Kas septinto naudoto elektromobilio rida gali būti suklastota

Tiek automobilių su vidaus degimo varikliais, tiek elektromobilių pirkėjai susiduria su panašia rizika – įsigyti transporto priemonę su netikru kilometražu, – pažymi automobilių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės specialistai. Nuotr. iš „carVertical“ archyvo

Automobilio pirkimas turėtų būti džiugus įvykis, tačiau tai, kad naudotų transporto priemonių rinkoje trūksta skaidrumo, šią patirtį dažnai apkartina. Ne išimtis ir elektriniai automobiliai.

Vairuotojai renkasi elektromobilius siekdami sumažinti taršą bei išlaikymo ir aptarnavimo kaštus, tačiau automobilių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės „carVertical“ tyrimas rodo, kad šie vairuotojai taip pat gali tapti nesąžiningų pardavėjų aukomis. Mat nemažos dalies elektromobilių rida yra suklastota.

Vis daugiau vairuotojų renkasi elektromobilius

Šiuo metu jau nebekyla abejonių, kad ateityje dauguma važinėsime elektriniais automobiliais. Vis daugiau vairuotojų renkasi tyliai dirbančias bei aplinkos neteršiančias transporto priemones vietoje triukšmingų iškastiniu kuru varomų modelių.

Nors įvairių šalių vyriausybės po truputį mažina elektromobilių vairuotojams skirtų lengvatų skaičių, juos daug lengviau išlaikyti nei benzininius ar dyzelinius automobilius. Be to, jie ir technologiškai pažangesni.

Deja, elektromobiliai naudoja tuos pačius skaitmeninius odometrus kaip ir kitos transporto priemonės, kurių rodmenis galima lengvai suklastoti, – teigia „carVertical“.

Įmonės pranešime teigiama, kad pakoreguoti ridą šiuolaikiniuose odometruose daug lengviau nei kadaise į senus automobilius montuotuose mechaniniuose.

4 iš 10 elektromobilių praeityje buvo apgadinti

Pasak „carVertical“, net 15,6 proc. visų Europoje važinėjančių automobilių turi suklastotą ridą. Elektrinių transporto priemonių su pakoreguotais odometro parodymais dalis panaši – 13,4 proc. Taigi tiek elektromobilių, tiek automobilių su vidaus degimo varikliais pirkėjai susiduria su panašia rizika įsigyti transporto priemonę su netikru kilometražu.

Maždaug pusė visų Europoje važinėjančių automobilių yra patyrę didesnių ar mažesnių apgadinimų. Elektromobilių statistika panaši – 43,6 proc. Kadangi dauguma elektrinių transporto priemonių naudojamos miestuose, kartu su senstančiu automobilių parku apgadinimų skaičius tik augs.

Nors nedideli apgadinimai automobilio ilgaamžiškumui reikšmės neturi, stipri avarija gali negrįžtamai paveikti transporto priemonės rėmą ir važiuoklę, paskatinti koroziją bei pažeisti elektromobilio bateriją. Jei daugumą smulkesnių trūkumų galima sutvarkyti, pažeistą bateriją reikėtų keisti, siekiant išvengti trumpojo jungimo ar net gaisro. Naujos baterijos kainuoja brangiai, todėl nesąžiningi pardavėjai siekia atsikratyti tokiais automobiliais kaip „neturinčiais trūkumų“.

Suklastota rida slepia tikrąją baterijos būklę

Automobilio rida yra puikus būdas įvertinti jo komponentų būklę. Dauguma elektromobilių gamintojų taiko baterijoms 100 tūkst. kilometrų garantiją. Visgi elektromobilio baterijos paprastai tarnauja ilgiau – apie 320 tūkst. kilometrų.

Žinant automobilio kilometražą, galima apytiksliai įvertinti, kiek dar tarnaus baterija. Deja, aklai pasikliauti šiais skaičiavimais negalima, nes rodmenys gali būti suklastoti, o baterijos būklę sekantis kompiuteris perprogramuotas. Kadangi nesąžiningi pardavėjai sugeba pakoreguoti odometro parodymus per keletą minučių, pirkėjai turi imtis papildomų priemonių siekdami apsisaugoti nuo apgavysčių.

„Priklausomai nuo baterijos talpos, jos pakeitimas gali atsieiti dešimtis tūkstančių eurų, o kartais net pusę automobilio vertės. Tai pati brangiausia elektromobilio dalis, nors apskritai elektrinių transporto priemonių išlaikymas pigesnis nei automobilių su vidaus degimo varikliais“, – pastebėjo „carVertical“ komunikacijos vadovas Matas Buzelis.

Naudotų transporto priemonių pardavėjai, parduodami automobilį su mažesne rida, nei yra iš tiesų, gali uždirbti daugiau, todėl greitu metu ši ydinga praktika niekur neišnyks.

Sukčiai greitai perpranta šiuolaikiniuose automobiliuose taikomas technologijas, todėl elektromobilių paplitimas klastojamos ridos problemos neišspręs, – akcentuoja tyrimą atlikusi įmonė „carVertical“.

Pagal „carVertical“ inf. parengė Asta ŠILAITYTĖ

One Reply to “Kas septinto naudoto elektromobilio rida gali būti suklastota”

  1. Vardas parašė:

    Man nusispjauti ta rida. Jei nežadi parduoti ir perki apžiūrėjęs, dzin viskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto