Kelių eismo taisyklių pakeitimai, kuriuos būtina įsidėmėti

Nuotr. iš sumin.lrv.lt/lt tinklalapio

Nuo sausio 1 d. įsigaliojo Kelių eismo taisyklių pakeitimai. Kol kas pareigūnai į su jais susijusius pažeidimus žiūri atlaidžiau ir tik įspėja vairuotojus, tačiau primena, kad KET pokyčius būtina žinoti, nes artimiausiu laiku „malonės“ baigsis.
KET pakeitimai yra susiję su eismo organizavimo tvarka. Policijos pareigūnai ir vairuotojus ruošiantys specialistai įvardijo kelis pagrindinius: avarinio koridoriaus sudarymo principas, pagal kurį vairuotojai: keliuose su viena eismo juosta kiekviena kryptimi privalės duoti kelią specialiajam transportui pasitraukdami dešinėn; keliuose, turinčiuose daugiau nei po vieną eismo juostą kiekviena kryptimi, – kraštinėje kairėje eismo juostoje esančios transporto priemonės trauksis į kairę, o transporto priemonės, esančios dešiniau, trauksis dešinėn (tai taikoma, kai specialios transporto priemonės važiuoja ta pačia kryptimi); eismo situacija, kuri susidaro greitėjimo juosta į transporto srautą ketinančiam įsilieti (persirikiuoti) vairuotojui – toks vairuotojas privalo duoti kelią juo važiuojančiam automobiliui arba į lėtėjimo juostą persirikiuojančiam automobiliui. Jei greitėjimo juosta važiuojančio automobilio vairuotojas neketina persirikiuoti, įsilieti į gretimoje eismo juostoje judantį transporto srautą, o tęsia judėjimą ta pačia eismo juosta, kuri iš greitėjimo juostos pereina į lėtėjimo juostą, kelią duoda iš kelio išvažiuojantis ir į lėtėjimo juostą besirikiuojantis transporto priemonės vairuotojas.
„Taip pat svarbu įsisąmoninti, kad vairuotojas, sukdamas į kairę (apsisukdamas) ne sankryžoje, privalo duoti kelią ne tik priešinga kryptimi tiesiai arba į dešinę važiuojančioms transporto priemonėms, bet ir jį lenkiančioms transporto priemonėms, kai lenkiantysis jau yra persirikiavęs į priešpriešinio eismo juostą ir atlieka lenkimo manevrą, kur toks lenkimas yra leidžiamas“, – pažymėjo pareigūnai.
Pakeitimuose numatyta drausti vežti keleivius krovininio automobilio kėbule, išskyrus keleivius, vežamus krašto apsaugos sistemos poreikiams, bei dar dviem išimtinais atvejais: keleivius, vežamus motociklų šoninėse priekabose arba tam skirtose dviračių priekabose.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto