Kiaulių augintojams – papildomi rūpesčiai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nuo spalio 1 dienos uždraudė skerdyklose skersti neženklintas kiaules. Transportuoti, parduoti bus galima tik suženklintus gyvulius. Kiaulių ženklinti nebūtina tik tada, kai jos auginamos savo reikmėms. ŽENKLINTI
NEBUVO PASIRUOŠTA
Mažeikių maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Zigmantas Stumbra informavo, kad žemės ūkio ministro įsakymas apie privalomą kiaulių ženklinimą įsigaliojo nuo šių metų balandžio 15 dienos.
Tarnybos specialistai ūkininkams ne kartą primindavo, jog jie užsisakytų ženklinimo įsagus, tačiau tik vienas kitas pakluso.
Iki šiol kiaulių augintojai dėl ministro įsakymo nepatyrė jokių problemų.
Skerdyklos, kaip ir anksčiau, skerdė neženklintas kiaules, veterinarijos gydytojai tam išduodavo pažymėjimą.
„Nuo balandžio 15 dienos įgyvendinti įsakymą būtų buvę sudėtinga, nes iš anksto nebuvo pasiruošta kiaulių ženklinimui“, – Z. Stumbra paaiškino, kodėl tarnyba prieš kiaulių augintojus nesiėmė jokių priemonių, apribojimų.

ŽENKLINTI
NE VISADA PRIVALOMA
Z. Stumbra informavo, kad, vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu, nuo spalio 1 dienos veterinarijos gydytojai neženklintoms kiaulėms realizuoti nebeišduos veterinarijos pažymėjimų. Kiaulių įsagus jau yra užsisakę apie 300 augintojų. Jeigu iki spalio 1 dienos ūkininkai įsagų nesulauktų, jiems šis apribojimas nebūtų taikomas.
Ženklintos privalės būti ne tik skersti parduodamos kiaulės, bet ir paršiukai. Augintojas, įsigijęs identifikavimo numerio neturintį gyvulį, vėliau gali patirti papildomų rūpesčių.
„Jeigu ūkininkai kiaules augina savo reikmėms, skerdžia jas savo ūkyje ir neišveža iš jo, kiaulių ženklinti neprivaloma“, – paaiškino tarnybos viršininkas.

ĮSAGŲ TEKS VYKTI
Į MAŽEIKIUS
Kiaulių augintojas, norėdamas įsigyti kiaulių ženklinimo įsagų, turi kreiptis į Mažeikių maisto ir veterinarijos tarnybą. Užpildžius atitinkamos formos dokumentą, informacija bus perduota Centrinei duomenų bazei ir suteikti kiaulių laikymo vietos bei bandos identifikavimo numeriai.
Z. Stumbra informavo, kad Mažeikiuose ženklinimo įsagus platina UAB „Kretingos vettiekimo vaistinė“, įsikūrusi Naftininkų g. 2. Ar jie atvežti, ženklus užsakęs kiaulių augintojas gali pasiteirauti tel. 78953.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto