Keli šimtai naftininkų savo teises gynė mitinguodami

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Penktadienio rytą prie naftos bendrovės „ORLEN Lietuva“ buvo surengtas įmonės darbuotojų mitingas. Apie porą šimtų mitingo dalyvių tikisi apginti savo teises į socialines garantijas ir geresnes darbo sąlygas.

Sulaukė palaikymo

Susirinkusieji mitinguotojai pasisakė prieš atlyginimų mažinimą ir darbo krūvio didinimą.
Palaikyti mažeikiškių į mitingą atvyko ir kitų įmonių bei organizacijų profesinių sąjungų atstovai iš Vilniaus, Jonavos ir kitų miestų.
Naftininkų profsąjungos lyderė Virginija Vilimienė susirinkusiuosius informavo, kad palaikymo laiškų sulaukė iš Latvijos, Estijos bei kitų Europos šalių.
Pasak V. Vilimienės, jei mitingas neduos darbuotojams palankaus rezultato, naftininkai pradės rengtis streikui.

Generalinis direktorius nepasirodė

Apie valandą mitingavę naftos perdirbimo įmonės darbuotojai savo pagrindinio darbdavio pasirodant taip ir nesulaukė.
Ant pakylos buvo palipusi tik bendrovės „ORLEN Lietuva“ personalo skyriaus direktorė Birutė Jedlinski, bet jos pasirodymą mitinguotojai nušvilpė. Lydima šūksnių „gėda“, „gėda“ ji nulipo nuo pakylos taip ir nepratarusi nė žodžio.
Naftininkai, išsakę savo nepasitenkinimą dėl kolektyvinės sutarties nutraukimo ir socialinių garantijų panaikinimo, protesto akciją pratęsė Mažeikių mieste.
Po mitingo kai kurie jo dalyviai, vairuodami automobilius, papuoštus mėlynomis profsąjungos vėliavomis, išsirikiavo į  koloną ir važiavo pagrindinėmis miesto gatvėmis.
Plačiau apie naftininkų mitingą ir ten priimtus sprendimus skaitykite „Santarvės“ laikraščio šeštadienio numeryje. 

38 Atsakymai į “Keli šimtai naftininkų savo teises gynė mitinguodami”

 1. Jonis to Adui ir dirbanciam parašė:

  Matot ponuliai kas ant ko mokinosi ,kaip sakoma, tokia ir alga bei darbo salygos ,jeigu darbas sedet prie kompo tai zmogus ir sedi prie kompo ,o jus pastacius versininkais turbut tokiems sedintiems prie kompo dar lieptumet ir kokias dezes tuo paciu kalt ar kazka panasaus ,o del dideliu atlyginimu taigi jums niekas netrukdo dirb ir veltui jeigu jus esat pagatavi kokiam sudverslininkiui vergaut uz 500 tai veliava jums i rankas ir bugna ant pilvo bet yro ir normaliu zmoniu kurie turi savigarbos ir nenori su tuom taikstytis .Nuolankumas ne visada yra gerai .Ko tada verkiat kai jusu uzdirbtu 500 dar reikia prasyt pas jusu virsininkeli kaip kokios ismaldos …..Zodziu naftininkai saunuoliai ir sekmes jiems

 2. To parašė:

  atsakymas kad kovojama 2014-06-28 22:33
  nereikejo nustekent imones iki tokio lygio …..
  Teisingai Einsteinas sake: Yra tik du beribiai dalykai,tai zmoniu naivumas ir visata,del visatos dar abejoju.
  Pastatome i lenktyniu trasa LADA, Audi ir Ferari,o LADA’ai pralaimejus klausiame jos seimininko, kodel taip nustekeno ta LADA,kad negali laimet pries Ferari:) Arba pasieme medinius skaitliukus nusprendziame tobulinti juos ir pralenkti elektronini skaiciuotuva:)

 3. To Irenai parašė:

  Na ir mastymas, svarbiausia tureti darbo“, o kiek uz ji mokama, tai nesvarbu?! :)

 4. atsakymas kad kovojama parašė:

  nereikejo nustekent imones iki tokio lygio …..

 5. lietuvis parašė:

  sveikinam zmones susirinkusius i mitinga ir linkime toliau nenuleisti ranku….si karta eikit iki galo ….

 6. Irena parašė:

  Brangieji džiaukites kad dar turite darba,o algos tikrai nemažos,kai sustos gamykla ką tada darysite,imkitės proto ar geriau būti bedarbiu

 7. kad kovojama parašė:

  tai pagirtina,bet reikia pazvelgt ir i realybe,kad neatsidurt kvailio vietoje bekovojant,o ji gana nedziuginanti siam verslui Europoje. Dar 2011 metais du trecdaliai naftos perdirbimo imoniu Europoje patyre nuostoliu. Naftos produktu vartojimas yra maziausias siuo metu per paskutinius 19 metu,tai yra nuo 1994 metu. JAV per paskutinius 3 metus padidino eksporta naftos produktu i Europa 50% ir sumazino importa i sali. Daugelis Europos naftos perdirbimo imoniu yra gana senos ir ju pelningumas nuo 20 $ uz bareli perdirbtos naftos 2008 metais krito iki 5-7 $. Iki 2020 metu Europoje planuojama uzdaryt po 1-2 tokias gamyklas i metus. Azijoje, Saudo Arabijoje baigiama pastatyt 3 modernias,aprupintas paciomis naujausiomis technologijomis,naftos perdirbimo gamyklas,kuriu metinis pajegumas perdirbti apie 20 mln. tonu naftos. Manau tokie duomenys daug pasako apie naftos perdirbimo verslo dabarti ir ateiti Europoje.Mazeikiu imone yra labai sena ir technologiskai atsilikusi,o tai reiskia neekonomiska ir turet vilciu,kad jos laukia puiki ateitis yra neprotinga. Jei ji butu perspektyvi,ja dar pries Williams butu nupirkusi kokia didele Vakaru naftos kompanija. Ta imone atrodo aukso gabalas tik mazeikieciams,nes tai didziausias ir vienintelis darbdavys islaikantis visa miesta,bet Europos mastu ta imone turbut yra beveik beverte investavimo i ja poziuriu. Geriausiu atveju ji dar labiau susitrauks,sumazes joje dirbanciu darbuotoju ir liks tik vietos rinkai dirbanti imonele. Pasaulis keiciasi,kol lietuviai kovoja su skalunu dujomis,amerikieciai puikiai isnaudoja skalunus ir progreso nesustabdys vienos ar kitos imones darbuotoju grupe. Faktu neigimas ar ju nematymas ateities nesukurs.

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Bet kiek bus isgelbeta kalakutu gyvybiu?! :DDD)))

 9. as parašė:

  vaje vaje,kiek cia tikru lietuviu – dziugu kad kaimynui blogai. Turit proga dabar visa tulzi isliekit,o tai tiek metu pavyda uzgniauze laiket… geros dienos

 10. oho parašė:

  Na ir ka jie piketudami pasieks-skestantis siaudo griebesi

 11. ka yra parašė:

  ko jus isiskandot tuos Lietuvos geležinkelius, transportavimo kastai gelezinkeliu tesudaro 0,14% imones gamybos sanaudu

 12. Jonas parašė:

  Lenkų protuose, neišskiriant tų, kurie dirba Mažeikių naftoje tvirtai įaugęs įsitikinimas, kad jie mūsų gelbėtojai, savotišti vyresnieji broliai.Ir tai nuo paties jų prezidento, per futbolo fanatus iki klerkų šmirinėjančių įmonės koridoriais..Apie slogias nuotaikas įmonės kabinetuose rašė studentė praktikantė Fakele.Protingi žmonės iš visų pusių susėdę galėtų susitarti.Kas dabar vyksta, tai ambicijų demostravimas.Darbuotojai krizės metu , kartu su administracija, pabrėžiu, turėtų sutikti susiveržti diržus.Nors tarp labai didelės naftininkų dalies vyrauja kvailiausias iš visų galimų, isitikinimas , – velniop lenkus, ateis geradariai rusai , apipilsiantys mana iš dangaus ir kitomis gėrybėmis.Padėti įmonei privalėtų Lietuvos geležinkeliai , ištaisydami savo pačių klaidą, nuardant bėgius į Latviją.Paskutinis pamąstymas, veikiant kolektyvinei sutarčiai, profsąjunga gaudavo dotacijas iš administracijos ir rodė nuolankumą.Dabar neliko sutarties, neliko pinigų, nebeliko ir nuolankumo.Banalu ar ne?

 13. As parašė:

  O kur naujos Skodos? Vietiniai dirbantieji ju ne akyse nemate…Lenkijon iskarto isgrudo…..vagys ir pinigu plovikai

 14. ZINANTIS parašė:

  AGA KAZKODEL PKN ORLEN PELNINGAS LENKIJOJ IDOMU KODEL????

 15. Dirbantis parašė:

  Vargsai jus vargsai naktim nieka nedirbat y da skundziaties, geda jums patims kad dantu uz 700lt nesusitvarkysit ir prie atostogu priedu negausit,yra dirbanciu uz 1000lt ir tik dziaugas katik neatleistu

 16. Stebėtojas parašė:

  Aš manau, kad nėra taip blogai, kaip jie deklaruoja. Truputi blefuoja PKN ORLEN ir nori pasipelnyti iš mūsų valstybės, taip pat iš Lietuvos geležinkelių.

 17. Bajoras parašė:

  Toks ispudis kad Mažeikiečiai nesupranta iš ko gyvena Mažeikiai , nuėmus tuos niekingus 15 procentu ju negaus ir MAXIMA IR NORFA IR LANGE IR BET KOKIA KITA FIRMELE Mažeikiuose nes visi sėdim naftininku kišenėje , iš jų uždirbtu pinigu ir gyvuoja Mažeikių infrastruktura……..GEDA SKAITYT TOKIUS KOMENTARUS KAD NAFTININKAI TIK UŽ SAVE KOVOJA

 18. ....... parašė:

  Nurimkit, mužikai, kuriems viskas blogai… Eikit patys ir dirbkit toje savo maximoje, jei jau tiek kvalifikacija tetempia. Ne iš oro mums tuos pinigus naftoj moka. Galvojat sveikatos mes nepadedame??? Visi tik ir mandri paloti, o ką jūs tuose Mažeikiuose darysite, jei ta nafta užsidarys?
  Nafta blogai, biojėgainė blogai, viskas blogai… O tai KAIP be pramonės galvojate išgyventi?

 19. adas parašė:

  draugas dirba operatrium ar kazkuo panasiu – sedi prie kompo visa diena.
  Sako nueme 15 procentu prieda
  Klausiu kiek tas gaunas? sako beveik 800 litu?
  Paskaiciuokit tada jo alga…………………………
  Ir dar streikuoja…………..
  Kodel nestreikuoja, kokioj maximoj gaudamos 600-800?????????????????

 20. jus ka parašė:

  Jūs ką čia visi, drignių priiėdėt visi. Atrodo, jog čia gyvena debilai, nesuprantantys, kad uždarius MN čia bus Akmenės ar Visagino ateitis- begalės bedarbių, žemos NT kainos, pašalpiniai ir pensininkai liks, jaunimas pabėgs visai… Manau čia džiaugiasi tik uab’ų saininkai-vergvaldžiai, kurie galės sakyti- nenori , nedirbk už minimumą, šimtai už durų laukia. Protingi žmonės supranta, kad bankrutuos ir kt. įmonės, prekybos centai, užsidarys mokyklos, o gal ir ligoninė-juk jei mažiau gyventojų, tai jos netreikia, Važinėsim į Telšius, kaip į didmiestį.

 21. Vardas (privalomas) parašė:

  Mazeikieciams jokios naudos is tos Naftos gamyklos! Nebent, valdziazmogiams?!

 22. Eristorija parašė:

  Manau, kad naftos gamyklą kuo greičiau reikia uždaryti – smirda ir tručyja orą.

 23. santarvei parašė:

  Na nuimkite pagaliau tas šlykščias bitės ir omnitel reklamas, kurios tikrai trukdo. Nei vienam potale nėra tokių įkyrių reklamų, kurios lenda į ekraną neprašytos ir kurių negali išjungti. Tai tikrai nekelia vartotojų pasitenkinimo.

 24. tam nu va parašė:

  Tas 15 proc yra NE PREMIJA, o PRIEDAS, neklaidink. Darbo sutartyje buvo numatyta, kad šis priedas bus mokamas už tam tikras darbų apimtis. Jeigu darbuotojai padaro tam tikrą produkcijos kiekį, atlieka viską be broko, be darbų saugos pažeidimų, tai šis priedas pridedamas prie atlyginimo. Jei to neįvykdo- negauna. Su įmonės pelnu ar nuostoliu tai neturi nieko bendro. O dabar darbuotojai dirba ne tik savo darbą, bet ir papildonai už tą , kurį atleido (tad ir pinigų sutaupė). Vadinasi , darbo tik padaugėjo, o alga sumažėjo , čia nesusitartimų esmė. Darbuotojai juk nereikalauja kelti algų, dėl padidėjusio krūvio. Prašo tik palikti senąsias. Tuo labiau, kad už kenksmingumą jau nebemoka, vietoj jo buvo šis priedas. Ne vienas skystaklynis iš ten pabėgo, nes ne kožnas liurbis ten gali dirbti (nekalbu apie tuos kuie sėdi pentagone ar dirba kokį su gamyba nususijusį darbą). Reikia ir sveikatos, ir jėgų, ir proto, ir įgūdžių, ir žinių, ir greitos reakcijos ir t..

 25. va va parašė:

  gana , gavo algas didziules negerai, tegu ant minimumo pasedi, durniai butu vadovai, kad nusileistu, vadovautis lietuvos istatymais reikia

 26. nu va parašė:

  o aš net nežinojau, kad mūsų naftininkai tokie vargšai, kad jau reikia mitinguoti: pasirodo, jie gauna 15 procentus premijos, o juk premiją gauna tie, kurie ką nors ypatingo padaro ar labai jau gerai dirba, dar nežinojau, kad juos veltui prašmatniais autobusais į darbą vežioja, aš tai pėsčias einu, nes važiuoti autobusu neturiu iš kur, o darbdavys už važiavimą nemoka. Dar jie vargšai šventėms negauna jokių dovanėlių, jų kiekvieną vasarą nelinksmina užsienio žvaigždės, pirmokams einant į mokyklą rugsėjo pirmajai niekas neduodavo dovanėlių… Tikrai, kai įmonė vos beišsilaiko, geriau mitinguoti ir streikuoti, kad ją visai uždarytų. Rašo, kad jų mitinguoti susirinko keli šimtai, o ką tik per LNK ir BTV žinias rodė ir ten jų gal ir šimto nėra. Ir kultūringi tie naftininkai: kai kažkas iš gamyklos administracijos bandė kažką pasakyti, rašo, kad nušvilpė: taip bent dialogas. Tikrai sunku žmonėms, tad geriau tegu eina dirbti į kultūros, medicinos įstaigas, kur kai kurie net tūkstančio negauna. Ir važinėti po miestą mašinomis benzino turi iš ko nusipirkti, nu tikrai vargšai. Kas bus, kai jie prie parduotuvių pradės išmaldos prašyti? Reiks dar kelis prekybos centrus Mažeikiuose statyti, kad visi sutilptų…

 27. PATARIU parašė:

  Nuoširdžiai patariu piketuotojams su vėliavėlėmis ant mašinų – nekabinkit jų ant nuliovų džipų ir kitokių blizgančių naujutėlių mašinų, nes juokingai atrodote… Geriau už savaitės atlyginimą nusipirkite vidutinio lietuvio 15 metų automobilį ir piketuokite su juo, tai gal tada koks kvailelis ir pagalvos, kad esate verti užuojautos…

 28. Saunuoliai parašė:

  yra tie,kurie savo laiku isejo is tos gamyklos ir pasirupino savimi, o ne „uzstrigo“ gamykloje 10-20-30 metu. Aisku gerai,kad zmones juda,kazko reikalauja,tai geras pavyzdys.Pasaulio ekonomika sparciai keiciasi,keiciasi technologijos ir jokia gamykla negali dirbt nieko nekeisdama desimtmecius.Ta imonele yra paminklas planinei ekonomikai ir ji anksciau ar veliau isnyks is Lietuvos ekonomikos zemelapio. Uzsiimkite savisvieta,o ne ramiu gyvenimu „komforto zonoje“,nes tai ateities neturi.

 29. Buvau ir aš parašė:

  Žmonių tikrai buvo ne pora šimtų. Susirinko kas dirbo naktį ir tie, kuriems buvo laisva

 30. !!! parašė:

  Ne nu ,kad jus esat“ isalkusi minia“ ten dirbantys,tai as patyliu.Isalkusi mina gali vadintis tie kurie gauna mininuma be jokiu priedu ten…

 31. Pirmyn vergai nužemintieji... parašė:

  išalkusi minia pirmyn…sukilkim visi… gaila, kad apie 600 žmonių nieks iš gamyklos į tą pus tvoros neišleido…dirba kiti.

 32. keista parašė:

  bet kitos informavimo priemonės kaip delfis, lrytas ir pan. apie jokį striką neužsimena. Sutapimas?

 33. Keista parašė:

  Piaras, pasukavimai pries kamera, nenoras isklausyti, plakatu uzrasai demonstruoja organizatoriu „lygi“ ir nenora siekti kompromisu.

 34. pritarianti parašė:

  Kodėl tiek mažai mitinguojančių, tik 200, o ką kitiems nerūpi jų ateitis?

 35. Eglė parašė:

  Šaunuoliai, taip ir toliau, kol nepradės elgtis kaip su žmonėmis.

 36. viptanas parašė:

  Šaunuoliai, ko gero teks ir kitose įmonėse taip daryti, nes darbdaviai išvis nebevertina žmonių…

 37. marija parašė:

  saunuoliai ir toliau sitaip

 38. naftinis parašė:

  saunuolei

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto