Kelių policijos vadovas neteko posto

Avariją sukėlusiam prokurorui bandęs padėti viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio vadovas Vytautas Gedvilas neteko pareigų, dar vienam pareigūnui pareikštas griežtas papeikimas. Darbo neteko ir pareigūno vardą pažeminę dar du šios tarnybos darbuotojai. BANDĖ PADĖTI PROKURORUI
Įsakymą dėl V. Gedvilo atleidimo pasirašęs Mažeikių rajono policijos komisariato viršininko pareigas laikinai einantis Alfonsas Motuzas „Santarvei“ sakė vykdęs Telšių policijos komisariato vidaus tyrimo tarnybos išvadose surašytus nurodymus. Atleidimo priežastis – pareigūno vardo pažeminimas.
Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio viršininkas 44 metų V. Gedvilas trečiadienį posto neteko dėl to, kad mėgino pagelbėti avariją sukėlusiam mažeikiškiui prokurorui Virgilijui Mockevičiui. Griežtu papeikimu nubaustas ir šios tarnybos viršila 36 metų Steponas Liaugaudas.
Tarnybinį patikrinimą atlikę Telšių policijos komisariato vidaus tyrimų tarnybos pareigūnai nustatė, kad V. Gedvilas bandė užglaistyti tikrąsias avarijos aplinkybes, tyrimą atliekančiai Generalinei prokuratūrai išsiųsti ne visi dokumentai. S. Liaugaudas nubaustas už tai, kad vykdė neteisėtus savo viršininko nurodymus.
Nei V. Gedvilas, nei S. Liaugaudas galiojančių nuobaudų neturėjo.
„Tyrimą atlikusiai tarnybai pateikėme teigiamas abiejų pareigūnų charakteristikas. Mes neturėjome priekaištų dėl jų darbo ar problemų dėl jų tarnybos, – „Santarvei“ sakė A. Motuzas.

IŠGELBĖTI NEPAVYKO
Sausio 2osios vakarą prokuroro V. Mockevičiaus automobilis „Audi 100“ Algirdo gatvėje atsitrenkė į pakelėje stovėjusį „Ford“ markės automobilį, buvo apgadintos abi transporto priemonės. Prokurorui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – jo kraujyje aptikta 2,24 promilės alkoholio.
V. Mockevičius kitą dieną bandė gelbėtis iš situacijos: neva, automobilį vairavo ne jis, o kaime gyvenantis giminaitis. Nors policijos pareigūnai įvykio vietoje jokio kito „Audi“ vairuotojo ar keleivio nematė, buvo gautas vieno rajono gyventojo pareiškimas, kuriame šis prisipažino vairavęs prokuroro automobilį.
Tarnybinį patikrinimą dėl V. Mockevičiaus atliko Generalinės prokuratūros sudaryta komisija. Neblaivus automobilį vairavęs ir avariją sukėlęs prokuroras atleistas iš darbo.
„Mano principas: jei prisidirbai – nereikia meluoti“, – „Santarvei“ sakė įsakymą atleisti V. Mockevičių už tarnybinį nusižengimą ir prokuroro vardo žeminimą pasirašęs šalies generalinis prokuroras Algimantas Valantinas.

TARP ĮTARIAMŲJŲ –
NE TIK PROKURORAS

Generalinės prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba. Be buvusio prokuroro V. Mockevičiaus, yra ir daugiau įtariamųjų. Tyrimą atliekantys pareigūnai kol kas nenorėjo jų įvardinti.
Mažeikiuose sklando gandai, kad atliekant ikiteisminį tyrimą, Generalinė prokuratūra sulaikė, o vėliau dešimčiai parų suėmė vieną mažeikiškį verslininką. Generalinės prokuratūros viešųjų ryšių skyriaus vedėja Aurelija Juodytė šito nei paneigė, nei patvirtino.
„Vyksta ikiteisminis tyrimas. Nenorime pakenkti jo sėkmei“, – pridūrė pašnekovė.

PAGALBOS IEŠKOS TEISMUOSE
Devyniolika metų ir vieną dieną teisėsaugos sistemoje išdirbęs V. Gedvilas kelių policijai vadovavo beveik trejus metus. Pareigūnas teigė pavaldiniams buvęs reiklus, nes jo nuostata – atlyginimą žmonės turi užsidirbti.
V. Gedvilas neigė bandęs gelbėti nemalonėn pakliuvusį prokurorą V. Mockevičių. „Avarijos byla buvo tiriama man už nugaros, su mano pavaldiniais. Aš jokios įtakos jos rezultatams negalėjau turėti“, – patikino pašnekovas.
Buvusio pareigūno teigimu, Policijos departamentas seniai laukęs palankios progos jo atsikratyti.
„Galbūt kam nors buvo reikalingos šios pareigos?“– svarstė jis.
Ne tik viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio viršininko pareigų, bet ir apskritai teisės dirbti teisėsaugos sistemoje netekęs mažeikiškis dar šią savaitę ketina skųstis Šiaulių apygardos administraciniam teismui.
„Reikės, kreipsiuosi ir į Strasbūro žmogaus teisių gynimo teismą“, – nežada pasiduoti V. Gedvilas.

TARNYBOS NETEKO DĖL KYŠIO
Mažeikių „keliukus“ praėjusią savaitę sudrebino dar vienas skandalas: ketvirtadienį iš viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio atleisti 26 metų patrulis Tomas Petrikauskas ir 21 metų Pavelas Podobedas. Anot organizacinio poskyrio viršininko Antano Garalio, koją pareigūnams pakišo bandymas pinigų užsidirbti iš įkliuvusio neblaivaus vairuotojo.
Šis nusižengimas buvo užfiksuotas praėjusiųjų metų liepos mėnesį: patruliai iš vairuotojo, nuo kurio sklido alkoholio kvapas, pareikalavo 200 litų už tai, kad nebūtų surašytas pažeidimų protokolas.
Vairuotojas apie pareigūnų veiksmus pranešė Policijos komisariatui. Dėl šio įvykio buvo atliekamas tarnybinis patikrinimas, vėliau – ikiteisminis tyrimas.
„Teismas ikiteisminį tyrimą nutraukė. Buvo motyvuota, kad jis pernelyg vilkinamas. Tačiau tarnybinio patikrinimo metu pavyko nustatyti, kad patruliai kyšį paėmė. Dėl padaryto nusižengimo jie atleisti iš tarnybos“, – paaiškino A. Garalis.

POLICIJOJE – LAIKINI VADOVAI
Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio viršininko pareigas laikinai eina Arūnas Kontvainis. Mažeikių rajono policijos komisariato vadovas laikinas beveik mėnuo. Iš šių pareigų savo noru pasitraukus Algimantui Markevičiui, laikinuoju komisariato vadovu paskirtas komisariato viršininko pavaduotojas Alfonsas Motuzas. Kas bus eismo poskyrio viršininkas, spręs komisariato vadovas.
Dėl laikinų pareigų A. Motuzas problemų neįžvelgė: istorijoje laikinumų buvę ne vienas. Tie patys pareigūnai pavaduodavę atostogaujančius ar sergančius vadovus.
„Kiekvienas struktūros padalinys atsakingas už savo darbą, problemų nėra. Pavyzdžiui, Palangos komisariatas nuolatinio vadovo neturi nuo rudens, ir nieko. Ar jaučia tai gyventojai? Tik jie gali geriausiai įvertinti“, – samprotavo pašnekovas.
Policijos komisariato vadovą skiria generalinis komisaras. Kandidatūra derinama su pavaduotojais, patarėjais, ministru, savivaldybės meru, apskrities administracijos vadovais.
„Santarvės“ žiniomis, Mažeikių savivaldybė raštu yra pritarusi A. Motuzo kandidatūrai.
Jono ir Sigito STRAZDAUSKŲ nuotr.:
V. Gedvilas neteko ne tik poskyrio viršininko posto, bet ir apskritai teisės dirbti teisėsaugoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto