Keli pastebėjimai apie „Jungtis“ ir kultūros temas

Prieš jus – paskutinis „Santarvės“ kultūros priedas „Jungtys“. Užbaigiame metus, bet ne procesus – visada džiaugiamės galėdami savo skaitytojams papasakoti, kas naujo, įdomaus šioje srityje vyksta, kuo vertinga mūsų krašto praeitis. Ir toliau tai darysime.

Planuodami paskutinius „Jungčių“ puslapius nutarėme pakalbinti kelis „Santarvės“ skaitytojus. Visi jie vienaip ar kitaip susiję su mūsų krašto kultūra, be to, nuoširdžiai bendradarbiauja, tampa straipsnių herojais, šaltiniais, patarėjais, ekspertais. Arba vertintojais – kaip šį kartą.
Neilgam atsisveikindami sakome: ačiū už metus, bendrystę, gerų ir prasmingų Naujųjų.

Rūta KONČIUTĖ-MAČIULIENĖ,
Savivaldybės paveldosaugininkė:

– Dirbu kultūros srityje, tad seku su kultūra susijusias naujienas Lietuvoje, pasižvalgau ir kiek tolėliau, už jos ribų – noriu žinoti, kas, kur ir kaip vyksta. Ta tema skaitau nemažai įvairių straipsnių interneto tinklalapiuose, mėgstu žurnalus ,,Būdas“, ,,Kultūros barai“, o ,,Santarvės“ laikraštyje vienas iš labiausiai laukiamų priedų yra ,,Jungtys“.

Visada perskaitau kultūros aktualijas, naujienas, publikacijas apie kūrybingus žmones, mūsų krašte gyvenančius ar iš čia kilusius, tokius kaip Jonas Vozbutas, Lukrecija Stonkutė, Albertas Vilimas, Dovilė Vyniautienė ir daugelis kitų.

Kuriantys žmonės visada žavi, stebina, įkvepia. Žinoma, džiaugiuosi kultūros paveldo sklaida, krašto istorija, ypač laukiu istoriko Povilo Šverebo straipsnių.
Šaunu, kad skleidžiama žinia apie kultūros bendruomenių iniciatyvas, kad jų sumanymai ir kūrybinės veiklos yra matomos, žinomos, padrąsinančios bei įkvepiančios ir kitus.

Algirdas VILKAS,
mokytojas, kraštotyrininkas:

– Gera, kad mūsų rajoninis laikraštis nemažai dėmesio skiria kultūrai, paveldui ir istoriniams įvykiams aptarti.
Pastaruoju metu aktyvios yra kaimo bendruomenės, todėl stebime specializuotas šventes, kaip bulvių fiesta, kopūstienės virimo ar obuolių šventės. Kiekvienas gali sau pasirinkti šventę pagal domėjimąsi, pagal gyvenamą vietą ar tiesiog susipažinti, dalyvauti. Svarbu, kad parodome savastį ir mažiau dairomės į įvairias svetimybes.

Man patinka istoriniai straipsniai, todėl aš juos gana atidžiai ir nuosekliai perskaitau. Taip ne tik sužinai praeities dalykus, bet gebi juos analizuoti, daryti išvadas ar susiformuoti savo supratimą. Tai ypač prisideda prie savišvietos, ugdymo.

Kuo geriau žinosime savo krašto praeitį, tuo tvirčiau jausimės savoje žemėje, būdami jos tikrais šeimininkais ir saugotojais. Kultūriniai dalykai visada žadina pagarbą savo kalbai, papročiams ir tradicijoms.
Esame maža tauta, mums kiekviena tradicija ir papročiai yra artimi, brangūs. Turime gerbti savo kalbą, taip lengvai neįsileisti svetimybių, o viską išlaikyti ir ateinančioms kartoms.

Lidija SVOBUTIENĖ,
Lietuvos liuteronų evangelikų bažnyčios Mažeikių parapijos pirmininkė:
– Skaitau apie kultūrą ir domiuosi ja. Ir knygas pasirenku tomis temomis, ne kokius naujus romanus, ir straipsniai apie kultūrą, mūsų istoriją labiausiai patraukia. Savo aplinkoje turiu nemažai žmonių, su kuriais galiu aptarti tai, kas pasirodė įdomu, verta dėmesio.

Gerai, kad daugelis „Santarvės“ rašinių kultūros temomis publikuojama interneto svetainėje, nes prisipažinsiu, dėl objektyvių priežasčių pastaruoju metu perskaitau ne visus jūsų laikraščio numerius.
Ir kultūros renginius lankau, ypač tuos, kurie susiję su paveldu, su mūsų krašto istorija. Tik problema, kad ne visada galiu nuvažiuoti į atokiau vykstančius renginius, tenka ieškoti, kas paveža. Tuomet, kai nėra galimybių dalyvauti ir pačiai pamatyti, išgirsti, padeda laikraštis. Ir įžvalgų įdomių kultūros temomis pasiskaitau, ir naujienų.

Genoveita GRICIENĖ,
Žemaičių kultūros draugijos prezidiumo narė:
– Visi „Santarvės“ laikraščio priedai man įdomūs. O „Jungtis“ visada perskaitau nuo pirmos iki paskutinės eilutės. Juk rajone nėra kitos žiniasklaidos priemonės, kuri kalbėtų apie kultūrą.

Kultūra – ne greito vartojimo produktas, todėl nėra svarbu apie kultūros renginį, reginį ar reiškinį perskaityti tą pačią dieną. Svarbu sužinoti, kad tai yra.
Džiaugiuosi mūsų laikraščio pastangomis nušviesti rajono kultūros lauką. Smagu sužinoti apie kūrėjus, smagu sužinoti apie kultūrai dirbančių žmonių iniciatyvas.

Kalbėjosi Asta ŠILAITYTĖ
Nuotr. iš redakcijos archyvo

One Reply to “Keli pastebėjimai apie „Jungtis“ ir kultūros temas”

  1. Čekiukai parašė:

    o, Genoveita apie kultūrą kalba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto