Kelių tarnybos tikina, kad dirba gerai

Savaitgalį snigus ir pusčius vakar rytą į darbus vykstantys rajono gyventojai plūdo kelininkus. Rajoniniai keliai nebuvo nuvalyti, o miesto gatvės – snieguotos ir slidžios.
Kelius ir gatves valančios tarnybos tikina, kad padėtis dar nėra pati blogiausia.

RYTĄ – NEVALYTI KELIAI
Iš seniūnijų į miestą vakar rytą vykę vairuotojai pasakojo tikėjęsi, kad sekmadienį snigus keliai rytą bus nuvalyti, tačiau eismo sąlygos buvo itin sunkios. Prasilenkti su priešais važiuojančia mašina įmanoma buvo tik sustojus, o ėmus vėl važiuoti, ratai slydo, prasisuko.
„Važiuodami į darbą nematėme nė vieno valytuvo. Ankstesniais metais keliai tikrai būdavo prižiūrimi kur kas geriau. O prie geležinkelio net smėlio būdavo padėta, kad žmogus pats galėtų pasibarstyti, jei sudėtinga situacija“, – „Santarvei“ pasakojo iš Laižuvos į darbą važiavę laižuviškiai.
Vakar nuo ankstaus ryto skambučių dėl sunkiai ar visai neišvažiuojamų kelių sulaukė ir kaimiškųjų seniūnijų seniūnai. Atokesniuose kaimuose gyvenantys žmonės skundėsi negalį išleisti į mokyklą vaikų, o ūkininkai – priduoti pieno.

SUDĖTINGIAUSIA RAJONO KELIUOSE
Bendrovės „Mažeikių autobusų parkas“ direktorius Leonas Kvietkauskas sakė, kad savaitgalį ir pirmadienį didieji ir krašto keliai bei miesto gatvės didelių nepatogumų vairuotojams nesudarė. Situacija sudėtinga tik rajono ir seniūnijų keliuose: vakar rytą Uikiuose užklimpo mokyklinis autobusas. Kol atvažiavo vilkikas, vaikai išsilakstė ir į pamokas nebenuėjo.
„Vairuotojai keikiasi. Suprantu ir kelininkus, kad nesuspėja, nors į mūsų prašymus nuvalyti tuos kelius, kur vežami vaikai, niekas nekreipia dėmesio. Atsakymas standartinis: nuvalysime respublikinės reikšmės kelius, tada – į priemiestį“, – situaciją rajono keliuose komentavo L. Kvietkauskas ir pridūrė, kad apie kelionių grafiko laikymąsi nėra nė kalbos, svarbiausia yra iš viso pajudėti.
Ekstremalių situacijų dėl užsnigtų kelių savaitgalį nepatyrė ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojai – pas visus ligonius pavyko atvykti laiku.

VISI KELIAI IŠVAŽIUOJAMI?
Kelininkų technika rajono keliuose vakar darbavosi tik priešpiet. Apie 130 kilometrų krašto bei per 200 kilometrų rajoninių kelių prižiūrinčios „Mažeikių kelių tarnybos“ viršininkas Silvestras Micheenko vairuotojų skundų kratosi: visi rajono keliai vakar buvę išvažiuojami.
„Yra du skirtingi dalykai – neišvažiuojamas ir sunkiai išvažiuojamas kelias. Mūsų darbininkas už Laižuvos gyvena, bet atvažiavo į darbą su lengvąja mašina. Teisingai, kad kelias buvo nevalytas, bet išvažiuojamas. O su autobusų parku irgi yra problemų. Jeigu mūsų meistras su lengvąja mašina išvažiuoja, o autobusas neišvažiuoja. Tai kaip suprasti?“ – vairuotojų nepasitenkinimu stebėjosi S. Micheenko.

VALYTI SPĖJA
Gausiai sningant rajono keliuose darbuojasi septyni tarnybos barstytuvai, keturi traktoriai ir tiek pat greiderių. Esant poreikiui yra galimybė išsinuomoti ir daugiau technikos. Tačiau „Mažeikių kelių tarnybos“ vadovo teigimu, kol kas tragiškos situacijos, kaip yra Klaipėdoje ar Tauragėje, pas mus nėra.
„Iš karto nuvalyti visus kelius mes fiziškai nespėjame. Bet pagal prioritetus spėjame. Yra kelių priežiūros tvarka, į ją aš įsirašau: nė vienas rajoninis kelias 48 valandas nebuvo uždarytas, kad žmonės neišvažiuotų. O taip gali būti. Prieš gamtą jau nepapūsime. Vokiečiai, prancūzai rankas jau nuleido su tokia technika ir su tokiais finansais! O ko jūs iš mūsų norite?“ – apie kelių priežiūrą aiškino S. Micheenko ir vėl „Santarvei“ priminė, kad pirmenybė teikiama krašto keliams, o tik po to valomi rajoniniai. Ir tai esą kelininkai darbus stengiasi pradėti nuo tų rajoninių kelių, kuriais į mokyklas vežami vaikai, kur yra intensyvesnis transporto srautas.

SITUACIJA SENIŪNIJOSE
Vairuotojai vakar svarstė, kokia padėtis keliuose bus šiandien. Autobusų parko vadovas abejoja, ar visiems autobusams šiandien pavyks išvykti ir saugiai parvykti nustatytu maršrutu. Sinoptikai antradieniui prognozavo itin gausų sniegą ir vėją. To paties baiminasi ir seniūnijų vadovai, kurie sakė, kad seniūnijose kai kurie keliai yra visiškai užpustyti.
„Dabar pirmiausia žiūrime, kad keliai būtų išvis išvažiuojami. Gali būti ir siauriai pravalyta, kai kažkiek apsivalysime, tik tada platinsime“, – apie kelių valymo kokybę kalbėjo Židikų seniūnė Stanislava Valatkevičienė.
Seniūnės teigimu, sudėtingiausia situacija yra vienkiemiuose. Į juos sunku patekti senelius prižiūrinčioms socialinėms darbuotojoms. Tačiau S. Valatkevičienė patikino, kad atokių sodybų gyventojų likimo valiai nepaliks. Esant bėdai ar ekstrinei situacijai bus pasirūpinta, kad kelias į vienkiemį būtų nuvalytas pirmiausia.

GALI PRITRŪKTI LĖŠŲ
Seniūnijų kaimų gatves valo tam tikslui konkursus laimėję ūkininkai. Vakar seniūnijose ūkininkų transportas darbavosi visą dieną.
Židikuose nuo pusės keturių ryto imtasi valyti kelius į mokyklas, tik po to – kaimų gatveles.
Sedos seniūnijoje visą pirmadienį darbavosi du traktoriai. Tačiau seniūnas Algirdas Grinkevičius baiminosi, kad per naktį visus kelius vėl užsnigs.
„Šeštadienį viską nuvalėme, pats važiavau traktoriui iš paskos. Bet pravažiuoja buldozeris, vilnys eina, dvi trys valandos, ir vėl užversta. O tiek pajėgų seniūnijos neturi, kad visi keliai jau anksti rytą būtų nuvalyti. Gal jeigu kokį minkštą sniegelį šiąnakt uždės, gal dar prasimuš mašinos“, – vylėsi seniūnas ir prakalbo apie lėšų trūkumą seniūnijos keliams valyti.

SITUACIJA TENKINA
Miesto ir rajono kelių valymą prižiūri Savivaldybės Vietinio ūkio skyrius. Jo vedėjas Alfonsas Žiulpa prieš kelias savaites sakė, kad šiemet gatves prižiūrėti pasirengta geriau nei pernai.
„O dabartinė situacija keliuose mane tenkina, netenkina tik oro sąlygos. Mieste mes susitvarkome, bet žmonės nėra patenkinti“, – patikino A. Žiulpa, jau sulaukęs žmonių skundų.
Anot specialisto, gatves ir kelius spėjama valyti. „Mažeikių komunalinio ūkio“ transportas miesto gatvėse dirba ištisą parą, keičiasi tik darbuotojai. Tačiau nuolat pasningant ir esant žemesnei negu minus aštuonių laipsnių temperatūrai padėtis nepagerės. Barstoma druska sniegą tirpina tik esant neaukštai temperatūrai.
„Sniegą mes stumdome, bet vairuotojai automobilių ratais vėl tą sniegą išnešioja į šonus. O druska dabar netirpsta, tad asfalto nematysime, kol bus tokia temperatūra“, – dėstė A. Žiulpa.
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka.: Vairuotojų teigimu, sunkiausiai išvažiuojami rajoniniai ir seniūnijų keliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto