***Karštas interviu*** Apie politikų nepatvirtintas šilumos kainas

Penktadienį vykusiame Tarybos posėdyje rajono politikai pripažino netekusiu galios savo pačių pernai priimtą sprendimą dėl šilumos kainos dedamųjų perskaičiavimo UAB „Mažeikių šilumos tinklai“. Jis anuliuotas todėl, kad Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija Tarybos sprendime įžvelgė klaidų ir pasiūlė mažesnes kainas. Tačiau jų Taryba nepatvirtino, o nusprendė sudaryti komisiją, kuri atliktų kainų projektų rengimo bei kainų pagrįstumo analizę ir informaciją Tarybai pateiktų iki birželio mėnesio.
Savivaldybės taryba pirmą kartą nepatvirtino šilumos kainos ir ji įsigalios vienašališku Kainų komisijos sprendimu.
Po posėdžio „Santarvė“ Tarybos narių klausė, kaip jie vertina tokią situaciją ir kodėl, jų manymu, į ją patekome, ko jie tikisi iš komisijos darbo.

Alvydas BALČIŪNAS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Alvydas Balčiūnas, opozicijos lyderis ir naujosios komisijos narys:

– Kai Ekonomikos komiteto, Tarybos posėdžiuose dar praėjusiais metais buvo pristatomos naujos šilumos kainos, Tarybos nariai iškėlė nemažai klausimų dėl jos dedamųjų ir įmonės nuostolių pagrindimo. Tie patys klausimai pasikartojo gruodžio 14-ąją, kai sprendimo projektas buvo priimamas. Tačiau atsakymų nesulaukėme.
Matydami, kad esame negirdimi, mes, trijų frakcijų  Tarybos nariai (A. Balčiūnas, Vilhelmas Džiugelis ir Sigitas Kaktys – B. R.), kreipėmės į Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją, nurodydami kilusius klausimus.
Galbūt dėl mūsų įsikišimo išsamiau buvo nagrinėjamas Mažeikių šilumos tinklų pateiktas prašymas dėl kainų perskaičiavimo ir todėl jos nebuvo nustatytos tais terminais, kaip numato įstatymas: Kainų komisija kainas pateikė ne 2012 metais, o šių metų sausį.
Ne be pagrindo užsitęsė tas darbas – 590 tūkstančių litų buvo sumažintas bendrovės nuostolių dydis, tad tie pinigai liko šilumos vartotojų kišenėje. Tik šiek tiek į didžiąja pusę pakoreguotos pastoviosios ir kintamosios dedamosios.
Reikia pastebėti, kad Kainų komisija analizuoja Šilumos tinklų pateiktas ataskaitas, balansus už atitinkamą laikotarpį ir kontroliuoja, lygina, kad perkamo kuro kainos įmonėje būtų ne didesnės už esančias rinkoje vidutines kuro kainas. Bet išsiaiškinti, kas yra iki vidutinių kuro kainų, kaip vykdoma įmonės veikla, tai čia yra įmonės valdybos, rajono Savivaldybės administracijos ir Tarybos reikalas. Reikalingi visi atsakymai į klausimus, kuriuos esame anksčiau kėlę. Plius neturi kilti problemų dėl informacijos gavimo – jeigu yra prašoma dokumentų, patvirtinančių kainos struktūrą, jie turi būti pateikiami. Manau, kad dabar Tarybos sudaryta komisija turėtų įnešti aiškumo ir vėl pateikti klausimus, kurie buvo iškelti anksčiau ir dabar kartojasi ir į kuriuos neturime atsakymų.
Taryboje sudarytą komisiją, kuri aiškinsis šilumos kainų pagrįstumą, vertinu kaip mažumos pasiekimą, nors sureaguota buvo ir ne iš pirmo, antro ar trečio karto. Bet pagaliau pasiekta, kad būtų atkreiptas dėmesys į mūsų keliamas problemas.
Manau, kad šilumos kainos, kaip ir kitų monopolininkų teikiamų paslaugų ar prekių kainų dydis ir jų nustatymas yra labai jautrus vartotojams klausimas. Todėl kainų dydžio nustatymas privalo būti besąlygiškai skaidrus, objektyvus ir padarytas laiku.

Sigitas KAKTYS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Sigitas Kaktys, konservatorius, komisijos narys:  

– Man atrodo, kad tai liudija tam tikrą pasimetimą ir valdančiosios daugumos baimę, atsakomybės stoką netgi už savo priimtus sprendimus. Šitas sprendimas galbūt yra pirmas, kur taip kluptelėta. Aišku, valdančiosios daugumos atstovai, matyt, galvoja, kaip iš tos duobės laikinos išeiti, nes šilumos kainos vartotojams yra aktualios, tai yra labai svarbus klausimas. Matyt, iki birželio mėnesio, iki ataskaitų pateikimo, bus bandoma  kaip nors objektyvizuoti, kas iš tikrųjų yra, arba ir patiems susigaudyti.
Blogai nežiūrėčiau į šitą sprendimą. Tai yra opozicijos tam tikras laimėjimas, juolab kad ir gyventojams nuo to tik geriau. Ir mes galėsime atidžiau pasižiūrėti į šilumos kainas.
Man atrodo, kad komisijai bus bandoma pateikti galbūt prieštaringų dokumentų, kitokių dalykų. Aš įsivaizduoju, kaip ir Jono Žičkaus nedalyvavimas (Tarybos narys atsisakė dirbti komisijoje – B. R.), yra kai kurių Tarybos narių požiūris į komisiją: na, mes pažiūrėsime, ką jūs ten svarstysite, o Ekonomikos komitete priimsime tokį sprendimą, kokio reikia. Taip elgtis nebūtų teisinga.
Man atrodo, kad Šilumos ūkio problemos, kaip ir kitų įmonių, yra svarbios rajono gyventojams ir reikia atsakingai žiūrėti į jų paslaugas ir tų paslaugų kainas. Nereikėtų šito sumenkinti formaliai kuriant komisijas. Jų darbas yra atsakingas ir turi teikti naudą gyventojams, o ne patiems Tarybos nariams.
Mes matome,  kad Tarybos komitetai netolygiai dirba, ne visi rūpestingai ir atsakingai analizuoja klausimus. Pavyzdžiui, Kaimo reikalų komitetas, kai šiandien buvo pristatoma melioracijos darbų programa, visiškai nesivargino dėl viso to apleisto melioracijos ūkio pasidomėti, kiek reikia lėšų, ar pateikti nuomonę. Jeigu normaliai dirbtų komitetai, nereikėtų sudarinėti komisijų. Jos lyg turi atsverti arba paruošti komitetams sprendimus. Taip nėra gerai.
Komitetų veikloje turi dalyvauti visuomenės atstovai, įvairūs ekspertai, kurie žino, turi išsilavinimą ir komitetuose gali pateikti sprendimus, kad nebūtų visas Tarybos darbas nutempiamas į dirbtinai sukurtas komisijas. Padaroma tarsi kokia iškrova, kad tas klausimas lyg ir buvo plačiai išnagrinėtas, viskas gerai, ko čia kabinėjatės.

Jonas ŽIČKUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Jonas Žičkus, Tarybos narys, „tvarkietis“:

– Nesu tos srities specialistas ir be papildomų duomenų negalėčiau atsakyti, kodėl taip atsitiko, kad šilumos kainos buvo pateiktos galbūt klaidingos.
Manau, kad tokia komisija labai gerai: jeigu kyla abejonių, reikia jas išsklaidyti, išsiaiškinti, įsigilinti. Sakyčiau, tai teisingas sprendimas. Šilumos kainos labai svarbus klausimas Mažeikių  visuomenei. Ir aš pats komisijoje dalyvaučiau, tačiau fiziškai nebėra galimybių, nes esu Švietimo, sporto ir kultūros komiteto pirmininkas. Mes esame numatę labai daug darbų. Ir į Tarybos  programą yra įtraukta jų daug. Dar papildomai gilintis į ekonomikos klausimus, manau, būtų visiškai netikslinga.
Mano pasiūlymas buvo, kad komisijos darbe dalyvautų Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto nariai, kurie, įsigilinę į visą šį klausimą, be to, turėdami visą informaciją apie Šilumos ūkio veiklą, nes tame komitete nuolat yra tokia informacija, galėtų kur kas kompetentingiau įvertinti situaciją ir duoti atsakymus.

15 Atsakymų į “***Karštas interviu*** Apie politikų nepatvirtintas šilumos kainas”

 1. KODEL parašė:

  kodel niekas nebesidomi SAURIDOS PONU. PONAS BALCIUNAI, ir kiti savivaldybes tarnautojai. gelbekite Mazeikiu gyventojus nuo monopolininku. jug mes isrinkome jus , kad padetumete mums.

 2. Zosė parašė:

  Aš nepatvirtintais duomenimis girdėjau, kad šilumos tinklų vadovas vėl į naują valdišką mašiną persėdo… Nu, jei teisybė – vadinas šilumos tinklams tikrai ne krizė… dar mes sumokėsim…

 3. Atsakymas parašė:

  Gerai kad žmones keliasi ir taisosi, nes tik dėl šilumos kainų paprastam žmogui geriau. Tai visi puikiai matome kaip šilumos tinklai priekyje su ,,ponu“ Jurkum maitina savivaldybės vyrus. Juk tai socialdemokratai, kuriais mes žmogeliai patikėjom o dabar maitinasi iš mūsų kišenių. Jiems žmonių aimanos neįdomios, svarbu kad jiems gerai. Reikia mums neaimanuoti bet išeiti su šakėm į gatves!!!

 4. bėda parašė:

  matyt, kad Mažeikių šilumininkai neturi tinkamų specialistų. Todėl daro klaidas. O moka už jas eiliniai mažeikiškiai, juk šildomi ne tik privatūs būstai, bat ir visuomeninės paskirties objektai. Gerai, kad atsirado p. Balčiūnas, kuris privertė šilumininkus sumažinti apetitą. Gal dabar kažkas pajudės ir dėl grobuoniškų Sauridos sąlygų.

 5. jadze parašė:

  kad netvarka Mažeikių savivaldybės įmonėse yra , tai seniai matoma, kainos paskaičiuojamos iš lubų, ar kas nors jas yra tikrinę, ar pateiktas kainas ir kainodarą patikrino, niekas, nes savivaldybė neturi tokių specialistų visi biudžetininkai, kas ką pateikia tą patvirtina. Juk ranka ranką plauna. Visur savi sedi.

 6. dujos parašė:

  Ką nuveikėt dėl dujų karaliuko chamiško savivaliavimo,gėdos turėkit ?

 7. Tadas parašė:

  Labai daug kalbų, o darbų nematyti. Ar sutramdėt dujų karaliuką Rancą? Gal užmiršot?

 8. Kskkskdkkd parašė:

  O jūs kieti kai už laido sedit?Balčiūnas nebijo bent jau išreikšt savo nuomonė,o kiti sėdi subines suraukę!

 9. google street viiew parašė:

  Įvedus politinės prostitutės adresą,galima pažiūrėti ar tikrai gyvena pagal deklaruojamas pajemas.na bet čia utopija.Tie parazitai vieningi,teisybės be šautuvo nerasi.

 10. ... parašė:

  A.M. su A.B. perdžia į vandenį.

 11. Vardas (privalomas) parašė:

  Kur jau čia mažai? Santarvė ištisai rašo apie Sauridą ir tą dujų abonentinio mokesčio klausimą. Kažin ar pati valdžia būtų be spyrio taip įsijungusi į jį, juk kai prieš porą metų saurida vos ne 50 proc. pabrangino dujas, nieko nepadarė. Nors nemanau kad ir dabar viską daro, juk galėtų kreiptis į prokuratūrą dėl viešojo interesio gynimo.

 12. ..... parašė:

  Ka kaktys veikia cia? nesupratau is viso. Pardave nafta, ir vis tiek jis i valdzia ilenda. Zmones atsipeikekit.

 13. Jo parašė:

  Balčiūnas mandras ten, kur gali būti populistu, o kaip pats elgiasi? Galėtų kas nors pasiknaisioti, kaip buvo išparceliuotas Mažeikių sporto centras – susigrobė visi pinigėlius ir dingo.

 14. Vardas (privalomas) parašė:

  BALČIŪNAS mandras ne ten kur reikia, visi Mažeikiečiai pamatė, kad BALČIŪNAS užsimerkė prieš trigubai padidintą SAURIDOS abonentinį mokestį, tai reiškia, kad varnas nekerta varnui, o dabar vaizduoja save velnišku šilumos kainos žinovu, nors kaip opozicijos lyderis turėtų visus pabūklus nukreipti prieš RANCĄ.
  BALČIŪNAI, KUR TAVO KOVA DĖL DUJŲ MONOPOLININKO ??????????????
  BALČIŪNAI, KUR TAVO KOVA DĖL DUJŲ MONOPOLININKO ??????????????
  BALČIŪNAI, KUR TAVO KOVA DĖL DUJŲ MONOPOLININKO ??????????????

 15. KAI PAGALVOJI parašė:

  Opozicijos lyderis Balčiūnas nuteistas už dalyvavimą nusikastamoje veikloje,konservatorius Kakys ne ten ir ne laiku padėjo parašą dėl NPG,tai dabar abu vyrukai plaunasi mundurus……..stenkitės,kad vėl išrinktume.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto