Kiek ilgai tėvai turėtų mokėti alimentus?

Pagal naująjį Civilinį kodeksą, žmogus Lietuvoje pilnamečiu tampa sulaukęs 18 metų. Nuo tada tėvai alimentų jam nebemoka. Tuo metu daugelis jaunuolių, kuriems išlaikyti priteisti alimentai, dar tik mokosi vidurinėje mokykloje.
Seime buvo pasiūlyta įstatymo pataisa, kad tėvai alimentus mokėtų ir vyresniems nei 18 metų vaikams, kai jie mokosi vidurinėse, aukštosiose ar aukštesniosiose mokyklose, tačiau ne vyresniems nei 24 metai. Ši pataisa buvo atmesta.
Gatvėje sutiktų mažeikiškių klausėme: iki kokio amžiaus išsituokę tėvai privalėtų mokėti savo vaikams alimentus?Antanas RUGINIS,
dirba viešuosius darbus:
– Alimentus vaikui reikėtų mokėti iki 24 metų. Reikia kažką vaikui duoti. Galėtų mokėti ir iki 30 metų. Jei tėvas neturi darbo, tai gal valstybė galėtų mokėti? Dabar sunku su darbais. Tačiau jei tėvas gauna atlyginimą, privalo mokėti alimentus – tam jis ir yra tėvas. O ne tai, kad vaiką paleido į pasaulį, ir viskas. Neįsivaizduoju, kaip tėvas ar motina gali išsižadėti savo vaiko.

Birutė KAVALIAUSKIENĖ,
lopšelio-darželio direktorės pavaduotoja:
– Būtinai turėtų mokėti ir vyresniems vaikams nei 18 metų, jei jie studijuoja ar dar mokosi mokykloje. Alimentus tėvai turėtų mokėti iki tol, kol vaikas tampa savarankiškas. Iš kito taško žiūrint, visokių niuansų būna. Jei nėra iš kur mokėti ar vyras nedirba… Gal tėvai prieš vaiko gimimą turėtų labiau apie tai pagalvoti. Vyresni gali apie tai galvoti, bet jauni tikrai nesusimąsto.

Violeta JANAVIČIENĖ,
darželio auklėtoja:
– Kuo ilgiau bus mokami alimentai, tuo geriau. Mamai lengviau. Manau, tėvas vaikui turėtų padėti tol, kol vaikas įsikurs ir pradės gyventi savarankiškai. Tėvai turi prisiimti atsakomybę už savo vaikus.

Ingrida KAZLAUSKIENĖ,
muitinės pareigūnė:
– Dabar gauti alimentus jau yra problema. Neišsireikalauju jų, nes oficialiai vaiko tėvas nedirba, kaip dabar dažnai būna. Nelabai tikiu, kad tėvą galima priversti mokėti alimentus. Nepadeda nei teismai, nei antstolis. Antrus metus vargstu. Gal atsakomybę už vaikus turėtų prisiimti ir valstybė? Kai tėvas nemoka alimentų, kitaip sakant, vaikai jam nerūpi, vaikai tokiais atvejais numetami motinai, kuri turi rūpintis jų išlaikymu, nors komunaliniai mokesčiai pradedami skaičiuoti vos mažyliui gimus. Moterys vargsta. Gal turėtų būti didesnės pašalpos vienišoms ir nedirbančioms motinoms? Nežinau, kaip turėtų būti sprendžiamos tokios problemos. Tėvai vaikus daro į kairę ir į dešinę, nejausdami atsakomybės. Kodėl sveikas vyras negali pasirūpinti savo vaikų išlaikymu? Nemokantį alimentų galima pasodinti į kalėjimą, bet kažin ar tai išeitis. Turėtų būti kažkokia prevencija.

Andrius ŽIČKUS,
laikinas bedarbis:
– Alimentus turėtų mokėti iki 24 metų. Jei vaikas nusprendžia mokytis aukštojoje mokykloje, jam sunkiai sekasi gyventi be paramos. Kiek teko matyti per televiziją ar girdėti per radiją, ne visi tėvai alimentus savo vaikams moka. Atrodo, yra įstatymai, turėtų jų pakakti, kad būtų tvarka. Būna, kai tokie tėvai pasislepia arba piktybiškai nemoka. Būna ir tokių tėvų, kurie nemoka alimentų dėl sunkaus gyvenimo.

Aurimas ŠEPUTIS,
moksleivis:
– Sunku pasakyti. Jei tėvai kartu negyvena, tai turėtų mokėti kuo ilgiau, kol vaikas užaugs ir susiras darbą. Jei vaikas mokosi aukštojoje mokykloje, tai taip pat reikia padėti jį išlaikyti.
Kalbino Sandra LUKOŠIŪTĖ
Fotografavo Sigitas STRAZDAUSKAS

2 Atsakymai į “Kiek ilgai tėvai turėtų mokėti alimentus?”

  1. Arturas parašė:

    As nuo 16metu pats ant pragyvenimo uzsidirbdavau o cia dar iki 18 mokama arkliams.

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    iki 18 metu.Jis pats jau vyras ir uztenka sedet tevams ant sprando.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto