Keliones mėgstančios mažeikiškės įspūdžiai – fotografijose

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Viešojoje bibliotekoje šiuo metu eksponuojama mažeikiškės fotografės Gitanos Jazdauskienės personalinė paroda, pasakojanti apie apsilankymą Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE).
Keliauti mėgstančios moters asmeniniuose archyvuose nemažai kadrų ir iš kitų egzotiškų šalių: Tailando, Šri Lankos ir Indijos.
Fotoaparato iš rankų beveik nepaleidžianti G. Jazdauskienė teigia: pomėgis fotografuoti atsirado vaikystėje, o su mažeikiškiais ji nori pasidalyti tuo, ką gal ne kasdien galime pamatyti.

Kuria ir keliauja

G. Jazdauskienė yra literatų sambūrio „Aura“ ir klubo „Erdvė“ narė – užsiima ir literatūrine kūryba: rašo tiek eiles, tiek prozą. Yra išleidusi poezijos knygą „Deimantinės šukos“.
„Bet vis dėlto daugiau fotografuoju nei rašau. Fotografija užsiimu nuo vaikystės, nes tai mėgo ir mano tėvelis. Kiek save prisimenu, tiek paveiksluoju. Nesu fotografė profesionalė, tik mėgėja. Ir fotografijų albumą „Po Šri Lankos dangum“ jau esu išleidusi, bet nedideliu tiražu, nes tai labai brangu“, – teigė mažeikiškė.
Be literatūrinės kūrybos, fotografijos, G. Jazdauskienė turi dar vieną pomėgį – keliones. Pirmoji jų buvo pas seserį į Ispaniją ir nuo to laiko moteris pradėjo važinėtis į kitas šalis. Aplankytas Egiptas, vėl – Ispanija ir Tenerifės sala, paskui Tailandas, Indija ir Šri Lanka.
„Šiais metais aplankėme dešimt Europos šalių – tos kelionės nuotraukų parodą planuoju surengti kovo mėnesį. Paroda, pasakojanti apie Jungtinius Arabų Emyratus, – trečia personalinė, jungtinių yra buvę daugiau“, – kalbėjo fotografė.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Keliones mėgstančios mažeikiškės įspūdžiai – fotografijose”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Įdomu kokia Jazdauskienės tėvo pavardė,jeigu jis yra senas mažeikiškis,gal aš jį pažįstu ir norėčiau susitikti ir pakalbėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto