Kitąmet neskiepyti vaikai į darželius nebus priimami

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė teigia abejojanti, ar Seimas šiemet spės patvirtinti iniciatyvą dėl baudų skyrimo už vaikų neskiepijimą. Pasak jos, veikiausiai liks galioti draudimas nuo kitų metų į darželius priimti neskiepytus vaikus.

Didėja epidemijos grėsmė

„Tokioje situacijoje (nespėjus priimti įstatymo, – ELTA), be abejo, galios buvusio ministro Vytenio Andriukaičio įsakymas, kuriuo vaikus privaloma skiepyti nuo tokių ligų, kaip raudonukė, poliomielitas bei tymai, ir tai, kad neskiepyti vaikai neturės teisės lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigų“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė R. Šalaševičiūtė.
Anot sveikatos apsaugos ministrės, Lietuvoje daugėja susirgimų tymais, vis daugiau asmenų esą nepagrįstai atsisako skiepyti vaikus.
„2012 m. turėjome apie 13-14 susirgimų, 2013 m. – jau 34, o 2014 m. – 51 susirgimą. Maždaug prieš mėnesį užregistruotas poliomielito atvejis, kurių pasaulyje yra nedaug. (…) Epidemijos grėsmė yra, kai vakcinacijų yra mažiau nei 95 proc. Mes turime 29 savivaldybes, kur nuo raudonukės ir tymų paskiepytų vaikų yra mažiau nei 90 proc. Iš viso per metus nepaskiepijama apie 1000 vaikų“, – sakė R. Šalaševičiūtė.

Spręs medikai

Pasak ministrės, nuspręsti, ar skiepyti vaiką, gali tik medikai, atsižvelgdami į jo sveikatos būklę.
Įsakymą dėl neskiepytų vaikų nepriėmimo į darželius pasirašė buvęs sveikatos apsaugos ministras V. P. Andriukaitis.
Vyriausybei pasitarimo metu trečiadienį išėmus iš darbotvarkės klausimą dėl privalomo vaikų skiepijimo nuo poliomielito, tymų ir raudonukės, jis bus svarstomas pirmadienį.

Siūlo taikyti baudas

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo Administracinių nusižengimų kodekse numatyti administracinę vaiko atstovo atsakomybę už jo neskiepijimą. Jei per du mėnesius, atėjus laikui, tėvai ar vaiko atstovai neduotų sutikimo skiepyti jį nuo poliomielito, tymų ir raudonukės, jie galės būti traukiami administracinėn atsakomybėn.
Pirmiausia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras taikytų įspėjimą, o pakartotinai atsisakius būtų skiriama piniginė bauda nuo 60 iki 115 eurų už kiekvieną nepaskiepijimo atvejį. SAM siūlo, kad šie pakeitimai įsigaliotų nuo kitų metų liepos.
Šiuo metu Lietuvoje skiepai nėra privalomi, jie daromi tik vaikų tėvams sutikus.

One Reply to “Kitąmet neskiepyti vaikai į darželius nebus priimami”

  1. Supermamytes parašė:

    Mamytėms, kurios atsisako savo vaikus skiepyti turi būti praskalautos smegenys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto