda ,o ką tu gero padarai , ne visi ir jauni kalnus nuverčia , tuirim Rancą , nu ir kas kad jaunas ,tai ko visi Mažeikiai keikia , o štai Štilinienė verta pagarbos .Sėkmės jai.

 6. pasibaisėjęs parašė:

  Moterys, ar matote savo veidus? o ar girdite ką sakote -,, jeigu, galėtume, graudu, norėtūsi“
  oh kaip mums norėtųsi nei matyti nei girdėti jūsų. Traukitės. tegul ateina jauni žmonės ne tik išvaizda bet ir mintimis, idėjomis, iniciatyva.

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Svarbu ta biudzeta saziningai paskirstyti ir kad mazeikieciai zinotu,isdestyti! Kur ir kiek? Bet siaip.juokinga suma Mazeikiu rajonui.Kame reikalas ,kad tik tokia? Kas paaiskins? O gal etatu per daug Savivaldybeje? Gal geriau dirbtu,kai butu maziau ?

 8. paulius parašė:

  irenai tas pats ar taryboje ar giedraicio partkomo politiniame biure pritariu vadui ir ramiai sedziusu piniginiu priedu

 9. Daiva Šideikienė parašė:

  Kartais skundžiamės: politikams nerūpi žmogus.
  Taip, politikai rujoja tik sykį per ketverius metus. Bet kaip jie tada myli žmogų!
  Jei šitaip kasmet? Kasdien?
  Kas iš to žmogaus liktų?
  ( J.Erlickas)

 10. JO parašė:

  Jei būtų Lietuvojedaugiau tokių žmonių kaip Štilinienė-gyventume ne taip .Tai sąžininga ,protinga,tikinti moteris ,kuriai ne tas pats kaip gyvena Lietuvos žmonės.Gaila ,kad tokių asmenybių Lietuvai nereikia .Kad nors pusę seime tokių būtų ,matytume kitokius gyvenimo vaisius .

 11. Vilija parašė:

  Aldona Stiliniene -labai puiki motersi ,tokiu daugiau taryboje protingu ,kompetetingu.

 12. Jorė parašė:

  Nesupratau, koks suformuotas 2014 m. darbo užmokesčio fondas. Informacijos pradžioje „Santarvė“ rašo, kad 11 mėnesių, p.Macijauskienė džiaugiasi kad visiems metams. Kas miegojo Tarybos posėdžio metu? Žurnalistas ar p.Macijauskienė? Labai teisingas p.Štilinienės pastebėjimas, kad daug lėšų viešosioms erdvėms, bet labai trūksta dėmesio žmogui.

 13. Į PENSIJĄ. parašė:

  Irena Macijauskienė, Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė:Laikas į pensiją tokioms veikėjoms.

 14. klausymelis parašė:

  matau gatvese daug zmoniu atidirbinejanciu uz pasalpa.Jie dubliuoja kazkurios valdiskos imones-istaigos darba.Idomu kaip pasikeite prieziuros darbu samatos .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto