Keliauti pamėgę mažeikiškiai atžalų namie nepalieka

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vasaros atostogų sezonas įsibėgėja. Apie mažeikiškių keliavimo įpročius bei keliones į užsienį su vaikais kalbėjomės su Rasa Jacevičiene, vienos didžiausių Lietuvoje kelionių agentūrų Mažeikių biuro vadove.

Neseniai Lietuvoje buvo atlikta gyventojų nuomonių apklausa apie tai, kiek lėšų savo atostogoms skiria lietuviai. Savo nuomonę išreiškė beveik 500 žmonių.
„Lietuvos gyventojai atostogoms neišlaidūs. Iki 300 eurų žmogui planuoja išleisti 40 proc., iki 600 eurų – 33 proc. apklaustųjų. Pusė tyrimo dalyvių, ruošdamiesi atostogoms, suplanuoja biudžetą ir nenumatytiems atvejams. Likusi pusė tikisi, kad neplanuotų išlaidų ilsėdamiesi nepatirs“, – tokius rezultatus skelbia apklausos organizatoriai.
Populiariausia atostogų kryptimi šiemet išlieka Europos šalys. Jose ilsėsis daugiau nei pusė tyrimo dalyvių. Ketvirtadalis apklaustųjų ilsėsis Lietuvoje, o 14 proc. keliaus už Europos ribų.
Mažeikiškė kelionių agentūros vadovė sako, jog 80–90 proc. mažeikiškių, vasarą keliaujančių su vaikais, dažniausiai traukia į Turkiją. Be to, jie yra pamėgę ir Bulgarijos kurortus. Renkantis atostogauti šiose dviejose šalyse, daugiausia siūloma „Viskas įskaičiuota“ tipo kelionių.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto