Keturių kaimų gyventojai prašo valdžios pagalbos

Daugiau nei du šimtai žmonių pasirašė prašymą, kad būtų išasfaltuotas kelias Purvėnai–Žiogaičiai.
Nors kelininkų ir rajono valdžios sudarytoje darbų programoje iki 2015 metų jis nebuvo numatytas asfaltuoti, valdininkai neatmeta galimybės, kad kelias į programą gali būti įtrauktas.

PRAŠYMAS VALDŽIAI
Prašymą, kuris adresuotas rajono Savivaldybės merui Vilhelmui Džiugeliui, rajono Tarybai bei Seimo nariams Jonui Stanevičiui ir Stanislovui Giedraičiui, pasirašė 216 rajono gyventojų.
Purvėnų, Sovaičių, Gargždų ir Žiogaičių gyventojai tvirtina, kad jau daugelį metų vargsta važinėdami keliu Žiogaičiai–Purvėnai į Mažeikius, nes daugelis šių kaimų žmonių dirba mieste arba už jo ribų, todėl tenka daug ir dažnai dardėti labai prastu keliu.
Prieš keletą metų žadėta, kad kelias bus asfaltuojamas, bet tai taip ir liko pažadais.
Gyventojai, nors ir įvertindami, kad dabar sunkmetis, prašo atsižvelgti į jų prašymą ir išasfaltuoti šį kelią.
„Šiemet išasfaltavome kelio Seda–Dagiai atkarpą nuo 0,9 iki 4,4 kilometro, dabar ten liko tik aplinkos tvarkymo darbai. Kitų asfaltavimo darbų mūsų rajono žvyrkeliuose šiais metais nesiimsime. Kelias Purvėnai–Žiogaičiai buvo nugreideriuotas rugsėjo šešioliktąją, ir tai kol kas yra viskas“, – „Santarvei“ sakė VĮ „Telšių regiono keliai“ Mažeikių kelių tarnybos viršininkas Silvestras Micheenko.
Pasak kelininkų vadovo, rajone šiuo metu yra 114 žvyrkelių (kelio Purvėnai–Žiogaičiai žvyruota atkarpa – 4,810 kilometro), kurie iš jų bus asfaltuojami artimiausiais metais, kol kas nėra numatyta: kasmet asfaltavimo darbų planai yra koreguojami.

ATSIŽVELGIAMA Į KELIS KRITERIJUS
Kaip informavo valstybės įmonės „Telšių regiono keliai“ direktoriaus pavaduotojas Stasys Armalis, į Telšių apskrities žvyrkelių asfaltavimo iki 2015 metų programą šis kelias nėra įtrauktas, tačiau ta programa visą laiką yra keičiama, kai kurie projektai sustabdomi.
„Jūsų rajone yra prioritetinis objektas – žvyrkelis Reivyčiai–Leckava, jau paruoštas ir šio kelio projektas, reikia tik finansavimo. Iki tol pats prasčiausias buvo žvyrkelis Dagiai–Seda, tačiau ten darbai jau baigiami“, – informavo S. Armalis.
Į žvyrkelių asfaltavimo programą keliai įtraukiami atsižvelgiant į kelis kriterijus: eismo juose intensyvumą, svarbą ir pagal tai, kokio dydžio gyvenvietes jie jungia.

PROGRAMA PATVIRTINTA GEGUŽĘ
Rajono žvyrkelių asfaltavimo programa buvo sudaryta dar 1999 metais, tačiau vėliau joje numatyti darbai dėl prasto finansavimo pradėjo strigti. Kiekvienais metais programa yra persvarstoma ir iš naujo patvirtinama rajono Tarybos posėdyje.
„Šių metų gegužę patvirtintoje programoje numatyta, kad 2011–2013 metais bus atlikti darbai žvyrkelyje Reivyčiai–Leckava, 2012–2013 metais – kelyje Pikeliai–Židikai, 2013–1014 metais – kelyje nuo Tirkšlių iki Letenių, 2014–2015 metais turi vykti darbai kelyje Eigirdžiai–Mitkaičiai–Pievėnai–Tirkšliai, tais pačiais metais asfaltas turi būti klojamas kelyje Paežerė–Plinkšės.
Programos vykdymas priklauso nuo to, kiek lėšų žvyrkeliams asfaltuoti skirs Lietuvos automobilių kelių direkcija“, – informavo rajono Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa.
Šiemet bus baigtas tvarkyti rajono Savivaldybei priklausantis žvyrkelis Leckava–Kušlėnai, ten trūksta išasfaltuoti tik kelis šimtus metrų.

BŪTINA GYVENTOJŲ INICIATYVA
Visi „Santarvės“ pašnekovai tvirtino, kad ši programa gali keistis, todėl neatmetama, kad ir kelias Žiogaičiai–Purvėnai pateks į asfaltavimo programą. Tam reikšmės gali turėti vietos gyventojų bei politikų požiūris į problemą.
„Pavyzdžių yra ir mūsų rajone. Kiek metų žemališkiai kovojo, rodė iniciatyvą, kreipėsi kur begalėjo dėl kelio į Žemalę? Ir pagaliau jis buvo išasfaltuotas. Tą patį galima pasakyti ir apie kelią Tirkšliai–Užlieknė: žmonės savo pasiekė, ir dabar į šią gyvenvietę galima važiuoti asfaltu“, – gyventojų iniciatyvumą pailiustravo S. Micheenko.
Anot A. Žiulpos, asfaltavimo programa nėra toks dokumentas, kurio nebūtų galima pakeisti, minėtasis kelias net gali aplenkti kitus atnaujinti numatytus rajono kelius.
„Žinome žmonių pageidavimus, todėl atsiradus galimybei, mes tik džiaugtumės, galėdami jiems padėti. Daug priklauso ir nuo Seimo narių bei vietos valdžios pagalbos savo rinkėjams, įrodant jų prašymo būtinumą aukščiausios valdžios koridoriuose“, – „Santarvei“ tvirtino VĮ „Telšių regiono keliai“ direktoriaus pavaduotojas S. Armalis.

MŪSŲ RAJONĄ APLENKĖ
Kaip informavo Susisiekimo ministerija, perskirsčius kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas, šalies žvyrkeliams asfaltuoti šiemet papildomai skirta 57 milijonai litų. Už šias lėšas bus sutvarkyta aštuoniolika kelių ruožų – 61,5 kilometro žvyrkelių. Visus darbus kelininkai turėtų baigti kitais metais.
Tarp numatytų aštuoniolikos kelių ruožų, bus asfaltuojami ir žvyrkeliai Plungės (kelias Gintališkė–Medsėdžiai) bei Telšių (kelias Žarėnai–Kuršai) rajonuose, tuo tarpu mūsų rajoną papildomos lėšos aplenkė.
Remiant Europos regioninės plėtros fondui, be minėtų darbų, Lietuvoje šiemet planuojama išasfaltuoti 165 kilometrus žvyrkelių.
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka.: Dėl šio kelio asfaltavimo surinkta daugiau kaip du šimtai gyventojų parašų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto