***Karštas interviu:*** apie Savivaldybės vadovų ataskaitas

Penktadienį vykusiame Tarybos posėdyje buvo patvirtintos Savivaldybės administracijos direktoriaus bei Savivaldybės mero ir Tarybos 2013 metų veiklos ataskaitos. Jas pristatė Savivaldybės meras Antanas Tenys ir administracijos direktorius Bronius Kryžius. Pristatant ataskaitas virė aistros, politikai pranešėjams negailėjo nepatogių, aštrių klausimų (apie tai skaitykite antradienio „Santarvės“ laikraštyje).
Tarybos nariai įvairiai vertina savivaldos vadovų pateiktas ataskaitas. Tačiau joms patvirtinti užteko valdančiosios daugumos balsų.

Virginija Eidimtienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Virginija Eidimtienė, partija Tvarka ir teisingumas:

– Tiesiog darbas vyko. Yra ir subjektyvių, ir objektyvių priežasčių dėl to, kas atlikta geriau ar blogiau. Manau, kad iš tikrųjų kiekvienas turime savo nuomonę ir žmonės patys mato, kuria linkme viskas eina. Ir ne visada tas, kas atlikta, priklauso nuo Tarybos narių ar Savivaldybės administracijos darbuotojų.
Manau, yra pažangos, mes einame į priekį, bet kaip ir visur, turime kur pasistengti ir kažką geriau nuveikti. Kalbu apie Savivaldybės administraciją, Tarybą ir kiekvieną jos narį. Kiekvieno mūsų balsavimo kokybė priklauso nuo to, kiek sugebi susirinkti informacijos. Galiu tiesiai, pridėjusi ranką prie širdies pasakyti: tikrai pritrūksta to laiko. Turi nedirbti arba dirbti nedaug. Darbas Taryboje ir taip atima daug asmeninio laiko.  Tad realiai pritrūksta laiko įsigilinti šimtu procentų ir prisiimti atsakomybę. Bet iš kitos pusės, jeigu balsuoju, atsakomybę prisiimu.
Ne pirmą kartą sakau, kad viskas priklauso nuo mūsų visų atsakomybės. Aš visko šimtu procentų nepadariau, manau, kitas irgi tą patį pasakytų, kiek mes visi kartu darėme, tokį ir turime rezultatą. Be to, tą atsakomybę turi prisiimti ir kiekvienas pilietis. Kiek kiekvienas būsim aktyvus, kiek kreipėsi gyventojų, kurie kažką siūlė, kurie kažką ragino. Nuo to irgi prisideda, ir Tarybos narys dirba ne savo vieno darbą, bet jis dirba drauge su visais gyventojais. Kiek aktyvūs gyventojai, kiek daro įtaką mūsų darbui, tokį mes turime rezultatą. Todėl neturiu asmeninės teisės paimti ir sukritikuoti viską.

Sigitas Kaktys. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Sigitas Kaktys, Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai:

– Peržiūrėjus abi ataskaitas negali atsikratyti įspūdžio, kad gyveni tarsi brežnevinės epochos laikotarpiu. Formaliai viskas gerai – pateikta daug skaičių, parodyta, kur panaudojo iš mokesčių mokėtojų surinktus pinigus daugiau nei trys šimtai Savivaldybės administracijos darbuotojų. Jie tikrai dirbo. Ypač tie, kurie ruošė šias ataskaitas. Todėl mano vertinimas labiau emocinis – šie dokumentai „biurokratijos puotos“, neturint realios opozicijos, atspindys, pateikti pakankamai tobula grafomanijos išraiška.
Nerandu sąsajų su dabarties Mažeikių krašto raida, perspektyvomis. Nerandu netgi dabarties valdančiosios, iš esmės socialdemokratinės, koalicijos programinių rinkimų nuostatų įgyvendinimo vertinimo. Nėra idėjų, kaip atsikratyti dvasinio ir materialinio skurdo. Jis, kad ir kaip keista, toliau veši, virsta neestetiškomis prekybos centrų dėžėmis Mažeikiuose, nauja skudurynų plėtros banga. Gal ir joks tobulai biurokratiškai paruoštas dokumentas nepasakys šių tendencijų priežasčių. Gal tai Europos užkampio gyvensenos ypatumai?!
Gal šių dokumentų žanras ir netoks. Šios ataskaitos vertina viešojo sektoriaus, vietos valdžios bei politikų veiklą. Tačiau pinigus ant valdžios stalo suneša ne pati valdžia su savo institucijomis, bet stambus, vidutinis ar smulkus verslas. Kokia jo būsena? Kokios jų veiklos sąlygos ar veiklos ypatumai? Į kur ritasi viena stambiausių Lietuvos įmonių – AB „Orlen Lietuva“? Kokie žingsniai daromi, kad išvengtume jos griūties atveju greit priartėsiančios socialinės katastrofos?
Gal vertinsiu nemandagiai griežtai – už abiejų dokumentų paslėpti žmonės, kurių kiekviena darbo diena pripildyta turinio. Tačiau jie nelabai žino, kur eiti. Tai tarsi režisieriaus R. Tumino chrestomatinio spektaklio „Nusišypsok mums, Viešpatie“ veikėjai. Kelionė per gyvenimą iš nežinios į niekur.

Laima Nagienė. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Laima Nagienė, Socialdemokratų partija:

– Mano nuomone, ataskaita parengta išsamiai, joje daug skaičių, atspindinčių padėtį. Ir, be to, matome, kaip keičiasi, gražėja mūsų miestas. Kai į Mažeikius atvažiuoja čia dvejus trejus metus nebuvę žmonės, stebisi pasikeitimais.
Be abejo, spręstinų problemų yra – kaip ir visur. Kaip aš sakau, jeigu nieko nedirbi, tai reiškia, ir problemų nėra.
O dėl mero pateiktos Tarybos ataskaitos – ji visų mūsų. Šioje ataskaitoje atsispindi mūsų darbai, aktyvumas. Tai yra visiems kur pasireikšti, padirbėti, o ne tik kritikuoti.

 

 

Vilhelmas Džiugelis. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vilhelmas Džiugelis, Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai:

– Mažeikius palyginus su kitais miestais, jie kur kas gražesni. Kad ir su Klaipėda – ten nematau europinių pinigų, o čia širdis džiaugiasi, atsigauna. Tai visų – tiek Savivaldybės administracijos, tiek Tarybos nuopelnas.
Aišku, norėtųsi, kad viskas vyktų greičiau, kai kurie projektai užsitęsė ilgokai. Kai nuvažiuoju į Regioninę plėtros tarybą, girdžiu, kaip mums kliūva pylos, kritikos. Na, jei atvirai, beveik visi projektai pradėti man dirbant meru, nematau nė vieno naujo. Bet nesvarbu, kas juos įgyvendina, svarbu – yra pokyčių, miestas gražėja. Ir yra tęstinumas.
Šiuo metu esu opozicijos narys. Tai norisi pastebėti, kad opozicijos atžvilgiu kai kurie veiksmai tikrai nėra geri. Net Tarybos veiklos reglamentas koreguotas daugybę kartų – įdėti trukdžiai, kad kuo mažiau galėtume klausinėti. Būna, kai klausia opozicijos atstovas, jis nutraukiamas – esą kalba ne į temą. O kai išsiplečia, „nugrybauja“ daugumos atstovas – toleruojama.
Ypač negerai jaučiuosi, būna nepatogu dėl Tarybos narių elgesio Daivos Šideikienės atžvilgiu. Ji yra aktyvi pilietė, turinti savo matymą, per savo prizmę žiūrinti į viską. Tarp kitko, daug kur pataiko tiesiai į dešimt. Tačiau kai ji klausia, pasisako, jaučiama nepagarba, pašaipos. Kam tos grimasos, galima atsakyti korektiškai.

9 Atsakymai į “***Karštas interviu:*** apie Savivaldybės vadovų ataskaitas”

 1. NU JO parašė:

  Kaip keistai praregėjo Džiugelis,kai prieš tris metus būdamas neviltyje dėl Šideikienės nuolatinių paklausimų ir skundų išsireiškė:- Skundžia visus kas juda.Matyt tikrai Vilhelmo mąstyme įvyko kas tai tik jam suprantamo.

 2. Jolanta parašė:

  Man tai Mazeikiai atrodo tragiskai, Nieko naujo, isskyrus skudurynus ir tuscius prekybos centrus. Kiek nauju mokyklu, vaiku darzeliu, gamyklu pastatyta Mazeikiuose per desimt metu? O kam ju reikia? Paziurekite, kas liko Mazeikiuose? Vaikai ir pensininkai. Baisu. Apie koki pagerejima jie cia svaigsta?

 3. Daiva Šideikienė parašė:

  Pažvelgus į vieno vadovo ataskaitą už 2013m. matosi ,jog Tarybos narė V.Eidimtienė yra praleidusi tik 2 Ekonomikos komiteto posėdžius , o socialdemokratė L.Nagienė nedalyvavo net 6 posėdžiuose; 3 Ekonomikos komiteto ir 3 Tarybos posėdžiai .

 4. ponei parašė:

  jeigu neturi laiko, tai nereikia ir sėdėt toj taryboj, atsiras kas jo turi…

 5. ..... parašė:

  Kaktys tai tikrai kaip ekspertas kalba, nežinodamas gali pagalvoti, kad tikrai rimtas ir protingas politikas yra…

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Paraso tai , ka nori parasyt i! Bet mums ,gyventojams matosi Jusu darbai!

 7. "google street view" Jurgai parašė:

  Pasižvalgyk po privačių namų kvartalus.Pamatysi pažangą ir suprasi,kodėl taip vangiai tvarkomos miesto gatvės,pastatai ir etc.

 8. Jurga parašė:

  Juk kolūkio laikais irgi viskas buvo skaičiais, o penkmečio planai per keturis metus. Niekas ir nepasikeitė. Mano prisiminimu, Mažeikių visas mikrorajonas buvo pastatytas per dvidešimt metų, o per pastaruosius 20 laisvos Lietuvos sugebėta tik 3 gatvių atkarpas sutvarkyt (Žemaitijos, Naftininkų ir Laisvės) ir keliolika namų apklijuot… O valdžia savo ,,pasikėlimu“ geroką ,,šuolį“ padarė. Beje, jei ponia Tarybos narė Virginija neturi laiko – lai atsisako mandato, nėr ko ten sėdėti, o gerb. Džiugelis per daug mandagus, per tolerantiškas, nemokantis lipti per galvas – kas būdinga politikams…

 9. Didele pagarba parašė:

  V.Dziugeliui!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto