Kas meluoja geriausiai?

Virginijus SUNGAILA. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Paskutiniai įvykiai, susiję su „Tvarkos ir teisingumo“ partija, tik patvirtina mano anksčiau išsakytas mintis, kad gerai gyvena tie, kurie aptarnauja politikus. Visada stebėjausi žmonėmis, kurie žiūri banalius jokios išliekamosios meninės vertės neturinčius lietuviškus serialus. Ir šių dienų įvykiai parodo, kad partijų veikėjai ir abejotinos reputacijos prodiuseriai meluoja geriau nei moterys. Tik labai silpni vyrai gali prisidengti moterimis. Šiandien su jais jau STT, tai mes tik pasikalbėkime apie melą ir klaidą.
Kažkada I. Kantas yra pasakęs: „Melas yra pažeminimas ir tartum savo žmogiškojo orumo sunaikinimas“.
Kiek kartų politikai yra pažeminę savo žmogiškąjį orumą, sunku net išvardinti. Štai dauguma žmonių patiki akivaizdžiu politikų melu, kai vyksta išgražėjusi politinė kampanija. O po to liūdi ir keikia kažką, bet keikti reikia save, nes MES juos ir išrinkome. Tai keikime save arba įdėmiai žiūrėkime, kaip meluoja jų moterys.
Melas yra procesas, kurio galimybę įgyvendina rinkėjas, pats ir be jokios prievartos, na, dar už butelį alaus, jei jau visai „xrenova“. Ir net nepastebi politikų melo kombinacijų. Partijų lyderiai pateikia melo versiją tarsi seksualumą ir daug kas pasirašo, užmiršdami, kad tai gali būti tik sifilio ir ŽIV neišgydomos ligos. Kartais atrodo, kad rinkėjai jomis ir serga, nes kartojasi tas pats ir tas pats.
Daugumai patinka monotonija ir jie nemato kitų variantų. O jei pritrūksta fantazijos, tai viskas ir kartojasi metų metus.
Įsivaizduokime, kad politikas tai melas. O melui išaiškinti naudojamos įvairios technikos. Ar pastebėjote, kad mažai vietos politikų dalyvauja debatuose? Ar pamąstėte, kodėl? Vienas iš atsakymo variantų – todėl, kad daugelio yra žemas profesionalumo lygis, tad nepalankus klausimas gali priversti vietos eruditą raudonuoti. Jį taip pat gali išduoti kūno kalba, ypač drebančios rankos. Daug ką pasako balso tembras, kiti iš pirmo žvilgsnio nereikšmingi atrodantys dalykai. Melagis politikas nenori to atskleisti, todėl jis neina į debatus ir apsiriboja kitų parašytais ir laikraštyje išspausdintais tekstais.
Kai prabyla pats politikas, rinkėjui sunku suprasti, ką jis norėjo pasakyti. O alaus „bambaliai“ jau tušti, jie ilgai bus tušti… Pagirios visada būna sunkios, o politinės pagirios – dar ir skausmingos. Ypač buvusiems valdžioje, todėl jie visomis išgalėmis ir meluoja.
Rinkėjų padarytos „klaidos“ išrenkant kitus – ne tuos, kuriuos „reikia išrinkti“, gali padaryti didelį poveikį praėjusios kadencijos ar kelių praėjusių kadencijų finansinių ataskaitų duomenims, todėl bet koks politikų ir juos aptarnaujančių veikėjų melas yra pateisinamas.
Nes gyvenimo tikslas yra kaupti turtą, kad tenkintum savo vartotojišką prigimtį. Jei poreikiai dideli (o jie, kaip žinia, visada linkę augti), tenka vogti. Vogti sau, savo artimiesiems, meilužiams, meilužėms, tiems, kas gali atidaryti stebuklingas gero gyvenimo duris, ir tiems, kurie gali jas užtrenkti prieš pat nosį…
Rinkėją po rinkimų greitai apima nuojauta, kad jis ir vėl suklydo. Šis „paklydimas“ įvyksta todėl, kad prieš rinkimus nebuvo gerai ir blaiviai pagalvota, kas bus, jei jis pasiduos partijų melui.
Klaidas irgi reikia įvardyti – kaip nepataisomą blogio procesą, nuo kurio apsisaugoti galime tik mes patys, galvodami, ką ir kokiu kryžiumi pažymėti per rinkimus. Kad kuo mažiau darbo būtų STT.

8 Atsakymai į “Kas meluoja geriausiai?”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Virgis savo kūrinėlyje tarp eilučių cituoja proletarą V.I.Leniną:Kiekviena virėja laisvai gali stoti prie valstybės vairo….. ir siūlo nedaryti ‘KLAIDŲ’ išrenkant ne tuos.Žodžiu,Virgi,nebevyniok žodžių ir pamąstymų į vatą,kelk savo kandidatūrą į rajono mero postą ir tvarka bus.Išsirenkam 26 namų šeimininkes(tegu nesupyksta) plius gerą vedlį ir kimbam į darbus.Na pradžiai praplatinam Laisvės gatvę,įrengdami keturias eismo juostas,išraunam šviesoforus,nugriaunam WC,geležinkelį nugrūdam į tunelį,sporto treniruoklius priduodam į metalo laužą,nes be instrukcijos neaišku ką su jais daryti :),ną ką dar ant greitųjų – atleidžiam visus nuo visokių mokesčių už žemę,nekilnojamą turtą,šiukšles,centralinį šildymą ir Mažeikiai pavirsta Naujaisiais Vasiukais.Pasvajoti juk niekas nedraudžia.

 2. MIKIS parašė:

  Turbūt rinkimai į savivaldybę artėja, kad šitas ,,bičas“ straipsnius pradėjo rašyti , juk norisi savivaldybėje dūra pastumdyti

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Kodel taip meluoja musu isrinktieji? Kas juos vercia? Juk algos ,mums tik pasvajoti paprastiesiems? Ko jie nepasidalina tarpusavy? Geda, Ir kas juos pazabos kada?

 4. GU-GU parašė:

  Paklauskit kiek autorius Virgis yra perėjęs partijų.Paskutinė buvo K.Brazauskienės.Dabar tur būt šliejasi prie Balčiūno partijos „Kitaip“O gal jau nebepriklauso jokiai partinei linijai,kad taip pradėjo pamokslauti?

 5. Rinkėjas parašė:

  Tikrai daug tiesos,dar nežinau politiko,kuris prieš rinkimus nemeluotu.Po rinkimų jie buriasi į atskiras chebras ir tada vyruti tik laikykis.Abonimentiniai,sauridiniai,šiukšliniai,šiluminiai ir kiti mokesčiai auga kaip ant mielių.Nežinau,kas galėtu tuos valdžiažmogius sudrausti.Siūlikit drausminimo priemones,gal reikėtu pradėti statyti GĖDOS stulpus.Ponui Virginijui reiktu padovanoti gerą bizūną,tikriausiai jis sutiktu patalkininkauti,kad gyvenimas pagerėtu.

 6. skaitytoja parašė:

  Ačiū, visada laukiu Jūsų minčių. Yra ko pamąstyti! Puikios įžvalgos, o ypač taikliai ir vietoje cituojami klasikai. Sėkmės.

 7. Baron Münchausen parašė:

  Kokie idiotai gali balsuoti už paksoidus, ką? Kažkada „Komsomolkėje“ skaičiau apie Paksiaus kažkokius Dosafo ar LAF-o „vertaliotus ar samaliotus“ Rusijon nuvarytus pradiniam kapitalui kaupti. Tiesa tai ar ne, kas žinote, patikslinkite? Reikia ir mums pasimokyti, kaip rimtą pradinį kapitalą susivairuoti?

 8. JEIGU KĄ parašė:

  Labai banalus“kūrinėlis“apie nieką.Atseit visi politikai vagys,tad belieką išsirinkti nepolitikus ir reikalai anot platinančio savo tiesas iškart pagerės.Deja kiekvienas individas skonį jaučia ir suvokia skirtingai.Pvz.jei man pomidorai atsiduoda blake tai jų man niekaip ir neįsiūlysi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto