Kitą savaitę sostinėje skambės Moksleivių dainų šventė

Moksleivių dainų šventės direktorius Romualdas Kondrotas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Nuo pirmadienio vilniečius ir miesto svečius į koncertus ir kitus renginius pakvies Lietuvos moksleivių dainų šventė „Tu mums viena“.

Renginiai vyks liepos 4-9 dienomis. Didžiausi iš jų – liepos 6 d. Vingio parke vyksianti Dainų diena „Tu mums viena“, liepos 8 d. „Siemens“ arenoje – Šokių diena „Mano žemė“, liepos 9 d. Kalnų parke – Ansamblių vakaras „Koks gražus tavo veidas, gimtine“.
Šventėje iš viso dalyvaus daugiau nei 22 tūkst. mokinių. Pasak švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės, dalyvių gausa liudija, kad ir koks modernus ir šiuolaikiškas būtų jaunimas, jis didžiuojasi savo šalies kultūra, papročiais bei tradicijomis ir dalyvauja jų kūrime.
„Lietuvos moksleivių dainų šventė – tai gyvoji pilietiškumo ir patriotiškumo mokykla, ugdanti meilę savo valstybei, istorijai, patirčiai. Kviečiu visas institucijas, tarnybas atsakingai atlikti savo pareigas ir skirti šiai šventei, jos dalyvių saugumo, sveikatos užtikrinimui kuo didesnį dėmesį. Taip pat kviečiu pilietiškai ir atsakingai į šią šventę pažiūrėti ir vilniečius, miesto svečius: būkite atidūs gatvėje, renginių metu, padėkite šventės dalyviams, prireikus informuokite mus apie pastebėtas situacijas“, – sakė Dainų šventės organizacinio komiteto pirmininkė A. Pitrėnienė.
Dainų šventėje dalyvaus per 800 kolektyvų: 246 chorai, 252 šokėjų kolektyvai, 202 Ansamblių vakaro kolektyvai, 60 pučiamųjų, 40 akordeonininkų orkestrų, 35 orkestrų choreografinės grupės ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Lenkijos, Rusijos.
Dainų dienos repertuaras – įvairus ir sudėtingas. Jame bus galima išgirsti ir jaunimo pamėgtos muzikos, ir gražaus lietuviško folkloro bei chorinės dainos klasikos perlų. Vingio parke vyksiančio koncerto metu taip pat skambės ir visų penkių Lietuvos etnografinių regionų dainos, atliekamos tarmiškai. 21 val. Lietuvos laiku šventinis koncertas bus trumpam pristabdomas, kad Dainų šventės choras kartu su viso pasaulio lietuviais sugiedotų Lietuvos himną – Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“.
Pagrindinė Šokių dienos koncerto idėja – atskleisti augančio, bręstančio žmogaus ir gamtos sąsajas praeityje, dabartyje bei ateityje. Šokių dienos repertuaras bus įdomus tiek žiūrovui, tiek pačiam šokėjui – moksleiviai šoks liaudies, klasikinius bei šiuolaikinius šokius, pasirodys ir gatvės šokio grupės. Taip pat pirmą sykį Šokių dienų istorijoje bus šokami sportiniai šokiai.
Ansamblių vakaras – tai pats margiausias, judriausias ir linksmiausias Dainų šventės renginys. Smagi vaikų ir jaunimo vakaronė, tikras tautinių drabužių ir spalvų paradas pakvies visus tęsti šventę bendra daina ir šokiu. Vakaronėje bus galima išgirsti ir iš močiučių, prosenelių skrynių ištrauktų, ir tik šiam Ansamblių vakarui parašytų kūrinių.
Moksleivių dainų šventė susilies su Valstybės dienos renginiais. Liepos 6-ąją sostinės Senamiestyje nuo ryto vyks folkloro kolektyvų ir orkestrų pasirodymai, savivaldybių vėliavų rikiuotė, pučiamųjų orkestrų eisena Simono Daukanto aikštėje.
Liepos 7 d. įvairiose Senamiesčio vietose pasirodymus rengs folkloro ansambliai, pučiamųjų orkestrai, Šv. Kotrynos ir Šv. Jonų bažnyčiose koncertuos akordeonų orkestrai ir chorai. Gedimino kalno papėdėje visą dieną vyks mugė.
Dainų šventės dalyviai galės nemokamai lankytis muziejuose – duris jiems atvers Valdovų rūmai, Lietuvos nacionalinis, Energetikos ir technikos, Lietuvos teatro, muzikos ir kino, Vilniaus universiteto muziejai, Lietuvos dailės muziejus: Vilniaus paveikslų galerija, Nacionalinė dailės galerija, Radvilų rūmų muziejus, Vytauto Kasiulio dailės muziejus, Taikomosios dailės ir dizaino muziejus. Šventės dalyviai galės apsilankyti ir Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centre.
Bilieto kaina į koncertą Vingio parke – nuo 3,70, „Siemens“ arenoje – nuo 4,70 euro, Kalnų parke – 1,35-6 eurai.
Moksleivių dainų šventę rengia Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Nacionaline Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla.
Šokių dienos meno vadovė – Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studijos „Ratilėlis“ vadovė Živilė Adomaitienė, Dainų dienos meno vadovas – Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos choro „Viva Voce“ vadovas Raimondas Katinas, Ansamblių vakaro meno vadovas – Vytautas Buterlevičius, buvęs „Lietuvos“ ansamblio vyriausiasis baletmeisteris.
Lietuvos dainų švenčių istorija prasidėjo 1924 m. Lietuvos moksleivių dainų šventės atskirai pradėtos rengti nuo 1964 m. Dainų ir šokių švenčių tradicijos Baltijos valstybėse 2003 m. buvo įrašytos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto